Декілька важливих фактів про невиношування вагітності

Майже кожна десята бажана вагітність переривається спонтанно. Найбільша кількість мимовільних викиднів 80-85% спостерігається у І триместрі. Невиношування вагітності визначають як мимовільне переривання або припинення розвитку вагітності до терміну своєчасного розродження (до 37 тижнів).

Етіологія до 15-20% повторних втрат вагітності залишається невідомою після виключення всіх можливих причин. Незмінними залишаються погляди на суттєву роль у розвитку невиношування вагітності низки негативних факторів – куріння, алкоголю, зловживання стимулюючими речовинами, дефіциту чи надлишку маси тіла, хронічних стресів.

У розумінні причин невиношування вагітності найбільшу роль відіграють генетичні, анатомічні, ендокринні, імунні, інфекційні фактори.

Вважається, що більшість спонтанних втрат вагітності на малому терміні пов'язані з хромосомними аномаліями плода і не є ознаками проблем у організмі жінки. У такій ситуації можна рекомендувати планувати подальшу вагітність через 3 місяці, прегравідарний прийом фолієвої кислоти 400мкг на добу, базове обстеження гінеколога.

Говорити про звичну втрату вагітності або звичне невиношування можна у разі втрати двох і більше вагітностей у терміні до 20 тижнів з дати останньої менструації (згідно з рекомендаціями Європейського співтовариства репродуктивної медицини ESHRE). Королівський коледж акушерів та гінекологів визначає звичне невиношування як втрату трьох та більше послідовних вагітностей. Комітет з практики Американського товариства репродуктивної медицини визначає цей стан як дві або більше втрати вагітності, підтверджені ультразвуком чи гістологією, не обов'язково послідовні.

У різних дослідженнях показано, що ризик повторної втрати вагітності збільшується щоразу на 11% серед жінок без пологів в анамнезі.

Найчастішими факторами ризику звичного невиношування є:

✅ вік жінки понад 35 років, вік батька понад 40 років;

✅ Попередні втрати вагітності;

✅ Структурні хромосомні аномалії у батьків;

✅ аномалії матки (такі як дворога матка, перегородка в матці та інші), істміко-цервікальна недостатність;

✅ ендокринні порушення;

✅ антифосфоліпідний синдром та деякі спадкові тромбофілії.

Багато робіт говорять про те, що важливу роль у невиношуванні вагітності може відігравати наявність екстрагенітальної патології у жінки, особливо при неповній компенсації цього стану (порушення функції щитовидної залози, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба та інші). Але навіть після обстеження причина звичного невиношування може бути остаточно невстановленою у частини пацієнток. Однак за наявності двох і більше втрат вагітності парі рекомендують звернутися за допомогою, адже в ряді випадків обстеження дозволяє уточнити перераховані вище відхилення та скоригувати їх, провести відповідну підготовку або підібрати методику допоміжних репродуктивних технологій для подолання генетичних факторів.

Будьте здорові Ви та Ваші діти!

Лікар-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, PhD Покровенко Дар'я Анатоліївна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook
Instagram
Telegram
TikTok
Youtube

Повернутися до списку статей