У Клініці доктора Медведева нова послуга: плазмотерапія ендометрія

 У своїй попередній статті «Тонкий ендометрій» я писала про можливості лікування цього патологічного стану слизової оболонки матки, що є важко корректируемой причиною безпліддя і невиношування вагітностей. Одним з інноваційних методик збільшення товщини і поліпшення сприйнятливості ендометрія, створення більш сприятливих умов для імплантації ембріонів і розвитку вагітностей є метод PRP - терапії. PRP (Platelet Rich Plasma) - це свіжа плазма крові самої пацієнтки, набагато більш збагачена тромбоцитами, ніж циркулює кров.

У складі такому підготовленому плазми багато чинників зростання, ферментів, гормонів, мікроелементів, які відіграють ключову роль у процесах відновлення та омолодження слизової оболонки матки. При введенні збагаченої тромбоцитами плазми в порожнину матки, тобто безпосередньо до пошкоджених або атрофічним тканинам, запускаються процеси загоєння, відновлення і росту ендометрія. Основними показаннями до проведення плазмотерапіі ендометрія є:

- товщина ендометрію по УЗД менше 7-8 мм (при такому його значенні шанси на настання і благополучне протікання вагітності вкрай малі) - хронічні запальні процеси матки в період ремісії. Протипоказаннями є гострі і загострення хронічних запальних процесів, інфекційні захворювання, порушення згортання крові, онкопатологія.

 

Методика проведення процедури PRP-терапії ендометрія

Пацієнтка приходить в Клініку натщесерце. З вени береться близько 20 мл крові. Спеціальна пробірка з кров'ю центрифугируется, після чого відбирається суспензія, що містить високу концентрацію тромбоцитів. Тонким одноразовим катетером без розширення шийного каналу збагачена тромбоцитами плазма вводиться в порожнину матки, нею зрошується ендометрій. Процедура безболісна, тому анестезії не потрібно.

Важливим фактором при виборі саме цієї методики корекції недостатності ендометрія є її безпека, тому що лікувальним ефектом володіє власна плазма пацієнтки. Як правило проводиться 1-2 процедури в одному менструальному циклі. Відразу після закінчення зрошення ендометрія пацієнтки повертаються до повсякденного способу життя. Результат - потовщення ендометрія - можна спостерігати по УЗД через 1-2 дня. важливо:

Призначаються процедури плазмотерапіі ендометрія тільки після обстеження у фахівця, при наявності показань і виключення протипоказань, як додаткове або самостійне засіб корекції недостатності ендометрія. Гінекологи Клініки доктора Медведева можуть рекомендувати і провести ефективну, безпечну методику відновлення та омолодження ендометрія - PRP-терапію.

Будьте завжди здорові і щасливі! Лікар Клініки доктора Медведева гінеколог-ендокринолог Овсюк Лариса Іванівна.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook: https://bit.ly/3ahi2vJ 

Instagram: https://bit.ly/3OZrNgX 

Telegram: https://bit.ly/3IcvSMq 

TikTok: https://bit.ly/3yDs8Au 

 

Повернутися до списку новин