Етапи сексуальності жінок: від 20 до 50

Одним із питань, що задаються на прийомі пацієнти: Лікар у мене знижено лібідо, це якось пов'язано зі зміною гормонального фону?

Велику роль у виникненні формування сексуальності та лібідо відіграють гормони: естроген та тестостерон. Тестостерон гормон відповідає за лібідо, проте надлишок його впливає на гормональну функцію, метаболічні зміни в організмі. часто викликаючи косметичні проблеми.

Естрогени - гормони, що визначають нашу жіночність та сексуальність.

Прогестерон – гормон вагітності, при зниженні рівня естрогенів у 2 фазу знижує лібідо. Підвищення пролактину також знижує лібідо.

Окситоцин – гормон прихильності, знижує рівень тривоги та викликає задоволення. Ендорфіни – викликають ейфорію, а серотонін – гормони щастя та радості.

Сексуальний потяг і сексуальність мають індивідуальний характер, залежить від багатьох чинників: гормональних, вікових, фізіологічних, соціальних, і навіть від спадковості.

20 років:
20 років - час пошуків себе та самовираження. Чим стабільнішими стосунки, в яких перебуває жінка, тим більший її сексуальний потяг.
Дослідження показують також, що якщо жінка займається сексом рідше одного разу на тиждень, у неї частіше виникають проблеми з менструальним циклом і з овуляцією, ніж у тих, хто кохається регулярно.

Крім того, страх перед хворобами, що передаються статевим шляхом, пригнічує статевий потяг. Хоча "лідером" у зниженні сексуального потягу є, звичайно, страх перед незапланованою вагітністю. З іншого боку, сексуальність багатьох молодих жінок залежить від фази менструального циклу. У дні овуляції бажання жінок перебуває на піку, і вони швидше отримують оргазм, ніж у інші періоди циклу, у період найвища ймовірність завагітніти.

Прийом гормональних контрацептивів також впливає лібідо.

У деяких жінок вони пригнічують вироблення тестостерону, гормону, відповідального за сексуальний потяг, і через це різко зменшується. У деяких – навпаки, сексуальний потяг зростає завдяки відсутності страху незапланованої вагітності.

30 років:
До 30 років лібідо досягає максимального рівня і знизити його на якийсь час може тільки народження дитини. До 30 років жінки легше і частіше досягають оргазму. Від тридцяти до сорока років жінки перебувають на піку сексуальності. Після 35 років рівень гормонів починає знижуватися, проте це не відбивається на сексуальності та на лібідо. Під час вагітності жінки, на тлі підвищення рівня гормонів, особливо у другому триместрі, настає підвищення сексуальності. Після народження дитини лібідо знижується. Перевтома, зниження рівня гормонів на тлі підвищеного рівня пролактину, сухість піхви – ці проблеми зазнає 70% жінок протягом перших шести місяців після народження дитини.
Після відновлення гормонального тла сексуальні бажання жінки відновлюються.

40 років:
Хоча після сорока років рівень гормонів знижується, сексуальність багатьох жінок у віці досить висока, що можна пояснити досить високим рівнем тестостерону з позиції медицини та соціальної стабільністю.

45-50 років - це вік, коли жінки вступають у період перименопаузи, коли починається знижуватись рівень естрогену та тестостерону.
Більшість жінок починають відчувати зниження сексуального потягу, нерегулярні місячні та вагінальну сухість.
Для усунення цих симптомів, покращення якості життя багатьом жінкам рекомендують замісну гормональну терапію.
У цей період знижується функція щитовидної залози, що також відбивається на сексуальному потягу.
Здатність до досягнення оргазму після сорока мало знижується.

50 років:
Характеризується переважно початком клімаксу.
Найпоширенішою проблемою є зниження еластичності та недостатньо зволожується під час статевого акту.
Важче досягти стану сексуального збудження та оргазму.
Допоможе впоратися з цією проблемою замісна гормональна терапія та лубриканти.
Проблема сексуального потягу та задоволення є делікатною проблемою, але як будь-яку проблему її треба промовляти із фахівцями: гінекологами, психологами, сексопатологами.

Не залишайтеся на самоті зі своїми проблемами, будьте завжди здорові та щасливі!

Лікар Клініки доктора Медведєва, акушер-гінеколог Галич Світлана Олександрівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей