Декілька важливих фактів про оцінку морфології сперматозоїдів

Проблема непліддя завжди була актуальною, багато досліджень в цьому напрямі дозволяють на сучасному етапі досягнути кращих результатів, застосовувати найкращі методики як на етапі діагностики причин ненастання вагітності, так і на етапі допомоги парам.

Багато уваги приділяють дослідженням жінки, проте, згідно останнім даним, чоловічий фактор непліддя займає досить суттєву частку як окремий чинник, а також як складова причина поєднаного непліддя в парі.

На етапі первинного обстеження чоловіка з приводу визначення його фертильності базовим дослідженням є дослідження еякуляту або СПЕРМОГРАМА. Досить важливо, щоб цей аналіз проводився правильно, краще ембріологом, який має досвід роботи із такого роду біологічною рідиною та дає максимально вірну оцінку та інтерпретацію отриманому результату.

Декілька важливих моментів від нашого ембріолога:

✅Аналіз морфології сперматозоїдів слід проводити з використанням фіксованих і забарвлених мазків.
✅Пофарбовані предметні скельця слід досліджувати за допомогою спеціальної оптики з масляним імерсійним об'єктивом при збільшенні в 1000 разів.
✅Необхідно досліджувати не менше 200 сперматозоїдів (згідно з рекомендаціями ВООЗ).
✅Нормальна головка має овальну форму з співвідношенням довжини до ширини 1,50: 1,75. Чітко виражена акросомальна область повинна покривати 40-70% площі головки спермія.
✅Дефекти шиї, середньої частині або хвоста не повинні бути очевидні, а цитоплазматичні краплі повинні складати не більше однієї третини розміру нормальної головки сперматозоїда.
✅Необхідно підрахувати кількість відображуваних сперматозоїдів ,що мають аномальні головки, аномалію хвоста, аномалію шийки (середня частині).
✅Всі проміжні форми класифікуються як аномальні.
✅Результат вивчення морфології сперматозоїдів виражається в процентному співвідношенні морфологічно нормальних і морфологічно аномальних форм, із зазначенням процентного вмісту кожної аномальної форми.
✅Відповідно до критеріїв Крюгера норма морфологічно нормальних сперматозоїдів - 4% і вище.

Також за показами призначають додаткові тести еякуляту, такі як визначення рівня ДНК-фрагментації сперматозоїдів, МАР-тест як тест на імунологічні причини непліддя та НВА-тест для визначення проценту зрілих сперміїв. Вся ця інформація важлива на етапі прийняття рішення щодо подальшої тактики ведення пари, дозволяє оцінити можливість застосування методик допоміжних репродуктивних технологій та вчасно застосувати додаткові підходи для покращення результатів бластуляції та відбору сперматозоїдів в циклах екстракорпорального запліднення. 

Будьте здорові!

Лікар Клініки доктора Медведева акушер-гінеколог, репродуктолог Покровенко Дар'я Анатоліївна та ембріолог Максимцов Михайло Володимирович

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

 
Повернутися до списку статей