Консультації невропатолога

Неврологія - це наука, яка вивчає всі прояви нормального розвитку і патології нервової системи людини, а також зміна нервової системи внаслідок хвороб інших органів і систем організму або шкідливих зовнішніх факторів.

 

 

Основна роль нервової системи - це сприйняття і аналіз всіх сигналів поза організмом і всередині організму, подальша трансляція, обробка і відповідна реакція. Таким чином - це вартовий, який сигналізує про збої в організмі або зміни в навколишньому середовищі.

 

Нервова система людини ділиться на центральну нервову систему - головний мозок і спинний мозок, і периферичну нервову систему, тобто всі нервові волокна і вузли, сплетення нервових волокон, які знаходяться поза центральною нервовою системою. Частим сигналом збою є біль.

 

Основні симптоми, на які слід звернути увагу, пов'язані з можливим ураженням центральної нервової системи, а саме головного мозку: головний біль, оніміння, запаморочення, хиткість, асиметрія особи, перекіс особи, косоокість, двоїння, утруднення ковтання, першіння, порушення мови, неслухняна мова, незручність при виконанні звичайних рухів, порушення ходи, слабкість або оніміння в руці або нозі, судоми, втрата свідомості тощо.

 

Також можуть бути симптоми порушення вищих психічних функцій: порушення пам'яті, інтелекту, дратівливість, плаксивість, швидка зміна настрою, депресія, тривога, нав'язливі думки і дії, зниження критики до ситуації, себе, свою хворобу і ін.

 

При захворюваннях спинного мозку найчастіше зустрічається біль, слабкість і оніміння в тулубі, руках, ногах, судоми, м'язові посмикування, атрофії м'язів, порушення сечовипускання, запори та ін.

 

Хвороби периферичної нервової системи найчастіше пов'язані з стисненням нервових корінців і волокон кістковими структурами, зв'язками або спазмованними м'язами, іноді травми або тривале стиснення. Хронічне отруєння організму (алкоголізм, наркоманія), тяжкі порушення обміну речовин в організмі призводять також до страждання нервових волокон.

 

Найбільш частою причиною звернення пацієнтів до лікаря-невролога на амбулаторному прийомі - це патологія периферичної нервової системи, становить близько 70% від загальної кількості хворих. З них більша частина - це хворі з патологією хребта, це так звана Вертеброневрологія. Пов'язана вона з патологією кісткових структур, дисків, суглобів, м'язових і сухожильних утворень хребетного стовпа.

 

Теорій, що пояснюють виникнення дистрофічних змін у хребті, безліч. Але поряд з ними існують і фактори, які прискорюють розвиток остеохондрозу. Про те, як правильно рухатися, харчуватися, дізнатися про комплекс профілактичної гімнастики та інші рекомендації ви можете отримати у наших фахівців.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Послуги та вартість

 • Хатетовська Марія Андріївна

  Лікар невролог

  • 2016 р. - закінчила Дніпропетровську медичну академію за спеціальністю «Лікувальна справа»
  • 2018 р. – пройшла інтернатуру на кафедрі ФПО нервових хвороб та нейрохірургії ДДМА за спеціальністю «Неврологія»
  • 2018 – 2021 рр. – лікар невролог Поліклініки Інтерпайп
  • З 2021 р. по теперішній час – черговий невролог стаціонару Неврологічного відділення Міської клінічної лікарні №4
  • З 2021 р. по теперішній час – лікар невідкладної медичної допомоги Неврологічного відділення №1 ОКЛ ім. Мечникова
  • За час професійної діяльності здобула широкий досвід в діагностиці та лікуванні хворих з гострою та хронічною патологією нервової системи як в умовах амбулаторії так і стаціонару. Постійно підвищує кваліфікацію за допомогою вивчення літератури, найактуальніших статей та розробок в галузі медицини, приймає участь в конференціях та заходах за неврологічною тематикою. Брала участь у наукових програмах в галузі медицини в якості медичного консультанта.
  Детальніше
 • Цуркаленко Олена Сергіївна

  Лікар невролог вищої категорії, к.м.н.

  • У 2003 році закінчила Дніпропетровську державну медичну академію з відзнакою
  • У 2004 році - магістратуру
  • У 2006 році - клінічну ординатуру з неврології
  • З 2007 року - асистент кафедри нервових хвороб і нейрохірургії
  • У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Прогностичні критерії перебігу субарахноїдальних крововиливів, обумовлених повторним розривом артеріальних аневризм»
  • Неодноразово брала участь в засіданнях Європейської академії неврології, Європейської та Світової асоціації головного болю, в конференціях Європейської організації по боротьбі з інсультами
  • Проходила навчання в клініках Західної і Східної Європи: • майстер-класи з веденням пацієнтів з запаморочення (Мюнхен 2012 Маастрихт 2013), • підходи до корекції рухових порушень при хворобі Паркінсона (Лондон, 2016), • вибір оптимальної тактики ведення пацієнтів з розсіяним склерозом (Прага 2017), • школа головного болю (Рим, 2019) • особливості курації пацієнтів з епілепсією і судорожним синдромом (Єрусалим, 2019)
  Детальніше