Це потрібно знати перед склеротерапією

Склеротерапія - популярний, ефективний і безпечний метод лікування варикозних вен і судинних «зірочок». Він заснований на введенні в хвору вену спеціального лікарського препарату-склерозанта, який при дотриманні певних умов, як би «пломбує» хвору вену, і вона в подальшому повністю зникає. Склеротерапія на тривалий час, а ряді випадків довічно гарантує хороший лікувальний і косметичний результат. Лише у пацієнтів із занедбаним захворюванням склеротерапія не може забезпечити повного лікування. Тим часом, навіть в цих випадках прояв хвороби значно зменшуються.

Скільки потрібно лікувальних процедур?

Під час однієї процедури (курсу) склеротерапії лікар може зробити від 3 до 10 ін'єкцій. Кількість уколів залежить від особливостей ураження вен. Може знадобитися від 1 до 5 (в середньому 2-3) курсів в залежності від кожного конкретного випадку.

Абсолютні протипокази до склеротерапії:

• індивідуальна непереносимість препарату, полівалентна алергія
• тромбоз глибоких вен і тромбофлебіт поверхневих вен
• важкі системні захворювання (серцево-легенева недостатність, печінково-ниркова недостатність)
• місцева або загальна інфекція
• вагітність і період лактації
• неможливість контрольованої внутрішньосудинної ін'єкції

Незакрите овальне вікно - аномалія розвитку, яка трапляється у 15-25% європейського населення, яка є відносним протипоказанням до пінної склеротерапії в зв'язку з можливістю повітряної емболії судин головного мозку з подальшим появою неврологічних порушень і можливістю в казуїстичних випадках розвитку стійкого неврологічного дефіциту. В той час склеротерапія рідкими формами препаратів не протипоказана

Перед склеротерапією
- обов'язково повідомте лікаря, якщо ви приймаєте гормональні препарати (контрацептиви, естрогени та ін.)
- припиніть прийом аспірину, трентал, ібупрофену та інших протизапальних препаратів за 2 доби перед лікуванням. Ці ліки можуть підвищити кровоточивість тканин і збільшать ризик утворення синців.
- не слід вживати алкоголь та палити на протязі 2 діб до та після склеротерапії.
-напередодні скларотерапії не слід проводити епіляцію використовувати лосьйони крему.
- прийміть гігієнічний душ, вимийте ноги звичайним або антибактеріальним милом.
- на лікування приходите в зручною, просторою одязі та взутті, за 1,5 години до склеротерапії доцільно нещільно поїсти.

Склеротерапія є безболісною лікувальною процедурою. Для її виконання використовують спеціальні тонкі голки або мікрокатетери (тонкі трубочки з голками тонше за людську волосину). Сучасні склерозанти абсолютно безпечні і володіють анестезуючу дію, тому їх введення може супроводжується лише невеликим почуттям печії. Якщо під час лікування у вас виникли будь-які неприємні відчуття (біль, нудота, запаморочення та ін.) негайно повідомте лікаря. По закінченню склеротерапії на ногу накладаються спеціальні еластичні бинти або надягають компресійну панчоху, які слід носити цілодобово і не можна знімати без дозволу лікаря.
- не обмежуйте фізичну активність. Щодня не менше 1 години ходіть пішки.
- уникайте тривалого часу стояти або сидіти.
- протягом 2 тижнів не приймайте гарячих ванн і 1.5-2 місяці не відвідуйте сауну і лазню,
- в перші 3 доби після склеротерапії не слід займається гімнастикою та на велотренажері.

Які можуть бути побічні ефекти?

1. свербіж шкіри залежить від виду склерозуючого препарату і зазвичай проходить через 1-2 години після процедури в окремих випадках він може епізодично відзначається протягом доби і більше.
2. тимчасове потемніння шкіри по ходу склерозування вени відзначається у 5-8% пацієнтів. Світло-коричневі смужки шкіри в окремих випадках можуть збережуться до року.
3. лущення шкіри відзначається менш ніж у 1% спостережень. При цьому на місці ін'єкції утворюється невелика поверхнева рана, безслідно загоюються за 2-4 тижні.
4. алергічні реакції дуже рідкісні. Їх ризик найбільш високий у пацієнтів мають алергію на інші види медикаментів.
5. біль в місцях ін'єкцій або по ходу склерозування вени відзначаються в невеликій кількості випадків. тягне біль в місцях ін'єкцій зазвичай виникає при фізичному навантаженні і може тривати протягом 2-3 тижнів.
6. У дуже рідкісних випадках через 2-4 тижні після лікування по ходу склерозуючою вени може з'явиться тонка червона судинна «сітка», зазвичай самостійно зникає протягом 4-6 місяців.
7. короткочасний набряк в області щиколотки може спостерігається при лікуванні вен судинних «зірочок», розташованої в цій зоні, а також при носінні під час лікування взуття на високих підборах. 8. запалення вени - тромбофлебіт - рідкісне ускладнення склеротерапії, що виникає в 1 випадку на 100 пацієнтів. Тормбофлебіт виникає при порушенні приписів лікаря і самостійного зняття компресійного трикотажу.

Лікарі КДМ

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей