Синдром вагінальної релаксації

Синдром вагінальної релаксації або в інших джерелах він ще називається синдромом ємкої піхви - характеризується зниженням тургору і еластичності стінок піхви і проявляється її в'ялістю, зяянням. Симптомами синдрому широкої піхви є попадання повітря у піхву, незадоволеність статевим життям, крім того порушується захисна функція, що призводить до хронічного вагініту та дисбактеріозу. Такі пацієнтки можуть дуже довго лікувати вагінальні інфекції антибіотиками та протигрибковими препаратами, але без особливого ефекту. Хоча вираженого опущення немає, цей синдром часто призводить жінок до пошуку вирішення цієї проблеми. Нижче на малюнку представлений нормальний вигляд зовнішніх жіночих статевих органів.

Нормальный вид наружных половых органов женщины

Що сприяє появі синдрому вагінальної релаксації?

Що робити, якщо Ви запідозрили у себе синдром вагінальної релаксації?

Що потрібне для підготовки?

Частота цього "захворювання" досить висока. Вважається, що до 70% жінок, які народжували, страждають на синдром вагінальної релаксаціїі в тій чи іншій мірі і хотіли б поліпшити стан цієї проблеми.

Що сприяє появі синдрому вагінальної релаксації?

По-перше, це природні пологи. Зі збільшенням кількості пологів ризик зростає пропорційно. По-друге, це гормональні зміни пов'язані з нестачею жіночих гормонів естрогенів у період лактації (годування груддю), а також у жінок після 50 років у постменопаузальному періоді. Також розвитку даного синдрому, крім самих пологів, дуже сильно сприяє епізіотомія (розрізання промежини). У патогенезі синдрому вагінальної релаксації у деяких жінок також має місце генетична схильність до дисплазії сполучної тканини. Подальше прогресування може бути пов'язане з фізичними навантаженнями, хронічним кашлем, запорами та іншими причинами, що підвищують внутрішньочеревний тиск.

Що робити, якщо Ви запідозрили у себе синдром вагінальної релаксації?

Насамперед, слід звернутися до фахівця – лікаря гінеколога, який добре знається на даній проблемі на сьогоднішній день і зможе Вас проконсультувати з приводу лікування. Існує безліч методик, які можуть Вам допомогти, перша і найпростіша – це вправи Кегеля. Їхнє завдання - покращити тонус м'язів тазового дна, зміцнити їх. Їх можна виконувати у домашніх умовах. Перед початком вправ сечовий міхур слід випорожнити, далі прийміть положення, лежачи на спині, зігніть ноги в колінному суглобі. Одна рука під сідницею, іншу покладіть на живіт. Далі приступайте до виконання – потягніть м'язи таза вгору та стисніть від 3 до 10 с. Повторіть 10 разів 3 десь у день.

Можна на додаток до вправ, щоб посилити ефект підібрати з фахівцем спеціальні пристрої, які полегшують заняття зміцнення м'язів тазового дна в жінок. Детальніше про це, а також про інші методики, Ви можете дізнатися у нас на прийомі.

Також призначаються препарати естрогенів та зволожувачі піхви (моістурайзери, які спрямовані на боротьбу з атрофічними змінами. Крім того, існують лазерні методики та філери, які допомагають отримати ефект без операції.

Однак найбільш ефективним методом лікування синдрому вагінальної релаксації є хірургічні методи. Мінімально інвазивні методики такі як нитковий ліфтинг піхви або ниткова перинеопластика, а також інші малоівазивні хірургічні втручання на піхві із застосуванням сучасних технологій, наприклад, кольпоррафія (з застосуванням лазерних, радіочастотних енергій) або ще більш високотехнологічний варіант. Всі ці та багато інших технологій доступні в нашій клініці.

Що потрібне для підготовки?

Для початку зверніться до фахівця на первинну консультацію, він вивчить Ваше питання і, якщо буде потрібно, призначить додаткову діагностику. Цим не слід нехтувати, тому що лікар проводить ретельний аналіз Вашого стану і при більш серйозних патологіях, таких як опущення та випадання статевих органів може знадобитися серйозне хірургічне втручання в умовах стаціонару, що також можливо за участю лікарів нашої клініки. На фото нижче типовий варіант ємної піхви до і після хірургічної процедури "перинеопластики".

До и после хирургического сужения влагалища

Для більш повної інформації та консультації чекаємо на Вас у клініці.

 

професор Медведєв М.В.

Перелік використаної літератури: 

1. https://www.uptodate.com/
2. https://www.medscape.com/
3. https://medlineplus.gov/
4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей