Вульвіт та вагініт: в чому різниця?

Вульвіт та вагініт: в чому різниця?

Іноді батьки маленьких дівчаток під час консультування вважають, що «вульвіт» та «вагініт»  це одне й теж. Вульвіт – це запальний процес вульви, вагініт – це запальний процес вагіни (піхви). Тому розглянемо на малюнку, де розташовані вульва та вагіна.

Вульва – це частина зовнішніх статевих органів. Це те, що можна оглядати зовнішні без використання інструментів. Вагіна – це трубка, яка знаходиться всередині тіла  (пунктирною лінією показані її стінки) та відноситься до внутрішніх статевих органів. Межею між вульвою та вагіною є дівоча пліва (темно-рожевий колір), яка в нормі з народження має отвір (бордовий колір), через що з першого дня народження може відходити слиз з вагіни та в підлітковому віці ще менструальна кров.

Присінок вагіни – це площа між статевими губами (світло-рожевий колір). Вона не плоска, як на малюнку, а має поглиблення, наприклад, як глибока тарілка. Тому присінок вагіни часто батьки приймають за вагіну та побоюються пошкодження при звичайному зовнішньому огляду. На дні присінка вагіни розташовані два отвору – дівочої пліви та уретри (білий колір).

Коли потрібно взяти зразок вагінальних виділень у маленької дівчинки та підлітків до початку статевого життя, то лікар використовує урогенітальний м’який зонд, що має діаметр менш ніж діаметр отвору уретри  та діаметр отвору дівочої пліви. Тому під час взяття мазків за допомогою такого зонду не можна пошкодити отвори ні уретри, ні дівочої пліви. Процес взяття мазків з вагіни у маленьких дівчаток можна порівнювати з взяттям мазків з носу. Це теж може бути неприємною процедурою для деяких дітей, але неболісна та повністю нешкідлива для цілісності тканин  та здоров’я дитини. Лише завдяки такого мазку лікар може визначити, чи є запальний процес вагіни (вагініт), чи ні.

Таким чином, запальний процес вульви визначається завдяки зовнішнього огляду вульви, а запальний процес вагіни –завдяки результату мазку вагінальних виділень.

Лікар Клініки доктора Медведева, дитячий гінеколог Шевченко Венера Надірівна

 

Перелік використаної літературиhttps://www.uptodate.com/https://www.medscape.com/, https://medlineplus.gov/, https://www.webmd.com/

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей