Видалення поліпа цервікального каналу

Поліп цервікального каналу (шийки матки) - досить часте явище. Часто протікає без будь-яких симптомів. Поліп - доброякісне пухлиноподібне утворення, знаходиться в просвіті каналу шийки матки і росте з його стінок. Численні поліпи цервікального каналу називають поліпозом. У деяких жінок викликає кровомазання після статевого акту або іноді спонтанні. Схематично цервікальні поліпи представлені на малюнку. Іноді буває так, що поліп знаходиться практично повністю в каналі і не видно при звичайному огляді шийки матки в дзеркалах.

Під час вагітності іноді з'являється так званий помилковий поліп, він сформований децидуальною тканиною, розвивається в ендометрії як відповідь на вагітність і після пологів регресує (зникає).

Чому виникають поліпи?

Вони можуть розвиватися внаслідок дисфункції гормонального фону, тривалих запальних процесів органів малого тазу, наприклад, ендометриту або запалення труб та яєчників. Негативно позначаються родові травми та аборти. Але частіше ми не знаємо звідки береться поліп, точна причина його виникнення ще не встановлена. Поліп цервікального каналу - не рак і не є передракових процесом, але він викликає дискомфорт і може ускладнювати діагностику дисплазії і раку шийки матки, тому частіше ми рекомендуємо його видалити.

Як протікає та чим проявляється патологія?

Можуть виникати болючі відчуття внизу живота, кровомазання або кровотеча у період між менструаціями, кров'яні виділення під час або після статевого акту. Симптомом можна вважати нерегулярність менструального циклу і неможливість завагітніти, оскільки поліп створює механічну перешкоду для проходження сперматозоїдів каналом шийки матки.

У деяких випадках поліп може не виявлятися, тільки виявлятися під час досліджень.

Діагностику починають з аналізу скарг і збору анамнезу, до нього входять дані про менструальну функцію, про супутні захворювання, гінекологічні інфекції, вагітності, пологи і аборти. Наступний етап - гінекологічний огляд, що складається з дворучного вагінально-абдомінального дослідження, огляду піхви та шийки матки в дзеркалах з одночасною кольпоскопією (за допомогою спеціального збільшувального приладу тканину вивчають на предмет атипії). З інструментальних та лабораторних методів використовують УЗД органів малого тазу, цервіко-, гістероскопію (під місцевим знеболенням через канал шийки матки потрапляють у матку та оглядають її порожнину, процедура дозволяє одночасно під відеоконтролем проводити біопсію тканин).

Як лікувати?

✅ Проблема вирішується досить просто - шляхом хірургічного видалення.
✅ Ми виконуємо процедуру під місцевим знеболенням з застосуванням радіволновой методу або лазером. Ефективність дуже висока.
✅ Якщо ніжка поліпа знаходиться дуже високо і фактично це поліп ендометрія, який видно в цервікальному каналі, застосовується інший метод - офісна гістероскопія

Останнім часом ми вибрали для себе найчастіше найбільш оптимальний метод - офісну гістероскопію. На відео нижче показаний реальний випадок видалення величезного поліпа близько 6 см лазером без необхідності будь-якого знеболювання та госпіталізації. 

Як готуватися до процедури?

• Спеціальної підготовки не потрібно
• 
Оптимальний час для виконання процедури - перша половина менструального циклу
• 
Необхідний мінімум обстежень: мікроскопія (мазок) і цитологія (РАР-тест), аналізи на ВІЛ, гепатити В, С і сифіліс (ми можемо зробити прямо перед процедурою експрес-тестом).

Що буде відбуватися під час процедури?

• Прийдете в клініку, адміністратори заповнять медичну карту
• 
Підійдете до медсестрам, зроблять знеболюючий укол, якщо потрібно - візьмуть аналізи Вас проведуть до лікаря, який зробить маніпуляцію під місцевим знеболенням, а в разі офісної гістероскопії - взагалі без додаткового знеболення
• 
Процедура триває зазвичай 10-15 хвилин і не викликає сильної хворобливості (на 2 бали з 10 не більше)
• 
Після процедури одягаєтеся, отримуєте рекомендації, оплачуєте і залишаєте клініку.

Знеболення

Процедура проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.

Які рекомендації зазвичай даються після процедури?

• Ходити і займатися повсякденними справами можна відразу
• 
Будуть кілька днів невеликі мажучі кров'янисті виділення
• 
Обмеження інтимного життя - всього пару днів
• 
Стільки ж не можна плавати в басейні, відкритому водоймищі і давати великі фізичні навантаження
• 
Зазвичай після таких маніпуляцій немає болів і немає необзодімості в додатковому знеболенні
• 
На Вашу електронну адресу прийде гістологія через пару тижнів.
• 
Ми завжди переглядаємо цей аналіз і повідомляємо, якщо щось потрібно додатково
• 
Повторна консультація іноді потрібна, а іноді не потрібно найближчим часом. Це ми говоримо індивідуально.

Чому видалення поліпа цервікального каналу потрібно зробити саме в Клініці доктора Медведева?

✅ Нами виконано прийнятніший кількість таких маніпуляцій.
✅ У нашому арсеналі є офісна гістероскопія - методика для більш радикального і якісного видалення поліпів
✅ У нас є УЗД прямо в кабінеті гінеколога - є можливість виконання процедури під контролем УЗД.
✅ Часто при поліпах цервікального каналу є і поліпи ендометрію
✅ При наявності такої осередкової патології ендометрія є супер-технологія - офісна гістероскопія
✅ Оптимальна ціна, тому що все це дозволяє досягти максимального результату за найкоротший час

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті процедури, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

Ціна вказана без вартості гістологічного дослідження зразка тканини.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube