Оваріальна дисфункція

За сучасними уявленнями оваріальна (яєчникова) дисфункція  визначається або відсутністю, або рідкісною, або нерегулярною овуляцією (8 і менше овуляцій на рік).

Дана проблема може стати наслідком  різноманітних захворювань і станів.

В 5 % випадків гінекологи визначають гіпогонадотропні порушення, тобто  при обстеженні виявляються низькі показники гормонів гіпофізу - гонадотропінів ФСГ і ЛГ у крові. Причинами можуть бути як функціональні, так і структурні зміни центральних механізмів регуляції.

В 5 % випадків за  результатами обстеження таких пацієнток виставляється діагноз гіпергонадотропних порушень, тобто виявляються високі рівні гонадотропінів ФСГ і ЛГ. В цих випадках зніжена функція яєчників може мати як вроджений, так і набутий характер.

В 90% випадків гінекологи стикаються  з нормальними показниками ФСГ і ЛГ у крові – нормогонадотропні порушення. Найчастіше в таких випадках виставляється діагноз синдром полікістозних яєчників (СПКЯ). Саме тому одним з найважливіших обстежень, яке  дозволить оцінити ступінь овуляторних порушень, є гормональне.

Терміни проведення досліджень:

✅при регулярному менструальному циклі на 3-5 день, а при тривалості циклу більше 30 днів – забір крові можна проводити до 7 дня циклу;
✅при олігоменореї на 3-5 день спонтанного або викликаного гестагенами циклу;
✅при аменореї в будь-який довільно обраний день.

Правила забору крові: натще, не раніше, ніж  через 1 годину після пробудження, оптимально з 8 до 10 ранку. Напередодні виключити фізичні навантаження, секс, гінекологічні обстеження і маніпуляції, пальпацію молочних залоз.

Більше корисної інформації, а також перелік досліджуваних гормонів дасть  ваш гінеколог на консультації.

 

Будьте інформовані і здорові!

Лікар Клініки доктора Медведева, гінеколог-ендокринолог Овсюк Лариса Іванівна

Перелік використаної літератури: 

1. https://www.uptodate.com/
2. https://www.medscape.com/
3. https://medlineplus.gov/
4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей