Дефіцит заліза

Слабкість, хронічна втома, зниження розумової активності та витривалості, випадіння волосся, ламкість нігтів, сухість шкіри, розлади сну та травлення, спотворення смаку – все це та ще багато чого неприємного може бути наслідком дефіциту заліза.

Латентний дефіцит заліза виявляється майже у 50% підлітків та жінок дітородного віку. Що таке латентний дефіцит? Це, коли заліза не вистачає, а рівень гемоглобіну та еритроцитів ще лишається в нормі. Але ж залізо потрібне не лише для утворення червоних кровяних тілець. Більш як 80% ферментів у організмі людини не можуть нормально функціонувати при зниженні рівня заліза, що інколи може призвести до незворотніх наслідків. Ювенільний період, вагітність це фізіологічні причини формування латентного дефіциту, але ж існує безліч патологічних станів, які можуть призвести до виснаження запасів заліза. Визначитись з наявністю/відсутністю дефіциту заліза та з’ясувати його причину необхідно склавши індивідуалізований план обстеження за допомогою спеціаліста.

Звертайтесь, завжди раді стати у нагоді!

Лікар терапевт, пульмонолог Клініки доктора Медведева, доцент Мироненко Олена Валеріївна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

Повернутися до списку статей