Відповіді на деякі популярні питання до гінеколога

Відповіді на деякі популярні питання до гінеколога

  • Мої місячні приходять не день в день, а через 27-30 днів. Це патологія?

Ні! Нормальний менструальний цикл може коливатися, але різниця між самими короткими і найдовшими циклами повинна бути не більше 7-9 днів. Тим більше, не варто хвилюватися, якщо ви не маєте діагностованих гінекологічних захворювань і безпліддя. У випадках, коли ваш цикл був дуже регулярним, що називається день в день, а тепер з’явилися значні укорочення або подовження його – треба звернутися за лікарською допомогою. Фізіологічні зміни ритму менструацій можуть бути в період переходу до менопаузи. Обговорення цього питання з гінекологом не буде зайвим.

  • Ріст волосся над верхньою губою, підборідді, навколо сосків – це гормональна проблема?

Ні, далеко не завжди! Особливо, якщо це поодинокі волоски. Інтенсивність росту грубого, темного волосся за так званим чоловічим типом лікарі оцінюють як гірсутизм, підсумовуючи бали за спеціальною шкалою, а не «на око». І, навіть більше, ніж норма гірсутне число зовсім не обов’язково буде відповідати при лабораторному обстеженні патологічним показникам чоловічих статевих гормонів. Також приймаються до уваги конституційні і національні характеристики жінки.

  • Коли відновлюються місячні при грудному вигодовуванні? Коли припиняться виділення із сосків після завершення годування?

В середньому термін відновлення менструацій варіюється від 3 до 6 місяців. Але нерідкі випадки лактаційної аменореї до року, тому що для гармонійної роботи ендокринної системи потрібен певний час. При цьому жінка зазвичай відчуває себе цілком здоровою. Звернення до лікаря вимагають випадки занадто тривалих і рясних місячних. Виділення невеликої кількості молока з сосків молочних залоз після завершення лактації іноді продовжується до 2-3 років. Це нормально.

Будьте інформовані, здорові і щасливі!

Лікар Клініки доктора Медведева,  гінеколог-ендокринолог  Овсюк Лариса Іванівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

Повернутися до списку статей