Спермограма розширена

Як відомо, останнім часом, частка чоловічого фактора безпліддя складає близько 50%. Чоловіче безпліддя може бути викликане кількома основними причинами:

✅Проблема з гіпоталамусом або гіпофізом, яка призводить до зниженого синтезу ЛГ і ФСГ (і слабкою стимуляції яєчок для вироблення тестостерону і сперматозоїдів).
Проблема в яєчках, яка призводить до зниження вироблення сперми (це найбільш часта причина чоловічого безпліддя).
Проблеми з траспортом сперми з яєчок.

У деяких випадках лікарі не можуть знайти конкретну причину безпліддя

Для фертильності у чоловіків потрібно нормальне функціонування гіпоталамуса, гіпофіза і яєчок. Отже, до безпліддя може привести безліч різних станів. На малюнку нижче відображено процес синтезу сперматозоїдів дуже схематично. Найсправді, це дуже складний процес. Новий зрілий сперматозоїд синтезується приблизно за 70 днів.

Оцінка чоловічого безпліддя може вказати на першопричину, яка може допомогти в лікуванні. Медичний працівник зазвичай починає зі збору анамнезу, медичного огляду та аналізу сперми. Можуть знадобитися і інші тести.

Лабораторні дослідження - аналіз сперми (спермограма) є центральною частиною оцінки чоловічого безпліддя.

Спермограма - це основний аналіз, який дає нам можливість проаналізувати якісний і кількісний склад еякуляту (сперми). Проводимо спермограму згідно з останніми рекомендаціями ВООЗ. Для оцінки фертильності, основними показниками, які аналізуються при мікроскопії є:

✅Концентрація сперматозоїдів. Згідно останніх рекомендацій ВООЗ, нормою вважається концентрація 15 і вище мільйонів сперматозоїдів в 1 мілілітрі сперми.
✅Рухливість сперматозоїдів. 
Виділяють 3 групи сперматозоїдів по рухливості: - прогресивно рухливі сперматозоїди; - непрогрессивное рухливі сперматозоїди; - нерухомі сперматозоїди. Найважливішою для природного запліднення групою є прогресивно рухливі сперматозоїди, напрямок руху яких прямолінійний. Саме ці сперматозоїди першими добираються до маткових труб, де і відбувається запліднення. Згідно норм ВООЗ, відсоток прогресивно рухливих сперматозоїдів повинен становити 32% і вище.
Морфологія сперматозоїдів. Тобто оцінка будови сперматозоїдів. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, відсоток морфологічно нормальних сперматозоїдів повинен бути 4% і вище. Це означає, що на 100 сперматозоїдів в нормі повинно бути не менше 4-х сперматозоїдів без аномалій будови головки, шийки і хвоста. Зниження будь-якого з показників, або зниження декількох показників одночасно, говорить про наявність чоловічого фактору безпліддя.
✅При аналізі спермограми ми стандартно використовуємо тест LeucoScreen. Це тест для визначення вмісту лейкоцитів в спермі. У клітинному складі еякулята лейкоцити і незрілі статеві клітини об'єднують в один тип і називають округлими клітинами. При мікроскопії еякуляту дуже важко диференціювати їх між собою. Ці типи клітин можна більш точно ідентифікувати і класифікувати за допомогою забарвлення на Пероксидазну активність. Тест LeucoScreen заснований на цьому методі. Наявність лейкоцитів в еякуляті та їх визначення є важливим діагностичним критерієм. Присутність надмірної кількості лейкоцитів в еякуляті може свідчити про наявність інфекції репродуктивного тракту. 
✅Також для виявлення можливих захворювань статевої системи важливимі є такі показники, як: обсяг еякуляту, час розрідження, в'язкість, наявність слизу, наявність лейкоцітів, еритроцитів, клітін епітелію.

Ось чому спермограма є необхідним дослідженням на етапі обстеження безплідної пари, або пари в процесі планування вагітності, або чоловіків з метою виявлення можливих захворювань статевої системи.

Як готуватися для проведення спермограми:

✅Чоловік повинен уникати еякуляції (сексу і мастурбації) протягом двох-семи днів, перш ніж здати зразок сперми.
В ідеалі зразок слід збирати в кабінеті лікаря після мастурбації;якщо це неможливо, чоловік може взяти зразок  в стерильному лабораторному контейнері або презервативі, що не містить хімікатів.
✅Зразок слід доставити в лабораторію протягом однієї години після забору.

Максимальне обстеження еякуляту, яке проводиться в нашій клініці, включає наступні тести: 

✅ Спермограма
✅ MAR-тест (визначення антиспермальних антитіл класів IgA і IgG)
✅ Визначення рівня фрагментації ДНК сперматозоїдів
✅ Визначення функціональної здатності сперматозоїдів (НВА-тест).

У Клініці доктора Медведева ці дослідження проводяться на експертному рівні з використанням високоякісного обладнання та реактивів. У нас в клініці є одих з кращих мікроскопів для цих завдань - Leica ICC50E, а дослідження виконує досвідчений фахівець-ембріолог.

Так очима ембріолога аналізується кількісний склад еякуляту. Тобто, в спеціалізованій камері для підрахунку сперматозоїдів (камера Маклера), ембріолог проводить підрахунок кількості сперматозоїдів в 1 мілілітрі еякуляту. За критеріями ВООЗ їх має бути 15 млн в 1 мл і вище. Якщо концентрація сперматозоїдів нижче 15 млн в мл, це називається олігозооспермія.

Якісний склад сперматозоїдів аналізується після спеціальної фарбування, і виглядає ось так.

Аналіз проводиться за критеріями Крюгера. Аналізується будова (морфологія) головки, шийки і хвоста сперматозоїдів. За останніми рекомендаціями ВООЗ, морфологічно нормальних сперматозоїдів має бути 4% і вище. У ситуаціях, коли відсоток нерухомих сперматозоїдів складає більше 58%, ми проводимо визначення відсотка живих і мертвих форм сперматозоїдів. Шляхом спеціального фарбування, головки мертвих сперматозоїдів фарбуються в рожевий колір. Головки живих сперматозоїдів не фарбується.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube