Якщо «не слухається» сечовий міхур

Часті позиви до сечовипускання, неможливість «потерпіти», епізоди неутримання сечі. Це все – симптоми гіперактивного сечового міхура (ГАМП).

Найчастіше до цього дуже неприємного захворювання схильні жінки. До факторів ризику розвитку ГАМП відносять куріння, надмірну масу тіла, неврологічні захворювання, дисліпідемію, вік, рецидивні інфекції сечових шляхів.

Пацієнтки потрапляють у «залежність» від туалету, не можуть нормально працювати, порушується сон через часті підйоми з метою помочитися, наростає невротизація, виникають депресії.

Діагностика ґрунтується на виключенні інших урологічних захворювань, що призводять до дизуричних явищ: пухлини сечового міхура, МКЛ, запальні захворювання. Інколи потрібна також консультація невролога.

Лікування підбирається індивідуально залежно від варіанта, наявності чи відсутності супутніх захворювань.

Зазвичай починають пошук з відвідування уролога, потім гінеколог, оскільки причиною можуть бути гінекологічні захворювання. У найбільш складних випадках пацієнів скеровуємо на консультацію невролога.

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей