8 способів боротьби з токсикозом

Пам’ятаєте, коли у фільмах зазвичай всі дізнаються про вагітність головної героїні? Правильно, коли у неї починається токсикоз. Нудота і блювання бувають не в усіх вагітних, але кому довелося це відчути на собі, ті знають, яка це нестерпна річ. Є декілька порад, які допоможуть полегшити цей неприємний стан.

1. Уникайте повного шлунку і відчуття голоду. Прийоми їжі повинні бути частими, невеликими порціями. Мінімізуйте гостру і жирну їжу.
2. Холодна їжа сприймається краще, ніж гаряча, оскільки вона менше пахне.
3. Вранці перед тим, як встати з ліжка, з'їжте сухарик або крекер.
4. Зменшити нудоту допомагають імбирний та м'ятний чай, натуральний лимонад (вода з соком лимону), журавлинний морс. Газовані напої - не найкращий варіант, рекомендується пити мінеральну негазовану воду.
5. Уникайте неприємних запахів, задушливих приміщень, шуму, мерехтливих вогнів.
6. Часто нудоту посилюють стрес і перевтома. Старайтеся менше реагувати на неприємності, забезпечити собі повноцінний сон не менше 8 годин, не нехтуйте прогулянками на свіжому повітрі.
7. Полівітаміни за 1-2 місяці до зачаття зменшують ймовірність нудоти під час вагітності.
8. Є дослідження, які показали, що добавки з вітаміном В6 та екстрактом імбиру можуть зменшувати нудоту. В наших аптеках вони є.

Якщо цими методами вгамувати нудоту і блювання не вдається, обов’язково звертайтесь до лікаря. В таких випадках призначається медикаментозна терапія і відновлення водно-електролітного балансу. Будьте завжди здорові!

Автор: лікар акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог Авксентьєва Юлія Володимирівна.

 

А Ви знали, що у нас в клініци є прекрасні гінекологи, які ведуть вагітність? Ми офіційно ведемо вагітність, завжди онлайн та видаємо лікарські листки непрацездатності. Ніяких черг, тільки задоволення від Вашої вагітності.

 

Перелік використаної літератури: 

1. https://www.uptodate.com/

2. https://www.medscape.com/

3. https://medlineplus.gov/

4. https://www.webmd.com/

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей