м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Рекомендації щодо догляду за трансґендерними пацієнтами
Трансґендерні пацієнти мають унікальні потреби щодо акушерської та гінекологічної допомоги, а також профілактичної допомоги. Допомогти в веденні цих пацієнтів взявся Американський коледж акушерів-гінекологів (ACOG).
“Одна з найнеймовірніших речей полягає у тому, що професія акушера-гінеколога є гібридом первинної медичної допомоги та хірургічної практики” - сказала К. Ешлі Брандт, в інтерв’ю.
“З моменту публікації 'Догляду за трансґендерними підлітками' (2017) та 'Охорони здоров'я трансґендерних осіб' (2011) спостерігається експоненціальне збільшення даних, які допомогли покращити та оптимізувати ведення пацієнтів цієї групи, включаючи краще визначення ризиків, потреб, терапії та подальше спостереження” - сказала в інтерв’ю Ненсі Соккарі, доктор медичних наук, спеціаліст з педіатричної та підліткової гінекології в місті Мейкон, штат Джорджія.
Безумовно, дуже важливо для акушерів-гінекологів мати документ, що однозначно підтверджує хірургічний підхід в обсязі гістеректомії та двосторонній сальпінгоофоректомії, як медично необхідній процедурі для трансґендерних пацієнтів, котрі наполягають на ній.
Інклюзивне середовище
Приблизно 1,4 мільйона дорослих та 150 000 молодих людей у віці 13-17 років у Сполучених Штатах визнані трансгендерами, але ці особи часто маргіналізовані соціально та економічно, що призводить до гірших наслідків для здоров'я, на думку комітету.
Дуже важливо створювати дружнє середовище на кожному місці роботи, що підтримує людину, включаючи навчання персоналу, задля уникання припущень про стать та ґендер, а також ставити питання належним чином, обирати займенникі залежно від орієнтації при зверенні. Рекомендовано використовувати бланки пацієнта, що відображають повний спектр варіантів та місць для написання пацієнтами відповіді. Крім того, використовуйте електронні медичні записи для відстеження інформації про використання імен, відрізняющихся від офіційних.
Відстежувати проблеми переходу
Трансґендерні пацієнти, які звертаються за допомогою до АГ включають трансмаскулінних та трансфемінних осіб, які прагнуть різного ступеня маскулінізації чи фемінізації.
Маскулінізуюча терапія може призвести до збільшення росту волосся на обличчі, поглиблення голосу та зміни м'язової маси, але пацієнтам, які проходять маскулінізуючу терапію, слід нагадати про можливість продовження овуляції. Єдиними абсолютними протипоказаннями до терапії маскулінізуючими гормонами є поточна вагітність, прогресуюча ішемічна хвороба серця та поліцитемія (гематокрит більше 55%).
Фемінізуюча терапія не має абсолютних протипоказань, але ризики включають венозну тромбоемболію (ВТЕ), гіпертригліцеридемію, розвиток жовчнокам'яної хвороби та підвищений рівень ферментів печінки.
Розмова про секс та фертильність
Клініцисти, які займаються трансґендерними пацієнтами, повинні обговорювати фертильність та виховання дітей на ранньому етапі будь-якого статевого переходу, в ідеалі до того, як пацієнт пройде гормональну терапію або операцію, згідно з висновком.
Варіанти збереження фертильності для трансґендерних пацієнтів такі ж, як і для пацієнтів цисґендерних категорій, які хочуть зберегти фертильність на протязі тривалого часу з різних причин, і включають консервацію сперми, збереження яйцеклітин, збереження ембріонів, а в деяких випадках кріоконсервацію тканин яєчників або яєчок.
Однак пацієнтам, які не бажають вагітності, але можуть мати можливість завагітніти або запліднювати інших, слід проконсультуватися щодо варіантів контрацепції та нагадати, що лише ґендер-підтверджуюча терапія не забезпечує ефективної контрацепції. Звичайно всіх пацієнтів слід консультувати щодо використання бар’єрних методів профілактики венеричних захворювань.
Постійний регулярний скринінг та профілактична допомога
У висновку комітету також зазначено, що трансґендерні пацієнти повинні проходити плановий скринінг на наявність будь-яких анатомічних структур, таких як скринінг на рак молочної залози для трансмаскулінних осіб із тканиною молочної залози та скринінг на рак шийки матки для тих, у кого є шийка матки. Трансфемінінним особам слід пройти скринінг на рак передміхурової залози відповідно до рекомендацій для чоловіків цисгендерів.
Як і для всіх пацієнтів, трансґендери повинні отримувати консультації щодо важливості регулярного профілактичного медичного обслуговування. Усі особи повинні регулярно проходити скринінг на наявність насильства з боку статевих партнерів, депресії, вживання наркотичних речовин, раку та інших потреб у галузі охорони здоров'я, а також на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом, та консультування щодо відповідних щеплень на основі віку та факторів ризику, включаючи щеплення проти ВПЛ.
Однією з постійних проблем консультування трансґендерних пацієнтів у різних вікових групах, від молодого віку до менопаузи, є відсутність даних про довгострокові наслідки гормональної терапії або хірургічного втручання.
Оскільки цієї інформації мало, багато рекомендацій щодо скринінгу відповідають рекомендаціям хворих цисґендерів, однак це не завжди так, оскільки скринінг визначається гормональним вживанням, факторами ризику та хірургічним статусом.
Цей документ не включав конкретних вказівок для трансгендерних та гендерно різноманітних підлітків, і існує багато факторів та рекомендацій, які є унікальними для цієї групи людей.
Бар'єри та їх подолання
Інший значний бар'єр полягає у догляді за трансґендерними пацієнтами чоловічої статі лікарями, котрі традиційно займалися жіночім здоров’ям. Поки що кабінет АГ може бути дуже пристосованим місцем для трансґендерних жінок, але це може посилити дискомфорт у трансґендерних пацієнтів чоловічої статі.
Наявність плакатів та зображень на цю тематику у зоні очікування - це способи змусити пацієнтів почуватися більш спокійно. Ще одним зі способів подолання цього бар’єру є освіта персоналу та медичних працівників.
Використовуйте точку зору ACOG як вихідну точку
Автори цієї статті не отримували зовнішнього фінансування. Вони були перевірені ACOG (The American College of Obstetricians and Gynecologists) і не мали жодних фінансових інтересів для розголошення. У Брандта не було жодних фінансових інтересів. У Соккарі не було жодних фінансових інтересів.
This article originally appeared on MDedge.com, part of the Medscape Professional Network.
https://www.medscape.com/viewarticle/946706#vp_3
Лікар- акушер- гінеколог Фомченко Ірина Вікторівна
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини