Тромбофілія та вагітність

У сучасному світі жінки приходять до вирішення своїх репродуктивних планів більш виважено у пізньому віці після вирішення поставлених життєвих цілей.

Тромбофілія (порушення системи згортання, при якому збільшується ризик тромбозів) залишається досить актуальною проблемою в сучасній медицині. Зміни у серцево-судинній та згортальній системі під час вагітності збільшує ризик тромбоемболічних ускладнень у 4-10 разів. І при цьому він збільшується в кінці вагітності та післяпологовому періоді. Що потенціює ці ускладнення? Зниження кровотоку в судинах нижніх кінцівок, схильність до гіперкоагуляції (підвищена згортання), а також ушкодження ендотелію судинної стінки. Ці зміни характерні навіть для неускладненої вагітності. Генетичні дослідження дозволили відкрити низку генетично обумовлених дефектів гемостазу, що дозволило пояснити несприятливі результати вагітності та вагітності, такі як затримка внутрішньоутробного розвитку, гестози, звичне невиношування.

Завдання гінеколога зводиться до правильної оцінки анамнезу життя пацієнтки, сімейного анамнезу, детального обстеження, діагностування відхилень від норми показників системи згортання. Діагностика факторів ризику тромбоемболічних ускладнень дозволяє вчасно призначити антикоагулянтну терапію та досягти сприятливого результату вагітності.

 

Лікар акушер-гінеколог Клініки доктора Медведева Галич Світлана Олександрівна

 

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

 

Повернутися до списку статей