Офісна гістероскопія

Гістероскопія - це один із сучасних методів діагностики, що дозволяє оглянути порожнину матки жінки за допомогою відеокамери, освітлювача та монітора. Сучасна гістероскопія дозволяє не лише провести такий огляд, а і зробити всі необхідні хірургічні втручання в порожнині матки.

 

Зміст

Відмінність офісної гістероскопії від звичайної

Можливості та переваги офісної гістероскопії

В яких випадках може бути показана офісна гістероскопія?

Як готуватися до офісної гістероскопії?

Що відбувається під час офісної гістероскопії?

В яких випадках велика ймовірність, що буде порекомендувала офісна гістерорезектоскопія?

Що конкретно (які операції) можна виконати за допомогою офісної гістероскопії

Чи можливо виконати офісну гістероскопію жінці у якої ніколи не було статевого життя і зберегти дівочу плеву?

Рекомендації ПІСЛЯ офісної гістероскопії (можуть відрізнятися у Вашому конкретному випадку)

Що є нормою після гістероскопії

Чому потрібно зробити офісну гістероскопію саме у нас?

Традиційно гістероскопія виконується в умовах стаціонару під загальним знеболенням. Однак, разом зі стрімким розвитком технологій і появою унікальних найтонших інструментів, а також завдяки вдосконаленням навичок хірургів-гінекологів, виконання гістероскопії стало можливим в умовах амбулаторної клініки. Тепер, за рахунок найтонших інструментів діаметром 3-4 мм можна потрапити в порожнину матки жінки без необхідності знеболювання, без використання гінекологічних дзеркал і будь-яких інших інструментів, що приносять дискомфорт. Процедура гістероскопії стала «офісною» - так званої "операцією однієї години".

Традиційно гістероскопія виконується в умовах стаціонару під загальним знеболенням. Однак, разом зі стрімким розвитком технологій і появою унікальних найтонших інструментів, а також завдяки вдосконаленням навичок хірургів-гінекологів, виконання гістероскопії стало можливим в умовах амбулаторної клініки.

Можливості та переваги офісної гістероскопії:

1. Можна побачити все, що відбувається в порожнині матки. Виявити таку патологію, як поліпи, підслизові міоматозні вузли, зрощення і перегородки в порожнині матки, різні її аномалії розвитку.

2. Застосування лазерів, сучасних найтонших механічних інструментів, біполярних енергій дозволяє вилікувати виявлену патологію якісно, ​​безболісно і безпечно. Тобто мова не про те, щоби просто подивитись, а виконати весь необхідний об'єм хірургічного втручання в "офісних" умовах.

3. Через 15-20 хвилин після гістероскопії пацієнтка вже працездатна і може йти додому, необхідності лягати в стаціонар на добу немає. Це дозволяє жінкам залишатися продуктивними, вписати процедуру в практично будь-який графік і не випадати з сімейного і суспільного життя.

4. Знижується рівень ризику для здоров'я пацієнтки, пов'язаний з використанням наркозу, до нуля.

На малюнку нижче наш офісний гістероскоп Трофіскоп (Карл Шторц) в порівнянні з пайпелем - одноразовим пластиковим інструментом для амбулаторного взяття біопсії ендометрія. Насправді гістероскоп тонше. При порівнянні больових відчуттів під час цих двох процедур, офісна гістероскопія виявилася набагато менш болючою, ніж пайпель-біопсія ендометрія.

Одна з причин, чому при офісної гістероскопії не боляче на цьому відео. Офісний гістероскоп в рази тонше ніж звичайний!

В яких випадках може бути показана офісна гістероскопія?

✅Офісна гістероскопія застосовується при порушеннях менструального циклу, рясних, тривалих менструаціях (АМК, ХТМК)
✅Вона показана при появі кровомазань, не пов'язаних з настанням менструації, наприклад в середині циклу, через кілька днів після закінчення менструації або до її початку
Показанням до гістероскопії є запідозрені на УЗД такі види внутрішньоматкової патології як: гіперплазія ендометрія, поліп ендометрія, так званий синдром Ашермана - синехії в порожнині матки, перегородка в порожнині матки, а також міома матки субмукозної (підслизової) локалізації
✅В останні роки ми віддаємо перевагу офісній гістероскопії і при поліпах цервікального каналу, оскільки їх ніжка часто знаходиться дуже глибоко і без візуального контролю дуже складно якісно видалити такий поліп.
Є ще безліч цікавих показань, наприклад, при дизморфічній порожнині, підозрі на хронічний ендометрит, при стенозі цервікального каналу з його пластикою, при прийомі деяких препаратів, наприклад, тамоксифену
При невдалій спробі вилучення внутрішньоматкової спіралі (ВМС), коли вона дуже сильно закріпилася в порожнині матки або її вуса зайшли глибоко в порожнину матки
Істмоцеле (ніша після кесарева розтину) - ще одне досить поширене показання для офісної гістероскопії
✅Іноді гістероскопію доцільно робити перед підготовкою до ЕКЗ при безплідді. Крім того, за рахунок мінімальної інвазивності, офісна гістероскопія використовується з метою контролю за лікуванням
Офісна гістероскопія дозволяє за одне відвідування гінеколога вирішити питання, яке нещодавно вимагало тривалої госпіталізації та абдомінальної операції з великим розрізом на животі, інколи, з видаленням матки!

На каналі Михайла Володимировича сотні відео гінекологічних операцій і дуже багато відео гістероскопій. Якщо Вам цікаво зануритись глибше, ласкаво просимо:  https://www.youtube.com/@drmedvedev

Ми проводимо навчання акушерів-гінекологів і офісній гістероскопії зокрема: https://gynecology.com.ua

У нас навіть є ціла спеціальна сторінка у FaceBook, присвячена офісній гістероскопії: https://www.facebook.com/OfficeHysteroscopy 

Як готуватися до офісної гістероскопії?

✅Оптимальний час проведення гістероскопії - перші дні після менструації, частіше до 14 дня Вашого циклу, але доктор може призначити інший час. Якщо Ви на гормонах (КОК, агоністи ГнРГ), або якщо у Вас дуже великі інтервали між менструаціями, ми робимо процедуру без прив'язки до дня цикла
Обов'язково проконсультуйтеся перед виконанням процедури.
✅Проведення офісної гістероскопії не вимагає особливої ​​підготовки. Досить мати свіжі аналізи мазка з піхви і цервікального каналу (при наявності показань), а також цитограму шийки матки (РАР-тест) давністю не більше 3 років.
✅Оскільки це абсолютно амбулаторна процедура, вона безболісна і практично не завдає шкоди здоров'ю жінки. 

Що відбувається під час офісної гістероскопії?

1. Ви приходите в клініку, бажано за 10-15 хвилин до призначеного часу
2. Адміністратори заводять картку, якщо Ви у нас в перший раз
3. Медсестри берут кров для експрес-тесту на інфекції (ВІЛ, гепатити В, С та сифілис) якщо у Вас немає аналізу з собою, а також дають випити розчинений німесулід або ібупрофен (знеболювальне)
4. При необхідності, відвідуєте туалет
5. Приходите до лікаря, де обговорюється процедура, лікар перегляне аналізи, задасть необхідні питання
6. Роздягаєтеся, лягаєте на крісло (як звичайний огляд у гінеколога)
7. Лікар проводить процедуру (в середньому 5-15 хвилин), яка проводиться без наркоза (Ви не спите), але можна використовувати інгаляційні медоди знеболення та седації (за бажанням)
8. Відразу після процедури встаєте, одягаєтесь и проходите до лікаря де обговорюються результати і даються поради після гістероскопії 
9. У разі необхідності (дуже рідко) Ви можете залашитись і полежати у нас 30-40 хвилин (1% жінок).
10. Все це зазвичай займає не більше 30-60 хвилин.

Що конкретно (які операції) можна виконати за допомогою офісної гістероскопії:

✅Огляд та оцінка піхви, шийки матки з цервікальним каналом та порожнини матки
✅Видалення утворень піхви
✅Біопсія шийки матки та цервікального каналу
✅Видалення поліпів цервікального каналу
✅Біопсія ендометрія
✅Видалення поліпів ендометрія
✅Коагуляція або видалення вогнищ аденоміоза
✅Міомектомія (видалення міоматозних вузлів)
✅Корекція істмоцеле (ніші після кесаревого розтину)
✅Корекція аномалій шийки матки та матки (перетинки, дизморфічна порожнина)
✅Корекція аномалій піхви (синдром OHVIRA, перетинка піхви)
✅Лікування синдрома Ашермана (синехії в порожнині матки)
✅Проведення маніпуляцій для покращення фертильності (PRP-терапія)
✅Бережне видалення залишків продуктів запліднення (після невдалого медикаментозного або хірургічного переривання вагітності)
Ембріоскопія

В яких випадках велика ймовірність, що буде порекомендувала офісна гістерорезектоскопія (Ви не відчуєте різницю, просто це більш дорога маніпуляція):

✅ Поліп більше 8 мм одним з розмірів
✅ 
Субмукозна лейоміома матки
✅ Виражений синдром Ашермана
✅ 
Множинні поліпи
✅ Товщина М-ехо (ендометрія) на УЗД більше 15 мм 
✅ 
Перегородка та інші аномалії матки
✅ Ніша після кесарева розтину (істмоцеле)

Чи можливо виконати офісну гістероскопію жінці у якої ніколи не було статевого життя і зберегти дівочу плеву? Так! Особливістю офісної гістероскопії є відмова від традиційних дзеркал, які необхідно вводити в піхву, кульових щипців, якими чепляється шийка матки та розширювачів Гегара для розширення цервікального канала. Для доступу використовується так званий вагіноскопічний доступ, представлений на малюнку нижче.

Знеболення

Процедура проводиться під дією ібупрофену або німесуліду, який Ви випили перед процедурою. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням (за потреби) сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.

Ціна вказана без вартості гістологічного дослідження зразка тканини.

Рекомендації ПІСЛЯ офісної гістероскопії (можуть відрізнятися у Вашому конкретному випадку):

● статевий спокій протягом 2 днів
● НЕ спринцюватися і не користуватися вагінальними тампонами 7 днів
● не відвідувати лазні, сауни і басейни 2 дні
● явка за результатами ПГЗ через 14 днів (надсилаємо в електронному вигляді, йти у клініку не треба)
● Коли можна планувати вагітність після офісної гістероскопії? Зазвичай в цьому або наступному циклі. Тобто термін очікування мінімальний.

Що є нормою після гістероскопії:
 
✅Помірний дискомфорт внизу живота
✅Помірне підвищення температури тіла до 37,5 градусів, інколи навіть вище, якщо температура тільки ввечері та "збивається" парацетамолом 500-1000 мг
✅Невелике вздуття живота, закрепи або діарея - в перші дні після операції
✅Помірна слабкість, сонливість пару днів
✅Кров'яністі виділення із піхви від кількох днів до 2-3 тижнів і навіть більше після операції (в залежності від того, що робили в Вашому випадку)
✅Порушення менструального цикла (менструація може бути раніше або пізніше ніж очікувалось)

Чому потрібно зробити офісну гістероскопію саме у нас?

✅ Ми одні з перших в Україні і перші в Дніпропетровській області.
✅ Маємо міжнародне визнання.
✅ Маємо величезний успішний досвід виконання процедур.
✅Навчаємо лікарів по всій Україні.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку. Будьте щасливі і здорові!

Відгук однієї з тисяч наших пацієнток про перенесену офісну гістероскопію

Шановні пацієнтки та читачі сторінки «Клініки доктора Медведєва». Дівчатка хотіла поділитися з Вами своїм досвідом як пацієнт, який випробував на собі процедуру «Офісна гістероскопія».

Моє рішення пройти процедуру гістероскопії було пов'язане не лише із турботою про своє здоров'я. Я ще виступала як добровольець («модель») для нашого чудового доктора, лікаря-акушера-гінеколога Фомченко Ірини Вікторівни, яка освоїла цю маніпуляцію і зараз успішно відточує свою майстерність під чуйним керівництвом професора Михайла Володимировича Медведєва.

Багато пацієнток відмовляються проходити цю процедуру. Бояться. біль. Хочу сказати, що це не дуже боляче. Якщо Ви здатні пережити болі під час місячних, а я впевнена, що кожна жінка їх колись відчувала, то гістероскоп Ви точно витримаєте спокійно. Я, звичайно, розумію, що у кожної людини больовий поріг індивідуальний. Один і той же рівень роздратування може висловитися як у незначному, так і сильному болю для різних людей. Але, повірте, того знеболювання, яке запропонують Вам у «Клініці доктора Медведєва», цілком достатньо. Дія уколу триває 8 годин. До речі, після процедури Вам можуть запропонувати прийняти знеболювальну таблетку, щоб зовсім не було ніяких неприємних відчуттів.

Загалом, що я хочу сказати, дорогі наші пацієнтки, дівчатка, жінки. Та страшно. І мені теж було страшно, хоч і я багато разів була присутньою як медсестра на офісній гістероскопії, і знаю весь процес, так би мовити, виснаження. АЛЕ! Процедура найчастіше триває 10-15 (рідко – 40-60) хвилин. І за цей час у Вас є можливість позбутися величезної кількості проблем, пов'язаних із жіночим здоров'ям, які мучать деякими роками. Ви маєте унікальну можливість покращити якість життя. Унікальна. Так, так саме УНІКАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ. Тому що ніде в Україні не проводять Офісну гістероскопію без необхідності наркозу. Ніде, окрім «Клініки доктора Медведєва». Будьте завжди здорові та щасливі. Шевченко Олеся Сергіївна.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube