Про що говорить талія

Мені було цікаво дізнатись про результати психологічних досліджень, що проведені в різних країнах серед чоловіків  щодо привабливості типів жіночих фігур. Переважаюча більшість чоловіків визнала жінок, об’єм талії яких становив приблизно 70% від об’єма стегон, найпривабливішими. Причому, при різних абсолютних значеннях ці показники під час овуляції наближалися до 70%.

Навіщо природа докладає стільки зусиль для того, щоб створити спокусливі жіночі форми?

Жінки, що є власницями співвідношення 0,7 талія до стегон, мають потрібний об’єм жирових запасів, розташованих в правильних місцях. Це пов’язано з високим рівнем естрогенів по відношенню до тестостерону. У чоловіків генетично закладено прагнення вибрати здорову партнерку з найкращими шансами виносити і народити потомство.

Отже, ідеальним співвідношенням талія/стегна прийнято вважати 0,7 (точніше від 0,6 до 0,72).

Для вимірювання окружності своїх талії і стегон нам потрібні тільки сантиметрова стрічка і калькулятор. На практиці талія вимірюється  в області найменшої її окружності (це, як правило, трохи вище пупка). У випадках наявності зайвої ваги (коли талія випукла) найменшу окружність встановити складно. І прийнято робити замір на 2-3 см вище пупка. Окружність стегон вимірюється в найширшій частині сідниць.

Нормальний обхват талії у жінок становить до 80 см. Якщо цей вимір перевищує 88 см – це ожиріння. Уточнюю, шкідливою є не зайва вага сама по собі, а абдомінальний (внутрішній) жир. Саме великий обсяг талії вказує на надмірну кількість жиру навколо органів черевної порожнини. А це, як правило, забезпечує високу ймовірність основних хронічних захворювань – гіпертонії, діабету, атеросклерозу, онкопатології. Жінкам, чиї пропорції помітно відрізняються від ідеалу, важче завагітніти і виносити дітей, у них частіше діагностують порушення менструального циклу та іншу гінекологічну патологію. Звичайно, треба робити поправку на ріст: ці цифри не зовсім підходять для занадто високих або занадто маленьких жінок. В будь якому випадку, якщо ваша вага нормальна, а обсяг талії збільшується - це знак того, що треба переглянути свій раціон харчування і тренувань. Скорочення розміру талії на кілька сантиметрів може бути дуже корисним.

Нехай обхват вашої талії буде маркером ідеального стану здоров’я!

 

Лікар Клініки доктора Медведева гінеколог-ендокринолог  Овсюк Лариса Іванівна

 

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей