УЗД передміхурової залози

Передміхурова залоза (простата) - один з основних органів чоловічої репродуктивної системи. На передміхурову залозу мають негативний вплив багато чинників, такі як: часті переохолодження, інфекційні процеси, новоутворення, зниження частоти і якості статевого життя. Чоловіки, які утримуються від статевих актів протягом великого терміну, частіше стикаються з проблемами простати, оскільки шанс виникнення кров'яного застою, що локалізується в малому тазі, у них значно вище.

На жаль, чоловіки часто страждають від захворювань простати, таких як:

● простатит
● доброякісна гіперплазія (аденома)
● рак передміхурової залози.

Уролог може діагностувати захворювання передміхурової залози при зборі анамнезу і при огляді, але для підтвердження призначає додаткові методи обстеження, в тому числі і УЗД.

Симптоми, при появі яких слід звернутися до уролога і пройти обстеження:

● прискорене і утруднене сечовипускання
● почуття часткового спорожнення сечового міхура
● дискомфорт або больові відчуття, що локалізуються внизу живота або промежини
● порушення репродуктивної функції.

Одним з найбільш ефективних методів обстеження передміхурової залози є УЗД. Також даний вид УЗД може бути корисний при підвищенні рівня ПСА (простат-специфічного антигену) в сироватці крові. УЗД передміхурової залози необхідно при виявленні бугристости або збільшених розмірів простати при ректальному дослідженні.

Як проводиться

Ультразвукове дослідження передміхурової залози є безпечним, неінвазивним і не використовує іонізуюче випромінювання. Ця процедура практично не вимагає спеціальної підготовки. Зазвичай, УЗД передміхурової залози виконується трансабдомінальним датчиком (через живіт), проте, для підвищення точності дослідження все частіше ми застосовуємо трансректальное УЗД (ТРУЗД). Вас можуть попросити лягти на бік з колінами до грудей. Ультразвуковий трансдюсер (датчик) - пластиковий циліндр розміром з палець - вводиться на коротку відстань в пряму кишку.

При проведенні дослідження оцінюється форма, структура і розміри передміхурової залози, стан сім'яних пухирців. Наявність додаткових утворень в структурі передміхурової залози.

Підготовка:

✅Для проведення УЗД передміхурової залози повинен бути наповнений сечовий міхур!
Необхідно зробити очисну клізму - поставити з ранку, за 2-3 години до планового обстеження.
✅Якщо планується біопсія, вам може знадобитися уникати аспірину і інших засобів, що розріджують кров протягом семи-десяти днів до процедури.

Протипоказання для проведення ТРУЗІ:

✅не рекомендується чоловікам, які мали хірургічні втручання на прямій кишці
✅геморой в гострій стадії
✅людям з хронічними анальними тріщинами і кишковою непрохідністю (в цих випадках можна провести огляд поверхнево через промежину).

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи дослідження, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку. Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube