Бужування цервікального каналу

На жаль, стеноз цервікального каналу - його звуження є досить поширеною проблемою жіночого здоров'я. Пов'язано це з дуже високою поширеністю різних операцій і маніпуляцій на шийці матки, всіляких коагуляцій - "припікання", конізації (ексцизія) і так далі. В результаті таких маніпуляцій іноді значно звужується зовнішній зів (вічко, гирло) цервікального каналу, що може привести до безпліддя, болючих менструацій через затримку менструальної крові. У крайніх випадках цервікальний канал може зарости зовсім. На малюнку нижче представлено як виглядає стеноз цервікального каналу в області внутрішнього зіву (ближче до порожнини матки).

Ми пропонуємо кілька варіантів розв'язання проблеми, починаючи з банального бужування і закінчуючи лазерною пластикою цервікального каналу. Останній варіант, безумовно, має велику перевагу - вкрай низький ризик повторного виникнення проблеми.

В останні роки оптимальним методом пластики цервікального каналу вважаємо офісну гістероскопію. Лазерна пластика цервікального каналу є частиною цієї процедури. Чому офісна гістероскопія? Тому що є можливість переглянути канал по всій довжині, а також, при необхідності, виправити стеноз внутрішнього зіву, який буває у частини хворих. Крім того, офісна гістероскопія дозволяє оглянути порожнину матки, взяти біопсію ендометрія і вилікувати внутрішньоматкову патологію (поліп і так далі), якщо вона присутня.

На каналі професора Медведєва М.В. є багато відео гістероскопій, в тому числі з пластикою цервікального канала. Якщо бажаєте подивитись відео операцій, перейдіть за посиланням

Як готуватися до процедури?

Спеціальної підготовки не потрібно Оптимальний час для виконання процедури - перша половина менструального циклу

Необхідний мінімум обстежень:

 • цитологія (РАР-тест), аналізи на ВІЛ, гепатити В, С і сифіліс (ми можемо зробити прямо перед процедурою експрес-тестом).

Що буде відбуватися під час процедури?

 • Прийдете в клініку, адміністратори заповнять медичну карту
 • Підійдете до медсестрам, зроблять знеболюючий укол, якщо потрібно - візьмуть аналізи
 • Вас проведуть до лікаря, який зробить маніпуляцію під місцевим знеболенням, а в разі офісної гістероскопії - взагалі без додаткового знеболення
 • Процедура триває зазвичай 10-15 хвилин і не викликає сильної хворобливості (на 2 бали з 10 не більше)
 • Після процедури одягаєтеся, отримуєте рекомендації, оплачуєте і залишаєте клініку.

Якщо буде необхідно, ми зробимо додаткове знеболення, як місцева, так і інгаляційне, що зробить процедуру максимально комфортною.

Які рекомендації зазвичай даються після процедури?

 • Ходити і займатися повсякденними справами можна відразу
 • Будуть кілька днів невеликі мажучі кров'янисті виділення
 • Обмеження інтимного життя - всього пару днів
 • Стільки ж не можна плавати в басейні, відкритому водоймищі і давати великі фізичні навантаження
 • Зазвичай після таких маніпуляцій немає болів і немає необзодімості в додатковому знеболенні
 • Повторна консультація іноді потрібна, а іноді не потрібно найближчим часом. Це ми говоримо індивідуально.

Чому корекцію стенозу цервікального каналу потрібно зробити саме в Клініці доктора Медведева?

Нами виконана велика кількість таких маніпуляцій. У нашому арсеналі є офісна гістероскопія - методика для більш радикального і якісного подолання стенозу цервікального каналу У нас є УЗД прямо в кабінеті гінеколога - є можливість виконання процедури під контролем УЗД. Оптимальна ціна, тому що все це дозволяє досягти максимального результату за найкоротший час. Зекономивши час - Ви економите додаткові кошти.

Оптимальний метод лікування в Вашому випадку доктор підкаже на очній консультації. Звичайно, з урахуванням Ваших побажань і в Ваших інтересах, на варті Вашого здоров'я.

Якщо Ви не впевнені яка саме процедура Вам необхідна, запишіться на прийом до гінеколога.

Будьте здорові і щасливі. 

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube