Видалення бартолінової залози

Бартолінові залози (також називаються великими вестибулярними залозами) розташовані з обох сторін у присінку вульви (виділені сірим кольором на малюнку нижче). Закупорка бартолінових проток є типовою причиною утворення кіст та абсцесів бартолінової залози. Доброякісні пухлини та карциноми (окнологічне захворювання) бартолінової залози зустрічаються досить рідко.

Види утворень бартолінової залози:

Кіста бартолінової протоки – якщо отвір бартолінової протоки закупорюється, слиз, який виробляє залоза, накопичується, що призводить до кістозного розширення над місцем обструкції. Непрохідність часто спричинена локальним або дифузним набряком вульви. Бартолінові кісти (їх вміст) зазвичай стерильні.

● Абсцес бартолінової залози – закупорена бартолієва протока може інфікуватися та сформувати абсцес. Хоча спочатку бартолінові абсцеси вважалися полімікробними інфекціями, подальші дослідження виявили, що найпоширенішим збудником є ​​кишкова паличка (флора, яка в нормі є в кишківнику). Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), також можуть сприяти зараженню (одна третина пацієнтів у попередніх дослідженнях), але ця частка зменшується в останні роки.

● Доброякісна пухлина бартолінової залози – доброякісні пухлини бартолінової залози включають вузлову гіперплазію, аденоми та гамартоми. Однак рідкість цих уражень обмежує можливість їх подальшої характеристики. Клінічно значення є мінімальним, а видалення пухлин є лікувальним.

● Карцинома бартолінової залози – первинна карцинома (злоякісне захворювання) бартолінової залози найчастіше є аденокарциномою або плоскоклітинним раком, але також можуть виникати перехідноклітинний, аденосквамозний та аденоїдно-кістозний рак.

В ряді випадків ми пропонуємо хірургічну операцію, яка включає повне видалення бартолінової залози. У більшості випадків при кістах та абсцесах ідеальними методами будуть введення катетера Ворда або марсупіалізація кісти, оскільки вони мають дуже мало ускладнень, високу ефективність та здатність відновити нормальну функцію бартолінової залози. Але пропонуємо операцію в таких випадках:

● справжня пухлина бартолінової залози
● кіста або абсцес, які часто рецидивують після використання органозберігаючих методик
● після невдалих операцій на бартоліновій залозі (часто залищають штматок залози і виникає больовий синдром)
● виникнення кісти та абсцесу в постменопаузі (після 50-55 років)

Суть процедури полягає в тому, що у місці розташування утворення бартолінової залози робиться розріз, утворення разом з бартоліновою залозою виділяється з оточуючих тканин та видаляється. Після чого рана пошарово ушивається максимально косметичними швами.

Знеболення

Процедура проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру. За бажанням процедуру можна виконати під загальною або спінальною анестезією.

На жаль, ця операція не відноситься до органозберігаючих, тобто з одного боку не буде бартолінової залози та її функції. Є і гарна новина - ця операція фактично гарантує 100% ефективність і відсутність рецидивів.

✅  Час перебування в лікарні - до 1 години (до 1 доби якщо робити з наркозом)
✅  Після втручання не слід займатися важкими фізичними навантаженнями 2 тижні.
✅  Краще обмежити статеве життя на місяць.
✅  Контрольний огляд лікарем проводиться через 1-1,5 місяці (якщо є потреба).
✅  З ускладнень спостерігаються інфекційні процеси (2-4%), але вони добре контролюються і піддаються лікуванню.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті втручання, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube