Тест на визначення pH у піхві

Мало хто знає, що до 50% патологічних вагінальних виділень не пов'язане безпосередньо з інфекціями. Дуже важливим рутинним обстеженням жінок з патологічними виділеннями з піхви є визначення кислотності в піхві. Ми пропонуємо безпосередньо на візит гінеколога зробити такий тест, який може бути дуже цінним для розуміння, а значить і викорінення причин патологічних виділень і дискомфорту в піхві. У нашій клініці активно розвивається експрес-лабораторна діагностика. Щотижня з'являються все нові і нові швидкі тести, що дозволяють обстежувати людини за 5-10 хвилин.

У здорових жінок дітородного віку у піхві кисле середовище, показник PH від 3,8 до 4,5. Цей кислий діапазон забезпечується лактобактеріями, які домінують у вагіні при високій естрогенній насиченості. Лактобактерії синтезують та накопичують у піхві молочну кислоту. Під впливом різних зовнішніх та внутрішніх несприятливих факторів показник PH зміщується у лужний бік, що створює умови для розмноження умовно-патогенних мікроорганізмів. Гінекологи використовують вимірювання кислотності піхвового середовища як ранній маркер вагінальних інфекцій.

PH-тест базується на зміні кольору діагностичної зони смужки, яку лікар під час огляду пацієнтки на гінекологічному кріслі прикладає до бічної стінки піхви. Після просочування смужки вагінальним секретом колір тестової зони порівнюється з кольоровою шкалою на упаковці.

Якщо PH піхви в діапазоні від 3,8 до 4,5 та немає жодних проявів інфекції – це норма, не потрібно турбуватися. Якщо ж за дотримання умов тестування PH зміщується в лужний бік (більше 4,5) навіть при відсутності скарг – це рання ознака вагінального неблагополуччя. В таких випадках є сенс поглибити обстеження.

Які умови для тестування?

✅ Рекомендовано проводити тест поза місячними, не раніше ніж через 1-2 дні після їх закінчення.
✅ Уникати протягом 2 діб незахищених статевих контактів, введення в піхву будь-яких лікарських засобів, спринцювання, також проведення УЗД вагінальним датчиком, кольпоскопії.

Необхідно враховувати, що тестування кислотності вагінального середовища низькоінформативно у періоди життя жінки, що супроводжуються зниженням естрогенної насиченості (до старту менструальної функції, в періоди грудного вигодовування на фоні аменореї, в постменопаузі).

У дітородному віці PH-метрію піхви  можна вважати оптимальним тестом за інформативністю, доступністю, ціною.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube