Декілька цікавих фактів про причини непліддя

Однією із частин причин, що викликає непліддя є генітальний ендометріоз. Жінки з усіх куточків світу намагаються подолати це захворювання щодня, досить часто проходять через хірургічне лікування цієї патології та довготривалі курси медикаментозної терапії.

Проте інколи бувають поєднані причини, які заважають жінці стати мамою. Згідно останніх досліджень проблема ендометріозу досить часто поєднується із такими станами, які мають негативний вплив на фертильність та можуть викликати безпліддя:

гіпотиреоз, тобто недостатність гормонів щитоподібної залози;
✅целіакія або глютенова ентеропатія — це захворювання імунного ґенезу, спричинене глютеном (фракцією білків, що присутні у зернах пшениці, жита, ячменю та зернових гібридів), яке розвивається в осіб із генетичною схильністю (з антигенами HLA-DQ2 або DQ8);
синдром полікістозних яєчників, при якому у жінки відбувається порушення овуляції, підвищуються рівні "чоловічих" гормонів та знижується чутливість тканин організму до дії інсуліну (близько 8% жінок з ендометріозом мають також прояви цього синдрому!!!);
✅аутоімунні захворювання (при ендометріозі у жінки відбуваються порушення на рівні імунологічного статусу, є декілька робіт які показали зв'язок між ендометріозом та щонайменше одним аутоімунним захворюванням);
✅вплив на організм дії токсинів та розчинників (вплив екологічних полютантів і токсинів сьогодні визнано як потенційну причину зниження фертильності, наприклад є дослідження щодо негативного впливу на жіночій організм речовин, що використовуються в хімчистці та поліграфічній промисловості).

Будьте здорові та звертайтесь за допомогою вчасно, якщо мати мрію, йти до її реалізації - вона обов'язково повинна здійснитись!

Команда репродуктологів КДМ

 Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

Повернутися до списку статей