Консультація ендокринолога вищої категорії

Ендокринні захворювання - клас захворювань, що викликаються розладом однієї або декількох ендокринних залоз. В їх основі лежать гіперфункція, гіпофункція або дисфункція залоз внутрішньої секреції. З ендокринних захворювань частіше зустрічаються патології, пов'язані з розладом щитовидної залози, (наприклад гіпертиреоз), з розладами підшлункової залози, такі як цукровий діабет. Вивченням і лікуванням ендокринних хвороб займається наука ендокринологія.

Ендокринолог - це лікар, який діагностує, ставить на облік і займається лікуанням всіх видів захворювань пов'язаних з роботою ендокринної системи. На прийом до цього фахівця записуються люди з цукровим діабетом, захворюваннями щитовидної залози, порушеннями роботи гіпофіза і гіпоталамуса.

Глюкометр, який дозволяє миттєво оцінити рівень глюкози в сироватці крові.

Оплатити он-лайн консультацію можна натиснувши на кнопку:

Оплатити

Оплачуючи консультацію он-лайн, Ви погоджуєтеся з договором оферти, з яким можна ознайомитися тут

В поле коментар вкажіть, будь ласка, прізвище фахівця, онлайн-консультацію якого хочете отримати.

Далі надамо цікаву інформацію про симптоми, захворювання та діагностичні тести, які використовуються у практиці ендокринолога

Глюкозотолерантний тест

Із настанням третього триместру для вагітних існує перелік обов'язкових аналізів. Одним із таких є тест толерантності до глюкози. Він призначений для визначення порушення вуглеводного обміну та ймовірності розвитку гестаційного діабету у вагітних.

Якщо порушення вуглеводного обміну своєчасно не виявлено або майбутня мама не приймає жодних дій щодо його корекції, то суттєво підвищується ризик раннього старіння плаценти та, як наслідок, затримки розвитку плода, передчасних пологів, а також багатоводдя, підвищення артеріального тиску, прееклампсії, формування великого плоду та необхідності у кесаревому перерізі, травматизації жінки та дитини під час пологів, гіпоглікемія та порушення дихання у новонародженого.

Тест толерантності до глюкози здається на 24-28 тижні вагітності. Якщо вагітні входять до групи ризику розвитку гестаційного цукрового діабету, то такий тест проводять у більш ранні терміни, відразу при постановці на облік.

До групи ризику входять вагітні жінки, у яких:

● захворювання на цукровий діабет простежується у спадок;
● якщо був гестаційний цукровий діабет під час попередньої вагітності;
● наявність зайвої ваги у вагітної та ступеня ожиріння;
● траплялися ранні викидні та мертвонародження;
● наявність великого плоду при останніх пологах (враховується, якщо вага плода перевищувала чотири кілограми);
● пізній гестоз; наявність хронічних інфекційних захворювань сечовивідної системи;
● жінки із синдромом полікістозних яєчників;
● вагітність у жінки старше 35 років.

Тест проводиться тільки натщесерце, приймати їжу або пити якісь напої, крім води, не можна протягом 8 годин до тестування. Протягом трьох днів перед тестом не потрібно дотримуватись дієти, проте слід виключити рясні прийоми їжі, вживання великої кількості жирної, гострої, солодкої їжі. Не варто також переїдати увечері напередодні тестування. Проте голодувати чи спеціального обмежувати себе не потрібно. Усе це може спотворити результати тесту.

У лабораторії необхідно здати кров натще з вени. Після забору крові вагітна повинна одразу випити розчин глюкози і здати кров через годину та через дві години.

Під час очікування повторного забору крові слід дотримуватись кількох правил. Вагітна має залишатися у стані спокою, прогулянки та фізичні навантаження протипоказані. Найкраще сісти, почитати книгу чи прилягти. Фізична активність змусить організм активно витрачати енергію та штучно знизить показники цукру крові у результатах аналізів. Слід також відмовитися від їжі та пиття (крім негазованої або кип'яченої води) під час проведення аналізу.

При позитивному результаті таких жінок спостерігають всю вагітність і виписують їм необхідні рекомендації та процедури, що дозволяють регулювати рівень глюкози в організмі.

 Ми бажаємо Вам усвідомленої та здорової вагітності та завжди готові надати допомогу та підтримку при виникненні будь-яких питань.

 Деякі факти про аутоімунний тереоїдіт

● Аутоімунний тиреоїдит - запальне захворювання щитовидної залози, яке характеризується патологічним ушкодженням та/або руйнуванням фолікулів.
● Захворювання має хронічний характер, частіше зустрічається у жінок.
● Діагностичними ознаками, поєднання яких дозволяє встановити діагноз АІТ, є: щільність при пальпації щитовидної залози, наявність антитіл до тканини щитовидної залози та ультразвукові ознаки аутоімунної патології. За відсутності хоча б однієї з діагностичних ознак діагноз АІТ носить лише імовірнісний характер.
● Дослідження динаміки рівня циркулюючих антитіл до щитовидної залози з метою оцінки розвитку та прогресування АІТ не має прогностичного значення.
● В даний час відсутні будь-які методи впливу на власне аутоімунний процес у щитовидній залозі, що довели свою ефективність.
● Терапія показана у разі порушення функції щитовидної залози (гіпотиреозу або гіпертиреозу). Щоб дізнатися чи є зміни, необхідно визначити у крові рівень ТТГ (тиреотропного гормону) та рівень вільного тироксину (св. Т4).
● При виявленні у жінок, які планують вагітність, антитіл до щитовидної залози та/або ультразвукових ознак АІТ, необхідно досліджувати функцію щитовидної залози (рівень ТТГ та вільного Т4 у крові) перед настанням зачаття, а також контролювати її у кожному триместрі вагітності.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Що таке гіпотиреоз?

Гіпотиреоз – одна з найчастіших патологій ендокринної системи, викликана дефіцитом тиреоїдних гормонів або зниженням їх біологічного ефекту на тканинному рівні.
Говорячи про поширеність слід зазначити, що гіпотиреоз – переважно жіноча хвороба – на них страждає від 7,5 до 21% жінок. Серед жінок, які стали на облік у жіночих консультаціях від 2 до 4%, мають недіагностований гіпотиреоз. Серед осіб віком від 60 років субклінічний гіпотиреоз зустрічається майже у 6% хворих. На першому місці з причин розвитку гіпотиреозу стоїть аутоімунний тиреоїдит. Другою причиною розвитку зниженої функції щитовидної залози є хірургічне лікування захворювань щитовидної залози.

Гіпотиреоз є одним із небагатьох захворювань, у діагностиці якого клінічна симптоматика не має визначального значення та є вторинною. Його численні «клінічні маски» нерідко є основою помилкового діагнозу, котрий іноді неадекватного лікування. Синдром гіпотиреозу може протікати, імітуючи захворювання практично всіх систем організму. Гіпотиреоз може тривалий час протікати під масками безплідності та аменореї, анемії, депресії, нефриту, ішемічної хвороби серця. Клінічні прояви гіпотиреозу – це набряк обличчя та кінцівок, сухість та жовтяничність шкірних покривів з гіперкератозом у ділянці колінних та ліктьових суглобів, ламкість та випадання волосся на голові. Хворі пред'являють скарги на сонливість, слабкість, зниження пам'яті, запори, біль у м'язах, мерзлякуватість, зниження слуху, захриплість голосу. Всі перелічені симптоми та скарги неспецифічні та можуть бути присутніми при інших захворюваннях. Нерідко хворі на гіпотиреоз тривалий час лікуються у кардіологів, невропатологів, гематологів та лікарів інших спеціальностей. Імовірність наявності гіпотиреозу найбільш висока: у жінок старше 40 років; у пацієнтів із підвищеним рівнем холестерину крові при нормальному ІМТ; при вказівці в анамнезі на проведення променевої терапії області голови та/або шиї; при прийомі таких препаратів, як літій та аміодарон (кордарон); за наявності будь-яких аутоімунних захворювань (ревматоїдний артрит, ВКВ, перніціозна анемія, вітіліго і т.д.) та ряду захворювань ендокринної системи (цукровий діабет, первинна надниркова недостатність, гіперпролактинемія), при обтяженій спадковості захворювання.

Як діагностувати гіпотиреоз? Насправді просто потрібно здати один єдиний гормон – це тиреотропний гормон або ТТГ. Нині широко доступні високочутливі методи визначення ТТГ. Відомо, що визначення ТТГ займає дві години. Собівартість цього аналізу приблизно два долари. Тиреотропний гормон знаходиться у зворотному зв'язку з вільним тироксином. При зниженні вироблення тироксину щитовидною залозою рівень його в крові відповідно зменшується, що призводить до зростання рівня тиреотропного гормону (ТТГ). Саме тому, зміна ТТГ ще при нормальному рівні Т4 у крові сигналізує про тенденцію до зниження функції, що намітилася.
щитовидної залози. Американська тиреоїдологічна асоціація рекомендує скринінгове (тобто без особливих показань в осіб без будь-яких клінічних проявів) визначення рівня тиреотропного гормону - ТТГ з метою оцінки функції щитовидної залози кожні 5 років, починаючи з віку 35 років (Arch Intern Med. 200; :1573-1575). Насамперед ця рекомендація відноситься до жінок, поширеність порушення функції щитовидної залози у яких зустрічаються майже в 10 разів частіше, ніж у чоловіків. У вагітних таке дослідження має проводитися якомога раніше. У пацієнтів віком від 60 років – щорічно.

Що таке цукровий діабет?

Цукровий діабет – це група ендокринних захворювань, що розвивається внаслідок абсолютного чи часткового дефіциту інсуліну, або порушення чутливості організму до цього гормону – інсулінорезистентності. Це призводить до підвищення рівня глюкози в крові. Найбільш поширеними є діабет 1 та 2 типів.

При 1 типі спостерігається руйнування β-клітин підшлункової залози, у зв’язку з чим спостерігається недостатність інсуліну. Встановити достеменні причини цього захворювання досі не вдалось. Теоретично воно пов’язано зі спадковою схильністю, дією вірусів, навколишніх факторів та деяких токсинів. Цей тип діабету частіше зустрічається серед дітей та молоді.

Цукровий діабет 2 типу на початку захворювання супроводжується нормальним або підвищеним рівнем інсуліну, однак спостерігається порушення його взаємодії із рецепторами клітин. Основним фактором ризику цього захворювання є ожиріння. Цукровий діабет 2 типу частіше зустрічається у осіб похилого віку. Але в останні десятиріччя він «молодіє» та стає розповсюдженим серед пацієнтів працездатного віку та навіть зустрічається серед дітей. Це пов’язано з урбанізацією, малорухливим способом життя, шкідливими звичками та переїданням.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube