Захворювання щитовидної залози

В даний час захворювання щитовидної залози зустрічаються досить часто і навіть серед людей закріпилася думка, що всі їхні скарги та проблеми зі здоров'ям пов'язані зі щитовидкою. Справді, щитовидна залоза є основним регулятором обміну речовин, у організмі. Її гормони регулюють практично кожен процес в організмі - дихання, прийом їжі, сон, рух, а також процеси у внутрішніх органах - від серцебиття до роботи репродуктивної системи. Передбачається, що зміна функції щитовидної залози відіграє важливу роль у старінні організму.

Щитовидна залоза складається з двох часток, з'єднаних перешийком, розміщених на передній поверхні шиї перед трахеєю, щільно охоплюючи її спереду та з боків верхнього кільця.

Всю патологію щитовидної залози умовно можна поділити на порушення її структури та порушення її функції. Структуру щитовидної залози можна визначити при пальпації та під час проведення УЗД. При її порушенні пацієнтів турбують неприємні відчуття в ділянці шиї, відчуття кома в горлі. Це механічним здавленням щільною, збільшеної залозою на трахею. При порушенні функції щитовидної залози (при нестачі гормонів – гіпотиреоз, при надлишку – тиреотоксикоз), з'являються скарги, які є недостатньо специфічними. Тому у багатьох пацієнтів протягом тривалого часу зміни функції щитовидної залози залишаються недіагностованими і розцінюються як прояви інших станів, таких як депресія або клімактеричний синдром.

Разом з тим слід пам'ятати, що порушення функції щитовидної залози досить просто діагностувати — для цього достатньо визначити рівень тиреотропного гормону (ТТГ) та тиреоїдних гормонів у крові (Т4 та Т3).

Американська тиреоїдологічна асоціація рекомендує скринінгове (тобто без особливих показань у осіб без будь-яких клінічних проявів) проведення визначення рівня тиреотропного гормону - ТТГ з метою оцінки функції щитовидної залози кожні 5 років, починаючи з віку 35 років (Arch Intern Med. 200; :1573-1575).

Насамперед ця рекомендація відноситься до жінок, поширеність порушення функції щитовидної залози у яких зустрічаються майже в 10 разів частіше, ніж у чоловіків. У вагітних таке дослідження повинно проводитися якомога раніше (на етапі планування або до 8 тижнів вагітності). У пацієнтів віком від 60 років – щорічно.

Якщо у Вас виникли питання або Ви підозрюєте порушення у Вас функції щитовидної залози, зверніться до нашого ендокринолога. Методи лікування щитовидної залози досить прості, добре вивчені та високоефективні.

Лікар ендокринолог, к.м.н., Куликова Олена Михайлівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей