Жінки та Вітаміни. Хто кого?

Не секрет, що основним напрямом сучасної медицини є профілактика.

Саме запобігти захворюванню, або порушенням в організмі, які можуть призвести до його розвитку, є пріоритетними завданнями лікарів.

Найскладніше, як виявляється, буває донести до пацієнта думка, що панацея – це не чарівна пігулка, а правильне харчування, модифікація способу життя та думок.

"Ми - те, що ми їмо" - ця теза першою сформулював Гіппократ. Але мова піде не про правильне харчування, а про вітаміни, речовини, що беруть участь в обмінних процесах, підтримку імунних реакцій організму, метаболізм клітин.

Вітамін А – жиророзчинний вітамін, бере участь у синтезі зорового пігменту родопсину; забезпечує антиоксидантний захист організму; імунний захист організму

Недолік його викликає різні ураження епітелію, рогівки, зниження імунного захисту. Міститься в моркві, гарбузі, шпинаті, солодкому перці, риб'ячому жирі, печінці, ікре, вершковому маслі, яєчному жовтку.

Вітаміни групи В (В1,В2,В3,РР,В5,В6,В7,В12) - водорозчинні вітаміни, що беруть участь у клітинному метаболізмі, сприяють утворенню гемоглобіну, стимулюють ріст та діяльність нервової системи.

Недолік цих вітамінів проявляється стомлюваністю, безсонням, депресивністю, зниженням пам'яті, випаданням волосся, ламкістю нігтів, тріщинами в куточках рота, дерматитами.

Утримуватись у хлібі, гречку квасолі, грибах, мигдалі, броколі, рибі, печінці, яйцях, кисломолочних продуктах, меді, моркві, білокачанній капусті.

Вітамін С – антиоксидант та кофермент у метаболічних процесах.

Використовується в косметологічній промисловості для запобігання старінню шкіри.

Недолік проявляється у зниженні імунітету, стомлюваності. кровоточивості ясен, потьмянінні та випаданні волосся.

Міститься в солодкому червоному перці, ківі, шпинаті, лимоні, кропі, черемші, чорній смородині, броколі, брюссельській капусті.

Вітамін Д – жиророзчинний вітамін.

Головним чином сприяє всмоктування кальцію та фосфору в кишечнику. Нестача вітаміну Д пов'язана з ризиком розвитку онкопатології, порушення репродуктивної системи, діабету, псоріасу, аутоімунних захворювань.

Міститься в рибі, риб'ячому жирі, яєчному жовтку, вершковому маслі. Виробляється в епідермісі під впливом ультрафіолету.

Вітамін Е - жиророзчинний вітамін.

Є протектором клітинних мембран. Він антиоксидант та антигіпоксант.

Нестача вітаміну може виявлятися безплідністю, м'язовою дистрофією, ураженням печінки та мозку.

Міститься в салі, риб'ячому жирі, дріжджах, листі салату, маслі зародків пшениці.

Треба пам'ятати, що передозування вітамінів А і Д може викликати захворювання.

Надлишок інших вітамінів виводиться через жовч, кишечник, сечовидільну систему.

Збалансоване харчування з підвищеним вмістом вітамінів особливо важливе на етапі прегравідарної підготовки та вагітності. Вітаміни відіграють важливу роль у функціонуванні репродуктивної системи на різних її етапах. Тому до корекції багатьох ендокринних патологій включені вітамінні комплекси.

Будьте завжди здорові та щасливі, приймайте вітаміни лише за призначенням лікаря.

Лікар Клініки доктора Медведєва акушер-гінеколог Галич Світлана Олександрівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей