Біль у молочній залозі (масталгія та мастодинія)

Біль у молочній залозі (масталгія або мастодінія) – це не лише вагомий симптом, а й найчастіша причина звернення за консультацією до гінеколога-ендокринолога, мамолога, онколога.

Біль у молочній залозі, згідно з даними провідних фахівців, хоча б раз у житті відчували майже 70% жінок, а близько 11% відчувають помірну або сильно виражену масталгію щонайменше 5 днів щомісяця.

Відповідно до сучасної класифікації розрізняють циклічну (пов'язану з менструальним циклом) і нециклічний біль (не збігається з менструальним циклом, може з'являтися в перед-і постклімактеричному періоді). бути цей симптом.

Масталгія може передувати розвитку низки захворювань молочних залоз серед яких дисгормональні дисплазії молочних залоз, мастопатії, вузлові доброякісні захворювання молочних залоз. До причин розвитку подібних станів відносять тривалий психологічний стрес, гормональний дисбаланс, зміни у жіночій репродуктивній сфері. Особливої ​​важливості набуває той факт, що доброякісні захворювання та рак молочної залози мають подібні етіологічні фактори розвитку та фактори ризику.

Симптоми масталгії викликають порушення нормальної фізичної, сексуальної та соціальної активності у жінок.

Біль у молочній залозі насторожує симптом за наявності якого слід звернутися за консультацією до гінеколога – ендокринолога.

У «Клініці доктора Медведєва» ви зможете пройти ультразвукове обстеження молочних залоз, лабораторне дослідження гормонального фону та отримати кваліфіковану консультацію гінеколога – ендокринолога.

Лікарі Клініки доктора Медведева

 Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

 

Повернутися до списку статей