м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Ембріоскопія
Що таке ембріоскопія? Ембріоскопія – це пряма візуалізація ембріона в термінах вагітності 5-9 тижнів.
На жаль, є не мало жінок, які страждають від звичного невиношування (2 та більше самовільних переривань вагітності), яке часто починається з діагностики завмерлої вагітності.
Хромосомні аномалії ембріона є основною причиною втрати вагітності на ранніх термінах. Вкрай важливо виявити ці відхилення, особливо серед пар з повторюваними викиднями.
Оптимальним методом переривання завмерлої вагітності є медикаментозне переривання, яке також проводиться в нашій клініці. Цей метод, на жаль, не підходить для взяття матеріалу для подальшого генетичного дослідження. Хірургічні методи, навіть вакуум-аспірація, є досить травматичними, потребують розширення цервікального канала та можуть призвести до травми ендометрія, яка в майбутньому може сама по собі бути причиною завмерлої вагітності або навіть гірше - неплідності. Крім того, дані методи потребують загальної анестезії та перебування в стаціонарі.
Ще одна проблема традиційного хірургічного підходу тому, що при аспірації тканини з матки вона містить суміш клітин. Існують клітини від самого ембріона, клітини майбутньої плаценти та гестаційного мішка, а також клітини від слизової оболонки матки матері. Клітини матері зазвичай здорові і добре ростуть для цитогенетичного дослідження, тоді як клітини ембріона часто можуть бути ледь життєздатними та взагалі не життєздатними. Отже, результати хромосомного аналізу часто відображали хромосоми матері, а не хромосом плода. Загалом, результати хромосомного аналізу тканин, отриманих традиційним хірургічним шляхом давали один із чотирьох результатів:
✅ Клітини не зростали, і хромосомний результат отримати не вдавалося
✅ Нормальна жінка (нормальний жіночий каріотип)
✅ Нормальний чоловік (чоловічий каріотип)
✅ Плід з хромосомними аномаліями чоловічої або жіночої статі
Якщо клітини не виросли, результату не було, і корисної інформації не було отримано. Нормальний чоловік - корисна відповідь. Він вказував, що аналізували не клітини матері. Він також показував, що викидень не був викликаний аномалією хромосом. Необхідно дослідити інші причини викидня, навіть якщо це був єдиний викидень у пари. Плід з хромосомною аномалією також є корисним результатом. Він розкриває причину викидня. Подальша оцінка не потрібна. Подружжя може розглянути можливість ЕКО з ПГД для своєї наступної спроби вагітності. PGD - єдиний доступний метод для зменшення ймовірності викидня через хромосомну аномалію.
Результат хромосом, що вказує на нормальну жінку (нормальний жіночий каріотип), не є корисним результатом. Неможливо визначити, чи це надходило з фетальних клітин або з клітин матері. На жаль, велика кількість хромосомних аналізів після викиднів дає результат, який показує нормальний жіночий каріотип. Дослідження показали, що 30-80% таких результатів, можуть надходити з клітин матері. Донедавна з цим нічого не можна було вдіяти.
Останнім часом кілька висококваліфікованих лікарів застосували нову техніку. Ця нова техніка використовує оптику для огляду всередині матки (гістероскопія) і отримала назву ембріоскопія або фетоскопія. За допомогою прямої візуалізації плідне яйце можна відкрити, а тканину плаценти, а іноді і плід, можна визначити всередині.Можна оцінити анатомію ембріона та виявити грубі порушення розвитку. А головне - можна прицільно взяти тканини плода та хоріона (майбутня плацента) і відправити в лабораторію, що значно покращує точність діагностики.
Рис. 1. Так виглядає ембріон людини в 28 днів
Це велика перевага перед діагностичним вишкрібанням, оскільки видалена тканина по суті «чиста». Тобто отримується лише тканина, що представляє інтерес. Шанси «забруднити» зразок матковими клітинами матері практично відсутні або взагалі відсутні. Таким чином, коли отримано результат, що вказує на нормальну жінку, на нього можна покластися так само легко, як і на повернення нормального результату чоловічої статі.
Ще одна перевага виникає при втраті вагітності близнюками. Під час звичайного діагностичного вишкрібання тканини обох близнюків змішуються. Результат може свідчити про одного, обох або жодного з плодів. За допомогою методу ембріоскопії кожен плід та відповідну плаценту можна видалити окремо.
Нещодавнє дослідження порівнювало результати, отримані за допомогою діагностичного вишкрібання, з результатами, отриманими за допомогою методики ембріоскопії. Дослідники виявили, що загалом хромосомні аномалії були причиною викидня в 67% досліджених випадків. У значній кількості випадків метод діагностичного вишкрібання дав би неправильний результат. Це сталося, коли результатдіагностичного вишкрібання показав «нормальну жінку», де насправді плід був ненормальним.
Хто є кандидатом на ембріоскопію?
Будь-якій жінці, у якої діагностовано нежиттєздатну вагітність, і яка хоче спробувати визначити причину викидня, можна замість діагностичного вишкрібання виконати ембріоскопію. Жінками, для яких це особливо важливо, є:
✅ Жінки, які мали в анамнезі повторювані викидні
✅ Жінок, які втратили вагітність після візуалізації серцебиття на УЗД
✅ Жінки, які проходили лікування для запобігання викидня, але були діагностовані нежиттєздатні вагітності
Ембріоскопія проходить точно так же як і офісна гістероскопія, що не потребує госпіталізації. В терміні вагітності до 5-6 тижнів одномоменто повністю видаляється усе плідне яйце (продукт зачаття). В термінах більше 6 тижнів часто доцільніше взяти необхідний матеріал, відшарувати плідне яйце та призначити препарати (таблетки) які скорочують матку і плідне яйце виходить самостійно пізніше. Таким чином, вдається поряд з підвищеною діагностичною значимістю зберегти усі переваги медикаментозного методу переривання вагітності.
Знеболення
Процедура проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.
Подальше дослідження матеріалу можливо двома методами (та сплачується окремо):
1. Традиційний цитогенетичний метод. Дозволяє виявити хромосомні аномалії, такі як, наприклад, синдром Дауна (додаткова хромосома у 21 парі). Тобто мова йде про крупні аномалії
2. Мікроматричний аналіз ДНК (microarray). Набагато точниший. Ефективний навіть коли немає живих клітин ембріона. Виявляє міні-делеції та інші навіть незначні хромосомні аномалії
Переваги ембріоскопії:
1. Можливість візуально оцінити анатомію ембріона та порожнини матки
2. Прицільне взяття матеріала для генетичного та інших методів дослідження
3. Мінімальна травматизація матки та шийки матки
4. 100% ефективність по евакуації вагітності
Ціна вказана без вартості гістологічного та генетичного дослідження зразка тканини.
На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.
Будьте щасливі і здорові!
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини