Вагінальні конуси та вправи Кегеля... Коли? Кому? Навіщо?

У наш час багато дівчат та жінок цікавляться тим, як підтримувати інтимне здоров'я та покращити якість сексуального життя. Серед безлічі комерційних пропозицій, хотілося б розповісти про такі доступніші методи, як вправи для зміцнення м'язів тазового дна.

М'язи тазового дна, які підтримують матку, сечовий міхур та кишечник, відіграють важливу роль у процесах сечовипускання, дефекації, пологів, статевому акті та відомі ще як "м'язи Кегеля".

Важливо розуміти, що вправи неможливо знайти шляхом лікування значного опущення чи випадання матки і стінок піхви, і навіть стресового нетримання сечі. Ці серйозні проблеми необхідно вирішувати зі спеціалістом у галузі вагінальної хірургії.

Коли, кому та навіщо можна рекомендувати вправи для зміцнення м'язів тазового дна?

  • Якщо Ви хочете швидше відновитись після пологів (починати варто не раніше, ніж через 6-8 тижнів після пологів).
  • Якщо Ви хочете покращити якість сексуального життя.
  • Якщо у Вас були хірургічні методи лікування та Ви хочете закріпити та підтримати ефект від лікування.
  • При початковому ступені опущення стінок піхви або нетриманні газів лікування слід розпочинати з регулярного виконання таких вправ.
  • Слід набратися терпіння та зрозуміти, що результати Ваших зусиль не виявляться відразу, перший позитивний ефект можна оцінювати за кілька місяців. Більше того, потрібно продовжувати виконувати вправи після досягнення результату, щоб не втратити досягнутий ефект! Головне - регулярність і правильність виконання!

Щоб проконтролювати правильність виконання, існують так звані «вагінальні тренажери» - вагінальні конуси. Конус вводиться на глибину 4-5 см у піхву, форма та вага сприяють тому, що конус хоче вислизнути з піхви, а Ви скорочуєте м'язи і намагаєтесь утримати конус. Як правило, набір складається з 4 конусів різної ваги, що дозволяє регулювати складність виконання вправ.

Протипоказання до використання вагінальних конусів – гострі запальні процеси органів малого таза. Варто відвідати гінеколога для планового огляду та консультування щодо використання перед тим, як Ви вирішите використовувати цей метод.

Більш детально про методику вправ на сайті професора Медведєва М.В. https://www.medvedev.ua/knowledge-base/articles/2015/Kegel_corelax.html

Будьте здорові!

Лікар Клініки доктора Медведєва акушер-гінеколог, Покровенко Дар'я Анатоліївна

 Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

Повернутися до списку статей