Консультація ендокринолога

Ендокринні захворювання - клас захворювань, що викликаються розладом однієї або декількох ендокринних залоз. В їх основі лежать гіперфункція, гіпофункція або дисфункція залоз внутрішньої секреції. З ендокринних захворювань частіше зустрічаються патології, пов'язані з розладом щитовидної залози, (наприклад гіпертиреоз), з розладами підшлункової залози, такі як цукровий діабет. Вивченням і лікуванням ендокринних хвороб займається наука ендокринологія.

Ендокринолог - це лікар, який діагностує, ставить на облік і займається лікуванням всіх видів захворювань пов'язаних з роботою ендокринної системи. На прийом до цього фахівця записуються люди з цукровим діабетом, захворюваннями щитовидної залози, порушеннями роботи гіпофіза і гіпоталамуса.

Глюкометр, який дозволяє миттєво оцінити рівень глюкози в сироватці крові.

Трохи корисної інформації по ендокринології для Вас!

Симптоми цукрового діабету

За даними МОЗ в Україні проживає 1,3 мільйони людей, що хворіють на цукровий діабет. І за підрахунками цей показник щороку буде зростати. Нажаль багатьом пацієнтам діагноз встановлюється, коли хвороба вже стрімко прогресує та має ускладнення. Щоб не допустити такої ситуації варто прислуховуватись до стану організму, та вчасно розпізнавати симптоми, що можуть свідчити про початок захворювання.

Симптоми 1 та 2 типів діабету схожі, але при першому вони більш виражені та швидше прогресують:

- Надмірна спрага
- Відчуття сухості у роті
- Часте та рясне сечовипускання
- Голод, який відновлюється через короткий час після прийому їжі
- Швидка втрата ваги
- Сухість та свербіж шкіри
- Рецидивуючі грибкові та запальні ураження сечостатевої системи
- Сповільнене загоєння ран
- Зниження гостроти зору
- Відчуття оніміння, «повзання мурах» на нижніх і верхніх кінцівках
- Поява пігментації та загрубіння шкіри, особливо в ділянках складок.
- Слабкість, зниження працездатності, втомлюваність.
- Часті гнійні та запальні захворювання шкіри: фурункули, флегмони, панариції.

При наявності цих симптомів рекомендовано звернутись до лікаря ендокринолога та пройти дослідження для виключення цукрового діабету. Не ігноруйте зміни в самопочутті та піклуйтесь про своє здоров’я!

Чи набирають вагу на препаратах тироксина?

При зниженій функції щитоподібної залози, або її відсутності, внаслідок оперативного втручання, спостерігається дефіцит гормонів. Такий стан називається гіпотиреозом і для його корекції в ендокринології використовуються препарати тироксина. Коли пацієнти дізнаються, що це синтетичні гормони, зі страхом запитують: « Чи не погладшаю я, якщо буду пити ці таблетки?».

Щоб відповісти на це запитання, давайте розглянемо, яку дію в нормі чинять на організм гормони щитоподібної залози – тироксин та трийодтиронін:

- Активують основний обмін речовин.
- Сприяють транспорту глюкози в клітину та перетворюють її на енергію.
- Стимулюють синтез білків.
- Активують розщеплення жирів.
- Регулюють роботу кори головного мозку: підвищують рівень уваги, пам’яті, відповідають за мислення та інтелектуальні здібності.
- Підвищують рівень рухової активності та спалювання калорій.
- У дітей та при внутрішньоутробному розвитку відповідають за диференціювання та розвиток структур нервової системи, а також формування скелету та м’язів.
- Стимулюють синтез вітаміну А в печінці.

Це неповний перелік функцій, які виконують гормони щитоподібної залози в організмі людини. Однак з цього можна зробити висновок, що боятися пожиттєвого прийому препаратів тироксина та побічних ефектів у вигляді зайвої ваги не варто. Всупереч поширеної думки не всі гормональні препарати приводять до погладшання. Виконуйте рекомендації свого ендокринолога та будьте здорові!

 

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube