м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Рак грудей: факти, які Ви повинні знати
Чверть століття тому Всесвітня Організація Охорони Здоров'я оголосила жовтень місяцем боротьби проти раку грудей.
На жаль, це захворювання широко поширене, за статистикою, кожна сьома жінка протягом свого життя може зіткнутися з таким діагнозом. Що ми насправді знаємо про фактори ризику, способи профілактики, методи діагностики цього грізного захворювання?
✅Рак молочної залози - другий за поширеністю після раку легень (кожний четвертий випадок онкології у жінок).
✅Куріння - серйозний фактор ризику розвитку цього захворювання (до цієї групи належать і колишні курці).
✅Ранній початок місячних (до 12 років) та пізня менопауза (після 55 років) призводять до підвищення ризику зіткнутися з цією патологією.
✅Жінки, які народили першу дитину після 30 років або ненароджені, знаходяться також у зоні ризику.
✅Відмова або нетривале годування дитини грудьми, травми та запальні процеси молочних залоз негативно позначаються на здоров'ї грудей.
✅Гормональні збої з неадекватним викидом статевих гормонів та гормонів стресу збільшують ризик розвитку патології грудей.
✅Надмірна вага в дітородному віці і після настання менопаузи - це також посилення проблеми (бо жирова тканина є базою зберігання естрогенів).
✅Регулярна фізична активність пов'язана зі зниженням ризику захворіти на онкологію.
✅Ризик захворіти на рак грудей збільшується з віком (тільки у 5% жінок молодше 40 років діагностується цей процес)
✅Від 5% до 10% випадків захворюваності обумовлені генетичною схильністю. Найпоширенішою причиною спадкового раку грудей є мутації в генах BRCA 1 та
✅BRCA 2 (саме цим жінкам може пропонуватися видалення здорової молочної залози профілактично).
✅Від 30% до 40% ризику розвитку цієї патології вчені пов'язують із особливостями харчування. Жодна їжа не зможе вилікувати рак, проте жирна та рафінована їжа підвищує ризик.
В даний час немає одного абсолютного способу раннього виявлення злоякісної патології молочних залоз. Для здорової жінки, яку нічого не турбує, звичним має бути щорічний медогляд гінеколога з оглядом та пальпацією молочних залоз. А за наявності будь-якої скарги – термінове позапланове звернення!
У популярних виданнях часто зустрічається формула "до 40 років - УЗД молочних залоз, після 40 - мамографія". Справа у вікових змінах органу. До 40 років молочна залоза в основному складається із залізистої тканини, яку дуже добре проходять ультразвукові хвилі. З віком залозиста тканина починає заміщатися фіброзною та жировою, ось чому після 40 років лікарі віддають перевагу рентгенівській мамографії як більш інформативному методу.
Рак молочної залози лікуватися! Головна причина високої смертності від цього діагнозу – пізня звертання жінок до лікарів, пізня діагностика.
Цінуйте та бережіть себе, ви у себе єдина! Сходіть на планове обстеження грудей!
Гінеколог-ендокринолог Овсюк Л.І.
Перелік використаної літератури:
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини