Аденома передміхурової залози

Аденома – це доброякісна пухлина передміхурової залози, що характеризується гіперплазією її тканини. Страждають частіше чоловіки похилого віку. Після 80 років уражається близько 90% чоловіків, а після 40 років кількість пацієнтів з аденомою простати варіюється в межах 40%.
 
✅Клінічні симптоми захворювання проявляються через те, що тканина окремих ділянок простати розростається та здавлює уретру, що призводить до зменшення простору для проходження сечі.
 
✅Як наслідок, розвивається порушення відтоку сечі та процес сечовипускання. У поняття «порушення сечовипускання» при цьому захворюванні слід включити часті позиви до сечовипускання, акт сечовипускання починається із затримкою, іноді необхідність частого походу в туалет вночі, струмінь ослаблений, переривчастий (сечовипускання краплями), неутримання сечі при перших позивах.
 
✅Процес розвитку аденоми простати проходить досить довго, часто пацієнти не звертаються до лікаря, не надають особливого значення вище перерахованим симптомам. У разі, якщо порушення сечовипускання існують тривалий час, може розвинутися ряд ускладнень. До них відносять насамперед гостру чи хронічну затримку сечовипускання. Вона розвивається внаслідок повного блокування просвіту уретри. До другої групи ускладнень відносять проблеми з боку сечового міхура. Це утворення каменів у міхурі та розвиток міхурово-сечовідного рефлюксу (закидання сечі з сечового міхура назад у сечоводу). Також можуть розвинутись інфекційно-запальні процеси сечовивідних шляхів. На дуже занедбаних стадіях страждають навіть нирки. З'являється уретерогідронефроз, переважно двосторонній. При цьому стан система, в якій збирається відфільтрована нирками сеча, значно розширюється. Ниркові філіжанки, а також сечовід сильно збільшуються (гідроуретер). Внаслідок цього починається загибель нефронів. Своєю чергою, загибель функціонально активних клітин нирок призводить до розвитку хронічної ниркової недостатності.
 
Для встановлення правильного та своєчасного діагнозу слід проводити ретельну комплексну діагностику.
 
✅ Бажано у всіх чоловіків старше 40 років проводити регулярні профілактичні огляди. Під час огляду пацієнта докладно розпитують про наявність симптомів, проводять фізикальне обстеження, особливо сечостатевої системи. Дуже важливо пройти ультразвукову діагностику із визначенням залишкової кількості сечі, а також здати деякі аналізи.
 
Ці заходи необхідні, щоб виявити захворювання на ранній стадії і якомога раніше вибрати найбільш ефективний метод лікування.
 
У лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози застосовуються як консервативні, і хірургічні методи. Лікування має підбиратися індивідуально після проведення повної діагностики. Вибір тактики залежить від стадії процесу та наявності чи відсутності ускладнень.
 
На початкових стадіях пацієнтів без ускладненого перебігу захворювання застосовують медикаментозне лікування. Воно дозволяє поліпшити якість життя пацієнта, оскільки нормалізує сечовипускання, але на жаль, не дозволяє повністю позбутися гіперплазії залози. Статистично якість життя покращується у 65-85% пацієнтів, у 60-80% хворих симптоми хвороби значно зменшуються, у 50-75% – відновлюється порушення сечовипускання.
Якщо медикаментозна терапія дає хороші результати, то її слід проводити регулярно і протягом усього життя пацієнта.
Якщо бажаних результатів за допомогою консервативних методів досягти не вдається або у чоловіка процес знаходиться на досить вираженій стадії, потрібно підбирати мінімально інвазивний метод хірургічного лікування. Але оскільки найчастіше пацієнти з аденомою передміхурової залози перебувають у літньому віці та мають інші хронічні захворювання, необхідно дуже відповідально підходити до вибору методу. Найбільш оптимальною операцією на сьогоднішній день вважається трансуретральна резекція простати. Спеціальний інструмент вводиться через уретру і потім під відеоконтролем січуться шматочки гіперплазованої тканини простати за допомогою електричного струму.
 
Така методика мінімально інвазивна і дозволяє значно знизити кількість післяопераційних ускладнень та летальних наслідків.
 
У випадках, коли виконати ТУР неможливо через занадто великі розміри передміхурової залози, проводиться відкрита або лапароскопічна операція з видалення простати черезміхуровим або позадилонним доступом.
 
А Ви знали, що у нас в клініци є прекрасні урологита є можливість виконати УЗД передміхурової залози
 
Перелік використаної літератури: 
 
 
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
 
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Повернутися до списку статей