УЗД органів малого тазу

Гінекологічна ультрасонографія або гінекологічна сонографія (УЗД органів малого таза) - метод дозволяє оцінити стан матки, яєчників, фаллопієвих труб, сечового міхура, дугласового простору за допомогою високочастотних звукових хвиль. УЗД може проводиться через живіт або через піхву. Трансабдоминально (через живіт) ультразвук проводиться при наповненому сечовому міхурі, так як в рідині звук переходитиме з меншим опором. Це покращує візуалізацію органів, що лежать на задній поверхні міхура, матки і яєчників.

"Зовнішнє УЗД" використовується для діагностики великих поразок матки, наприклад, великий міоми, завдяки глибокій проникаючої здатності. Однак, якість картинки при такому методі значно гірше, так як частота, з якою працює "зовнішній" датчик, значно нижче, ніж у вагінального датчика. Трансвагінальний ультразвук (проводиться у жінок живуть статевим життям) виконується за допомогою датчика, який вводиться в піхву жінки. Даний метод дозволяє краще побачити яєчники, матку, ендометрій і інші органи малого тазу.

УЗД в гінекології застосовується в Наступний сітуаціях: При необхідності оцініті органи малого тазу Для діагностики других захворювань, например, гостре апендицита Для діагностики и моніторингу гінекологічніх патологій, таких як ендометріоз, лейоміома, кісті яєчніків Для уточнення терміну вагітності і ее Розташування (матково або позаматкова вагітність) Для своєчасного Виявлення раку ОРГАНІВ малого таза При безплідді, для спостереження за реакцією яєчніків на гормональні препарати (моніторинг во время стімуляції) Для сонографического контролю пункції кіст яєчніків Для Перевірки стану ВМС (внутрішньоматкова спіраль) Для вимірювання довжина Шийки матки во время вагітності

Сюди ж відносяться всі УЗД в ранніх термінах вагітності, крім скринінгів.

УЗД на ранніх термінах вагітності проводять для встановлення факту маткової вагітності, для визначення терміну вагітності, визначення кількості ембріонів,  виключення ектопічної вагітності.

Дослідження проводять внутрішньовагінальним датчиком. При затримці менструації до тижня (4 тижні 3-5 днів від початку останньої менструації) лікар може бачити плідне яйце (або гестаційний мішок) розміром 2-3мм, ембріон не візуалізується. На терміні вагітності десь 5,5тижнів (при розмірах гестаційного мішка 8-10мм) стає можлива візуалізація жовточного мішечка у вигляді тонкостінної кільцеподібної структури. Невдовзі (приблизно 6 тижнів від початку останньої менструації) стає можливою візуалізація ембріона у вигляді диску розміром 1-2мм, що розташований на жовточному мішечку і картина має вигляд «кільця з діамантом».

Для підтвердження життєздатності маткової вагітності визначають серцебиття ембріону. При застосуванні сучасних ультразвукових апаратів це стає можливим вже при розмірах ембріона 2-3мм. Іноді (у 5-10%) візуалізація серцебиття ембріону стає можливою за його більших розмірів – 4-6мм.

За будь-яких сумнівів щодо життєздатності маткової вагітності потрібно додаткове УЗД через деякий час (7-10 днів). Відсутність серцебиття у ембріона розміром 7мм і більше свідчить про завмерлу вагітність, а відсутність ембріону при розмірах гестаційного мішка 25мм і більше свідчить про анембріонію.

Також УЗД дає можливість діагностувати патологію матки (міома, поліп ендометрія, сінехії в порожнині матки, наявність ВМС та інш.) та яєчників (наприклад, кіста жовтого тіла).

Тож УЗД є дуже інформативним,  безпечним та доступним методом діагностики вагітності на ранніх термінах!

Приходьте! Будемо раді Вас бачити!

 

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи дослідження, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube