Міфи та реалії повноти обстеження

На консультації присутня пацієнтка, яка має тривалу історію порушень менструального циклу. На столі її папка з результатами численних досліджень: рівнів макро- і мікроелементів, вітамінів, урогенітальних інфекцій, імунологічних тестів та сакральних «гормонів за фазами циклу».

Ось тільки ця товста папка так і не допомогла вирішити проблему. Витрачені час, гроші та кров не виправдали очікування.

Ендокринопатії не лікуються усуненням уреаплазми, дефіцитів селену, цинку, вітаміну В12. І «поправити гормональний фон» підняттям рівня одного гормону або зниженням іншого не вийде.

Для пошуку реальних причин патології, що проявляється порушеннями менструального циклу, більш ніж у 90% випадків достатньо визначити лише 6 показників:

1. Пролактин - його підвищення (гіперпролактинемія) часто супроводжується порушенням ритму менструацій і об'єму крововтрати.

2. ТТГ - якщо цей показник виходить за межі референсу, це може свідчити про порушення функції щитовидної залози, що також проявляється порушеннями жіночих циклічних процесів.

3. ЛГ - зниження рівня нижче межі референсу свідчить про проблему з боку центральної нервової системи (найчастіший діагноз функціональної гіпоталамічної аменореї).

4. ФСГ – при рівні цього гормону >25 мМО/мл причину затримок місячних можна пояснити первинною недостатністю яєчників, менопаузальними зрушеннями.

5. 17ОНП – цифра в лабораторному бланку >2 нг/мл (6 нмоль/л) передбачає підозру на вроджену дисфункцію кори надниркових залоз (ВДКН), яка також проявляється нерегулярним циклом.

6. ІВА - збільшення індексу вище референсу говорить про біохімічну гіперандрогенію та обґрунтовує діагностику синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) - найчастішою причини історії порушень менструального циклу.

Отже, провівши опитування та огляд пацієнтки з нерегулярними менструаціями та маючи на руках мінімум лабораторних показників, фахівець може з максимальною ймовірністю визначити реальний діагноз та допомогти жінці зміцнити ресурси тіла та духу.

Така моя відповідь на історії багатьох пацієнток з невиправданими очікуваннями від хибної повноти обстеження.

Одна з цінностей нашої Клініки – нічого зайвого, працюємо на користь пацієнток!

Лікар Клініки доктора Медведева, гінеколог-ендокринолог Овсюк Лариса Іванівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей