Операції при опущенні стінок піхви та випадінні матки

Опущення стінок піхви та матки, а також випадання стінок піхви і мітки є дуже частою проблемою у жінок. На жаль приблизно 30% жінок страждають від цього і близько 10-15% жінок страждають настільки, що необхідна хірургічна допомога щоб вирішити цю проблему, незважаючи на велику кількість не хірургічних методик, таких як вставновлення песаріїв, варіанти вправ Кегеля та методики естетичної гінекології.

 

На малюнку нижче представлені (схематично) різні ступені випадіння матки. Безумовно, все набагато складніше і просто "неповне випадіння матки", або цистоцеле 3 ступеня - інформація недостатня для хірурга-гінеколога, щоби визначитись яка необхідна операція чи їх комбінація. Слід враховувати особливості симптоматики та максимально точно знати на якому рівні і які є дефекти структур, що підтримують жіночі статеві органи в нормальному положенні. Для цього потрібен фаховий огляд (з наповненим сечовим міхуром!), а іноді і спеціалізоване УЗД органів тазового дна, яке ми виконуємо самостійно.

 

 

Показання до хірургічного лікування при опущенні статевих органів у жінок не завжди легко вибрати. Безумовно, чим більше виражений ступінь опущення, тим більше буде шанс того, що жінка захоче зробити операцію і операції в таких випадках частіше є кращою методикою. Але, інколи, при значному опущенні ми все ж таки пропонуємо песарії (частіше у жінок похилого віку), а інколи робимо операції навіть при незначному опущенні (частіше у більш молодих жінок).

 

На сьогоднішній день існує близько 200 операцій при опущенні статевих органів у жінок і нетриманні сечі. В реальній практиці знаходяться близько 20 різних операцій, які виконуються вагінальним та лапароскопічним шляхом. Для кожної з цих операцій є різні показання та протипоказання, тому остаточно визначитися з тим чи потрібна Вам операція, а якщо потрібна то яка  можна на прийомі у наших фахівців. Нагадуємо, що на прийом з приводу опущення статевих органів та нетримання сечі слід приходити з наповненим сечовим міхуром.

 

 

Цей розділ поки що наповнюється, з детальним спектром оперативних втручань в гінекології Ви можете ознайомитись на персональному сайті професора Медведєва М.В. за цим посиланням.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Послуги та вартість

 • Медведєв Михайло Володимирович

  Акушер-гінеколог вищої категорії, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, медичний директор

  • Закінчив Дніпропетровську державну медичну академію, магістратура за спеціальністю з відзнакою.
  • З 2006 року - кандидат медичних наук. Тема дисертації: «Прогнозування і профілактика плацентарної недостатності у вагітних з антифосфоліпідним синдромом, пов'язаним з урогенітальною інфекцією»
  • У 2013 році захистив докторську дисертацію на тему «Лейоміома матки: нові підходи до застосування органозберігаючих технологій в лікуванні».
  • У 2016 році отримав Європейський диплом "Minimally invasive surgeon"
  • У 2017 році отримав вчене звання "професор"
  • В 2021 році отримав звання "Заслужений лікар України"
  • Учасник численних конгресів і конференцій, майстер-класів в різних куточках планети. Навчався в клініках США, Західної та Східної Європи.
  • Регулярно проводить показові операції, майстер-класи, лекції та доповіді для лікарів на різні теми акушерства і гінекології.
  Детальніше