Серкляж шийки матки (піхвовий та лапароскопічний)

Серкляж шийки матки - це різноманітні процедури, суть яких полягає в накладенні спеціальної стрічки на шийку матки. Найчастіше використовується вагінальний серкляж. Тобто коли стрічка накладається через піхву. Існує кілька методик: по Мак Дональду, по Широдкару, високий вагінальний серкляж. Крім того, існує дуже ефективний лапароскопічний серкляж.

 

 

Фактично існує одне показання для накладення серкляжу - це так звана істміко-цервікальна недостатність, яка, на жаль, призводить до втрат у пізніх термінах 2 триместру вагітності - тобто від 16 до 26 тижнів. Це пізні мимовільні аборти (до 21 тижня 6 днів) або ранні передчасні пологи (з 22 тижнів вагітності). Не варто говорити наскільки травматична для організму жінки та для її психіки може бути дана ситуація.

 

 

Існує профілактичний серкляж який накладається в 12-14 тижнів вагітності у жінок у яких вже відбувалися втрати вагітності характерні для ІЦН. І є таке поняття як ургентний серкляж коли ми накладаємо серкляж коли побачили що шийка матки значно вкоротилася під час проведення цервікометрії. Ми бачимо що вона менше 15 мм або навіть бачимо відкриття цервікального каналу. Тоді серкляж виконується до 23, а іноді навіть до 24 тижнів вагітності.

 

Лапароскопічний серкляж можна накладати до 9 тижнів вагітності, але найчастіше ми накладаємо його ще до вагітності за рахунок того що це безпечніше. Крім того, для лапароскопічного серкляжа є ще одне спеціфічне показання - жінки після трахелектомії (видалення шийки матки з приводу рака шийки матки). У нас є успішний досвід і серед таких жінок.

 

Цей розділ поки що наповнюється, з детальним спектром оперативних втручань в гінекології Ви можете ознайомитись на персональному сайті професора Медведєва М.В. за цим посиланням.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Послуги та вартість

 • Медведєв Михайло Володимирович

  Акушер-гінеколог вищої категорії, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, медичний директор

  • Закінчив Дніпропетровську державну медичну академію, магістратура за спеціальністю з відзнакою.
  • З 2006 року - кандидат медичних наук. Тема дисертації: «Прогнозування і профілактика плацентарної недостатності у вагітних з антифосфоліпідним синдромом, пов'язаним з урогенітальною інфекцією»
  • У 2013 році захистив докторську дисертацію на тему «Лейоміома матки: нові підходи до застосування органозберігаючих технологій в лікуванні».
  • У 2016 році отримав Європейський диплом "Minimally invasive surgeon"
  • У 2017 році отримав вчене звання "професор"
  • В 2021 році отримав звання "Заслужений лікар України"
  • Учасник численних конгресів і конференцій, майстер-класів в різних куточках планети. Навчався в клініках США, Західної та Східної Європи.
  • Регулярно проводить показові операції, майстер-класи, лекції та доповіді для лікарів на різні теми акушерства і гінекології.
  Детальніше