8 способів боротьби з токсикозом

Пам’ятаєте, коли у фільмах зазвичай всі дізнаються про вагітність головної героїні? Правильно, коли у неї починається токсикоз. Нудота і блювання бувають не в усіх вагітних, але кому довелося це відчути на собі, ті знають, яка це нестерпна річ. Є декілька порад, які допоможуть полегшити цей неприємний стан.

  1. Уникайте повного шлунку і відчуття голоду. Прийоми їжі повинні бути частими, невеликими порціями. Мінімізуйте гостру і жирну їжу.
  2. Холодна їжа сприймається краще, ніж гаряча, оскільки вона менше пахне.
  3. Вранці перед тим, як встати з ліжка, з'їжте сухарик або крекер.
  4. Зменшити нудоту допомагають імбирний та м'ятний чай, натуральний лимонад (вода з соком лимону), журавлинний морс. Газовані напої - не найкращий варіант, рекомендується пити мінеральну негазовану воду. 
  5. Уникайте неприємних запахів, задушливих приміщень, шуму, мерехтливих вогнів.
  6. Часто нудоту посилюють стрес і перевтома. Старайтеся менше реагувати на неприємності, забезпечити собі повноцінний сон не менше 8 годин, не нехтуйте прогулянками на свіжому повітрі.
  7. Полівітаміни за 1-2 місяці до зачаття зменшують ймовірність нудоти під час вагітності.
  8. Є дослідження, які показали, що добавки з вітаміном В6 та екстрактом імбиру можуть зменшувати нудоту. В наших аптеках вони є.

Якщо цими методами вгамувати нудоту і блювання не вдається, обов’язково звертайтесь до лікаря. В таких випадках призначається медикаментозна терапія і відновлення водно-електролітного балансу. Будьте завжди здорові!

Автор: лікар акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог Авксентьєва Юлія Володимирівна.

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/ 

А Ви знали, що у нас в клініци робиться весь спектр амбулаторної медичної допомоги вагітним? Ми офіційно ведемо вагітність, видаємо електронні лікарьскі листки непрацездатності та направлення в пологовий будинок. Більш того, є можливість отримати супровід і під час пологів! Детальніше про це.

Заздалегіть вдячні Вам за проявлену цікавість. Запрошуємо Вас познайомитись із нами ближче.

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/ 

А Ви знали, що у нас в клініци є прекрасні гінекологи, які ведуть вагітність? Ми офіційно ведемо вагітність, завжди онлайн та видаємо лікарські листки непрацездатності. Ніяких черг, тільки задоволення від Вашої вагітності

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей