Передменструальний синдром

Предменструальний синдром та предменструальні дисфоричні розлади являють собою дуже поширене явище та можуть турбувати жінок впродовж всього репродуктивного віку. Прояви предменструального синдрому можуть впливати на всі сфери діяльності жінки, та мати поганий вплив.

          Всі симптоми ПМС розділяють на дві основні групи:

- Симптоми соматичні

- Симптоми психологічні

          Сам ПМС може проявлятися як у вигляді тільки психологічних проявів, так і у вигляді соматичних, а найбільш частіше у поєднанні психологічних та соматичних симптомів.

Найпоширенішим проявом ПМС є емоційна лабільність, різка зміна настрою, дратівливість та навіть депресія. Частіше симптоми ПМС з’являються за 2 тижні до менструації та достигають свого піку за 2 дні до менструації.

         Слід зазначити, що жінки з вираженим ПМС та предменструальним дисфоричном розладом входять до груп ризику по розвитку депресивних розладів та післяпологової депресії. Вони повинні бути дуже прискіпливими до стану свого здоров’я та емоційного стану.

          Так як всі симптоми ПМС можуть бути проявами інших серйозних захворювань та є специфічними, жінок з такими проявами необхідно обстежувати для виявлення конкретних критеріїв для постановки діагноза ПМС. Треба вияснити багато інформації — від анамнезу життя до впливу проявів на роботу та життєдіяльність.  Для цього необхідно звернутись для лікаря гінеколога.

           Лікування ПМС та ПМДР. Лікування обирають в залежності від конкретних проявів, що турбують жінку. При лікуванні ПМР застосовують когнітивно-поведінкову терапію (особливо при ПМДР), альтернативні методи терапії, застосування психотропних препаратів, гормонотерапії, діуретиків та хірургічні втручання. Слід зазначити, що в Швейцарії, консенсус якої ми використовуємо, крім застосування прутняка звичайного (Vitex agnus-castus L.) 1 та прогестерону, не схвалений жоден із нижченаведених методів терапії ПМР. До альтернативних методів лікування відносяться дієта, фізичні вправи, вживання мікроелементів (кальцію, піридоксину, магнію, вітаміну Е, міо-інозитолу). Але треба пам’ятати, що вибір лікування — це рішення, яке приймає лікар після повного обстеження пацієнта! Звертайтесь за допомогою та не займайтесь самолікуванням!

Будьте завжди здорові та щасливі!

Лікар Клініки Доктора Медведева Акушер-гінеколог Баранець Євгенія Владиславівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

 

Повернутися до списку статей