Медикаментозне переривання вагітності

На жаль бувають ситуації коли вагітність небажана і вона все ж настала. Що робити в такій ситуації? Тут залишається два варіанти:

✅Перший - зберегти вагітність і народити небажану дитину, а далі "як піде"
Другий варіант - переривання вагітності одним з найбільш безпечних з існуючих методів.

До найбільш безпечних методів на сьогоднішній день належить медикаментозне переривання вагітності, яке проводиться в амбулаторних умовах до 49 днів вагітності (7 тижнів). Відразу уточнімо, що 49 днів вагітності - це орієнтовно 25 днів затримки або 7 тижнів вагітності. В умовах стаціонару можна застосовувати даний метод і в більш пізні терміни - до 63 днів вагітності або 9 тижнів.

У нашій клініці застосовуються найбільш оптимальні, схвалені Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я (ВООЗ) схеми для медикаментозного переривання вагітності. А присутність ультразвукової апаратури, лабораторії і всього необхідного на випадок кровотечі дозволяє зробити даний вид переривання вагітності максимально безпечним.

Після проведення процедури є можливість проконтролювати ефективність за допомогою УЗД, а також обговрити ефективні методи контрацепції для запобігання небажаної вагітності в майбутньому.

Що треба зробити перед медикаментозним перериванням вагітності:

1. Підтвердити вагітність (тест на вагітність)
2. Уточнити термін вагітності та її внутрішньоматкове розташування за допомогою УЗД
3. Уточнити резус крові, якщо не знаєте, тому що при негативгому резусі и позитивному у партнера необхідно ввести профілактичний анти-Д-імуноглобулін

Лікар розповість Вам про симптоми, які можна очікувати під час медикаментозного переривання вагітності в малому терміні: 

● Болі внизу живота
● Маткова кровотеча від помірної до досить значної 
● Підвищення температури тіла
● Нудота та блювання

Якщо процес пройшов як очікувалось, наступне ультразвукове дослідження бажано зробити після наступної нормальної менструації (приблизно через місяць). Це знизить імовірність ситуації коли на УЗД "не все вийшло", а найсправді всього лише треба дати час для спонтанного відходження залишків плідного яйця.

Дуже важливо пам'ятати, що тест на вагітність (або кров на ХГЛ) не є надійним показником ефективності медикаментозного переривання вагітності оскільки ХГЛ може буди підвищеним до 4 тижнів після переривання вагітності.

Порівняно з хірургічним абортом, ускладнення після медикаментозних абортів надзвичайно рідкісні, але можуть включати:

● кровотеча
● і
нфекція
● залишкові продукти зачаття

Існує кілька протипоказань до медикаментозного аборту, до яких належать:

● Алергія або лікарська взаємодія з міфепристоном або мізопростолом
● Міфепристон є антагоністом глюкокортикоїдних рецепторів, тому протипоказаний пацієнтам із хронічною наднирковою недостатністю або тим, хто одночасно приймає тривалу кортикостероїдну терапію
● Міфепристон є порфіриногенним препаратом, тому протипоказаний пацієнтам з порфіріями
● Позаматкова вагітність. Позаматкова вагітність є потенційно небезпечним для життя станом, і її не слід лікувати міфепристоном/мізопростолом
● Анемія або антикоагулянтна терапія – через крововтрату, пов’язану з медикаментозним абортом у першому триместрі, і потенційну сильну кровотечу вдома, пацієнтки з відомою анемією (як правило, з рівнем гемоглобіну нижче 90 г/л), геморагічними розладами або ті, що приймають антикоагулянтну терапію, не є гарними кандидатками для такого методу переривання вагітності
● Поточне використання ВМС – медикаментозний аборт протипоказаний пацієнткам із внутрішньоматковою спіраллю (ВМС). Якщо ВМС видалено, пацієнтка може бути кандидатом на медикаментозний аборт.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові! 

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube