Задня кольпоррафія

Задня кольпоррафія - це хірургічне відновлення задньої стінки піхви для лікування випадіння (опущення) задньої стінки піхви. Зустрічаються два основні варіанти опущення стінок піхви - цистоцеле (рис. 1), коли передня стінка, часто разом з сечовим міхуром, виступає в піхву і ректоцеле (рис. 2), коли виступає задня стінка, часто разом з прямою кишкою. Ентероцеле (грижа тонкого кишечника). Ослаблення верхніх (апікальних) підтримують структур піхви може викликати цей тип пролапсу. Останнім часом термінологія кілька переглянута і цистоцеле прийнято називати пролапсом передньої стінки піхви, а ректоцеле - пролапсом його задньої стінки.

Мал. 1. Пролапс передньої стінки піхви (цистоцеле)

Мал. 2. Пролапс задньої стінки піхви (ректоцеле)

Після пологів за "надмірну ширину" піхви найчастіше відповідає опущення (пролапс) задньої стінки піхви, іноді іменована "ректоцеле". Часто опущення задньої стінки піхви поєднується з дефектом промежини. Симптоми, які виникають в результаті опущення тазових органів зазвичай впливають на сексуальну функцію, призводять до порушень сечовипускання і дефекації. Крім того, жінки відчувають почуття дискомфорту, болю, випинання з статевої щілини. Все це нерідко супроводжується суттєвими психо-емоційними порушеннями.

Фактори ризику виникнення з пролапса тазових органів включають:

 • вік
 • повторні пологи
 • дефіцит гормону естрадіолу
 • постійна висока фізична активність з різким підвищенням внутрішньочеревного тиску (підйом вантажів)
 • хронічні запори
 • хронічний кашель
 • раніше перенесена гістеректомія

За даними недавнього американського дослідження, близько 16% жінок у віці від 45 до 55 мають ту чи іншу ступінь пролапсу тазових органів, і близько 3% мають опущення такої міри, що хірургічного втручання не уникнути. В Україні ці цифри потрібно помножити мінімум в два рази. Основою діагностики опущення стінок піхви, крім бесіди з пацієнткою, є якісний огляд (рис. 3)

За даними недавнього американського дослідження, близько 16% жінок у віці від 45 до 55 мають ту чи іншу ступінь пролапсу тазових органів, і близько 3% мають опущення такої міри, що хірургічного втручання не уникнути.

В Україні ці цифри потрібно помножити мінімум в два рази. Основою діагностики опущення стінок піхви, крім бесіди з пацієнткою, є якісний огляд (рис. 3)

Мал. 4. Форма сечового міхура і піхви при цистоцеле і в нормі. Завдання передній кольпоррафія - відновлення нормальної анатомії

Мал. 5. Вид прямої кишки і піхви при ректоцеле і в нормі. Завдання задньої кольпоррафія - відновлення нормальної анатомії Кольпоррафія (також відома як «відновлення піхви», «відновлення стінки піхви» або «відновлення пролапсу») - це хірургічне відновлення дефекту стінки піхви. Кольпорафія повертає опущений орган назад в його природне положення, відновлює стінки тканини і може зміцнити структуру піхви, щоб запобігти повторному виникненню пролапсу.

Перінеоррафія - це хірургічна реконструкція м'язів і тканин промежини, які могли розірватися в результаті пологів. Перінеоррафія також може успішно допомогти виправити ослаблення (релаксацію) входу в піхву, зменшивши його розмір. Операція проводиться через піхву. Стінка піхви буде розрізана, так що виступаючий орган можна буде повернути назад в правильне положення. Після видалення зайвих тканин і занурення прямої кишки в анатомічне положення піхву вшиваються розсмоктується швами. Період перебування в клініці - 1 година.

Знеболення

Процедура проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.

Обмеження фізичних навантажень 2-4 тижні.

Обмеження статевого життя 4-6 тижнів.

 


Чому це варто зробити у нас?

 • По-справжньому багатий досвід різних операцій в гінекології
 • Тривалий досвід роботи в клініці пластичної хірургії
 • За рахунок того, що ми володіємо всіма сучасними видами лікування при подібного роду проблеми, підберемо краще для Вашої ситуації пропозиція
 • Чесна ціна - немає прихованих платежів, високе співвідношення ціна / якість
 • Щоб дізнатися яка процедура необхідна саме Вам, потрібно очно звернутися до нас в клініку.
 • У нашому арсеналі величезний вибір процедур - починаючи з лазерів, філерів, мезонітей і закінчуючи складними реконструктивні операції, що виконуються вагінальним і лапароскопічним доступом.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube