м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Для чого потрібні профілактичні огляди гінеколога?
Часто жінки, яким доводиться проходити профілактичний огляд гінеколога за спрямуванням іншого фахівця або по роботі, просять написати без огляду, що вони здорові. Аргумент дуже вагомий: мене ж нічого не турбує! Чому такий фіктивний профогляд може стати фатальним, зараз обговоримо.
Які проблеми виявляє гінеколог під час профілактичного огляду?
Мова йде про безсимптомні захворювання, вас нічого не турбує.
✅Передракові захворювання шийки матки (дисплазія), які без своєчасного малоінвазивного лікування через кілька років можуть перетворитись на злоякісну пухлину.
✅Рак шийки матки на початкових стадіях (це стадія 0 і І), коли він повністю виліковний і після лікування жінка ще може народжувати дітей.
✅Доброякісні гінекологічні захворювання, такі як міома матки, кіста яєчника.
✅Доброякісні та злоякісні новоутворення яєчників та молочних залоз.
✅Безсимтомні або малосимптомні запальні захворювання, які без своєчасного лікування можуть бути причиною неплідності або позаматкової вагітності.
Профілактичний огляд у гінеколога необхідно проходити один раз на рік
Якщо проаналізувати цей перелік, то стає зрозумілим найважливіше: під час профогляду лікар має змогу виявити захворювання, які або небезпечні для життя, або можуть спричиняти неплідність. Чекати симптомів у таких випадках - це неприпустима помилка. Більшість передракових та злоякісних захворювань на ранніх стадіях можна вилікувати за допомогою органозберігаючих втручань зі збереженням дітородної функції.
Для чого ще необхідний профілактичний огляд, крім виявлення хвороб?
✅Підбір оптимального для вас методу контрацепції.
✅Визначення факторів ризику (це обставини, які збільшують ймовірність виникнення того чи іншого захворювання). За допомогою досліджень були з’ясовані фактори ризику для більшості патологій. Це допоможе лікарю діяти на випередження: призначити додаткове обстеження, враховуючи спадкову схильність до певного захворювання. Наприклад, при спадковій схильності до раку молочних залоз, мамографію починають робити у більш ранньому віці й проводять її частіше, щоб не пропустити появу пухлини.
✅Консультація щодо підготовки до вагітності.
✅Питання гігієни.
Профілактичний огляд у гінеколога необхідно проходити один раз на рік, якщо вас дійсно нічого не турбує і висновок попереднього огляду засвідчив, що ви здорові. Але якщо з’являються будь-які симптоми, то звертатися за допомогою потрібно одразу. Крім того, є ситуації, коли необхідне спостереження за безсимптомним захворюванням. У таких випадках лікар визначає, коли провести наступний огляд.
Підготовка
- Найкращий час для профілактичного огляду - це перші два тижні після менструації.
- Два дні перед оглядом не використовуйте будь-які вагінальні засоби, тампони і спринцювання, утримайтесь від статевих контактів.
- Лікар обов’язково спитає вас про перший день останньої менструації, перенесені захворювання і операції, вагітності та їх ускладнення. Тому візьміть з собою календарик менструацій за останній рік і медичну документацію (виписки, результати попередніх обстежень).
- Якщо у вас є певні запитання до лікаря, продумайте їх завчасно, а ще краще запишіть. І не соромтеся питати про все, що вас хвилює.
Що передбачає профілактичний огляд гінеколога:
- гінекологічний огляд,
- взяття цитологічного мазка (кратність цього обстеження залежить від метода: онкоцитологія проводиться щорічно, Пап-тест один раз на три роки),
- з 30 років (за даними ASCCP з 25 років) додатково до цитологічного мазка рекомендується проводити тестування на онкогенні типи папіломавірусу (доведено, що ці типи папіломавірусу є основною причиною дисплазії та раку шийки матки),
- клінічне обстеження молочних залоз,
- мамографія з 50 років, а якщо є високий ризик раку молочних залоз - з 35 років.
Крім переліченого, ваш лікар може призначити додаткові обстеження в залежності від результату огляду, наявних захворювань та факторів ризику. Найчастіше призначаються УЗД органів малого тазу, УЗД молочних залоз, мікроскопія мазка (мазок на флору), кольпоскопія.
Хвилювання при огляді грудей і вагінальному огляді цілком природне, адже йдеться про інтимні зони жінки. Проте постарайтеся не хвилюватись! Ці дослідження є звичайною процедурою для лікаря і багато жінок часто приємно здивовані тому, наскільки швидко і порівняно безболісно може пройти огляд грудей і огляд у дзеркалах.
Огляд грудей
Мета огляду грудей – виключити наявність новоутворень чи якихось аномалій у структурі молочної залози. Лікар досліджує молочну залозу за допомогою акуратних кругових та лінійних рухів своїми пальцями. Це відчувається як масаж та триває близько хвилини. Якщо ви відчуваєте дискомфорт чи біль під час дослідження – одразу скажіть про це. Також лікар може показати вам, як проводити самообстеження грудей у період між відвідуваннями. Якщо Вам більше 35 років, лікар спалить порекомендувати Вам пройти мамографічний скринінг для лікування раку грудей.
Гінекологічний огляд
Тазовий огляд складається з огляду зовнішніх та внутрішніх статевих органів. Рекомендовано помочитися перед оглядом, оскільки Вам не буде комфортно з повним сечовим міхуром. Під час цього огляду жінка лягає на спеціальне крісло і кладе ноги на підставки так, що вони розлучаються в сторони. Тазовий огляд може пройти набагато гладкіше і легко, якщо жінка залишатиметься розслабленою, найчастіше він триває не більше 5 хвилин.
Ось перелік того, що на вас чекає під час цього огляду:
- Лікар огляне статеві губи щодо ознак запалення, інфекції чи виразок.
- Лікар запровадить спеціальний розширювач (дзеркало), змащений любрикантом, у піхву. Дзеркало це тонкий металевий або пластиковий інструмент за формою качконоса, що нагадує. У закритому вигляді дзеркало вводять у піхву, після чого повільно розкривають для розсування стінок піхви. Це дозволяє лікарю оглянути стінки піхви та шийку матки. Якщо ви розслаблені, ця процедура викликає лише незначний дискомфорт. Це нормально, але якщо ви відчуваєте виражений біль – одразу скажіть про це.
- Лікар візьме мазок з області шийки матки. Ця процедура називається ПАП тест. Він проводиться з метою виявлення аномалій, які можуть мати місце при раку шийки матки, вагінальних інфекціях або інфекціях, що передаються статевим шляхом.
- Лікар перевірить руками репродуктивні органи. У рукавичках з мастилом він/вона введе один або два пальці у піхву і натисне на нижню частину живота іншою рукою для обмацування внутрішніх статевих органів. Ця процедура дозволить оцінити розмір, форму та положення матки, що може вплинути на потенційну вагітність та вибір методу контрацепції. Також при цьому перевіряють наявність пухлини чи болючості у піхві та інших статевих органах. Наявність цих ознак може говорити на користь інфекції, вагітності чи кіст. Ця процедура також короткочасна і не приносить вираженого дискомфорту. Якщо Вам боляче на якомусь етапі обстеження – говоріть про це відразу.
- Гінеколог також може ввести палець у рукавичці в пряму кишку (анус) для виключення аномалій позаду матки, стінки піхви або самої прямої кишки.
- Після огляду у Вас буде можливість поставити всі питання, що цікавлять сексуальне здоров'я. Будьте відверті з вашим лікарем і не соромтеся його, тому що саме він гранично чесні з вами. Ви можете довіритися своєму лікарю та бути впевненою в тому, що вся інформація, надана Вами, буде конфіденційною.
Регулярні візити до гінеколога життєво важливі та націлені на підтримку оптимального рівня сексуального здоров'я!
Сподіваюсь, що я змогла вас переконати у необхідності щорічних візитів до гінеколога. Важливо знайти свого лікаря, якому ви будете довіряти і з яким вам буде комфортно спілкуватись. І це правда, що профілактичний огляд у гінеколога може врятувати життя.
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог Авксентьєва Ю.В.
Підготовлено за матеріалами http://www.soc.ucsb.edu/sexinfo/article/annual-gynecological-exams-what-expect
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини