HBA-тест (визначення функціональної здатності сперматозоїдів)

HBA-тест - ще один важливий діагностичний тест, який дає можливість визначити відсоток зрілих, здатних до запліднення сперматозоїдів. Цей тест ще називається аналізом на зв'язування сперматозоїдів з гіалуроновою кислотою. Це дослідження часто призначають разом зі спермограмою, як додатковий спосіб дослідження, оскільки стандартна спермограма не дає інформації про зрілість сперматозоїдів. 

Зміст

Принцип HBA-тесту

Показання для проведення НВА-тесту

Переваги НВА-тесту

Як готуватися до НВА-тесту?

HBA-тест заснований на здатності зв'язуватися зрілих сперматозоїдів з гіалуроновою кислотою, яка є основним компонентом ооцит-кумулюсного комплексу яйцеклітини. Фактично, це імітація того, що відбувається при природному відборв сперматозоїдів при заплідненні. У нормі, відсоток пов'язаних з гіалуроновою кислотою сперматозоїдів повинен становити більше 80%. Тобто відсоток зрілих сперматозоїдів в еякуляту повинен бути не менше 80%.

Так виглядають зрілі сперматозоїди, пофарбовані, які буквально сяють від щастя, що вони зрілі і здатні до запліднення:

У нас в Клініці є один з кращих мікроскопів для цих завдань - Leica ICC50E, а дослідження виконує досвідчений фахівець-ембріолог.

Показання для проведення НВА-тесту:

1. Первинне безпліддя
2. Перша спроба ЕКЗ
3. Ідіопатичне безпліддя
4. Невдалі спроби ЕКЗ, ВМІ
5. Ембріони низької якості в попередніх програмах
6. Звичне невиношування вагітності
7. Вік чоловіка більше 40 років в безплідному шлюбі
8. Варикоцеле
9. Після розморожування сперми перед проведення ВМІ та ЕКЗ
10. При виборі донора сперми.

Переваги НВА-тесту

Його використання призводить до вибору відповідного методу допоміжної репродукції (ДРТ), що призводить до більшої ймовірності вагітності. HBA-тест дозволяє визначити здатність сперматозоїдів зв'язуватися з гіалуронатом (гіалуроновою кислотою) і таким чином визначає відсоток сперматозоїдів, які здатні запліднити яйцеклітину.

Як готуватися до НВА-тесту?

Оскільки цей тест проводиться разом зі спермограмою, підготовка така сама - утримання 3-5 днів і цього достатньо.

Тому якщо ви стурбовані як здавати спермограму оптимальним способом, щоб отримати максимальну інформацію, запитайте у лікаря, а чи не зробити одночасно HBA-тест? Крім цього теста, у нас ще є кілька корисних тестів для обстеження чоловіків, які виконуються разом зі спермограмою.

 

Важливо розуміти, що процедура не призначається самостійно. Її доцільність, необхідну кількість процедур і, відповідно, остаточна вартість, визначаються на очній консультації лікаря. На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті втручання, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку. Будьте щасливі та здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube