Вітамін Д та профілактика вірусних інфекцій

Розмірковуючи про карантин та способи попередження інфекції, читаючи пости про дефіцит сонячного світла, я зрозуміла, що є в мене одне універсальне рішення: починаємо приймати вітамін Д3.

Навіщо? Причин дещо і вони утворюють наступний логічний ланцюжок:

✅Зима, з її короткими днями, тільки-но закінчувалась і всі літні запаси виснажилися.
✅Весна настала, але доступ до весняного сонця у мешканців мегаполісу обмежений карантином.
✅Пандемія коронавірусу на тлі пандемії дефіциту вітаміну Д має більше шансів.

Чому вітамін Д?

Тому що доведеним ефектом вітаміну Д є покращення роботи імунної системи, а значить підвищить шанси не захворіти або перенести будь-яке інфекційне захворювання легше. Це раз! І, на мій погляд, це найголовніший «раз» цієї весни.

Але, крім цього чудового ефекту, як ніколи актуального, є багато інших, про які потрібно пам'ятати: це і вплив на стан шкіри та її придатків, вирішення низки гінекологічних проблем, поліпшення стану артерій. Дані про попередження переломів у пацієнтів похилого віку, на жаль, не підтвердилися. Також під сумнівом виявилася антидепресивна дія вітаміну Д. Найімовірніше, антидепресантом є весна, сонце і яскраві фарби, що ожиють у березні-квітні.

Як приймати вітамін Д?

Варіантів кілька:

✅Природне сонячне світло сприяє власному виробленню вітаміну, такий собі handmade ;). Тому, за першої нагоди, приймайте його у вигляді сонячних ванн. Хоча б на балконі.
✅Другий шлях: продукти харчування. Жирні сорти риби (лосось, тунець, бюджетніше: оселедець), ікра риби, яйця, яловича печінка, соєве молоко та гриби шиїтаке (останнє для веганів). Постарайтеся вживати продукти з підвищеним вмістом вітаміну Д.
✅Препарати вітаміну Д3 офіцинальні, тобто. що продаються в аптеці як лікарські засоби. Які приймати препарати, і в якому дозуванні вам підкаже ваш лікар. Але відразу обмовлюся, що це має бути стандартне профілактичне дозування: для дорослих своє, для дітей – своє відповідно до віку.
✅ВАЖЛИВО: у звичайних життєвих умовах я б ніколи не стала рекомендувати застосування його без з'ясування концентрації у кожного конкретного пацієнта, побоюючись передозування та побічних ефектів у пацієнтів із груп ризику.

Пам'ятайте: застосування вітаміну Д – не панацея, а один із перевірених способів профілактики. Приходьте до лікаря за порадою, можна online, і будьте здорові!

Команда лікарів клініки

Перелік використаної літератури: 

1.https://www.uptodate.com/
2.https://www.medscape.com/
3.https://medlineplus.gov/
4.https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

Повернутися до списку статей