Соногістерографія (ультразвукова гістеросальпінгоскопія)

У нашій клініці в ході пошуку причин жіночого безпліддя застосовується діагностична процедура соногістерографія або ехо-гістеросальпінгоскопія.

Соногістерографія (ультразвукова гістеросальпінгоскопія, ехогістеросальпінгографія) - сучасна технологія перевірки прохідності маткових труб, а також неінвазивного огляду порожнини матки при різній внутрішньоматковій патології (міома матки, поліп, синехії, аномалії розвитку).

Це ефективний ультразвуковий метод дослідження стану порожнини матки і маткових (фаллопієвих) труб шляхом їх контрастування в режимі реального часу

В наш час даний метод є першим етапом в діагностиці трубного фактору безпліддя завдяки тому, що ультразвукова гістеросальпінгографія має практично однаковою інформативністю в порівнянні з рентгенівською ГСГ (від 80 до 91%). До того ж ультразвукова гістеросальпінгографія є менш інвазивною і менш болючою процедурою.

Фаллопієві труби - це парний орган репродуктивної системи жінки. Вони виконують роль так званих "коридорів", за якими запліднена яйцеклітина може потрапити з яєчника в порожнину матки. Якщо ж на цьому шляху є спайки, перетяжки, звивистості, процес зачаття не буде завершеним. Саме для з'ясування обставин, що перешкоджають настанню вагітності, лікар призначає і проводить це дослідження. 

 

Причини непрохідності маткових труб можуть бути різні:

● гострі та хронічні запальні захворювання органів сечостатевої системи
● 
різні форми генітального ендометріозу
● вроджені аномалії матки та маткових труб
● раніше перенесені хірургічні операції на органах малого тазу та черевної порожнини.

Етапи процедури:

✅ Ехогістеросальпінгографія проводиться в амбулаторних умовах, в першій фазі менструального циклу (або день визначає лікар)
✅ Діагностику проводять при заповненні порожнини матки і труб стерильним фізіологічним розчином, а за допомогою вагінального датчика апарату УЗД зображення транслюється на екран комп'ютера.
✅ У порожнину матки вводиться спеціальний катетер, по якому потім вливається контрасна речовина в обсязі від 10 до 20 мл.
✅ Введений контраст покращує візуалізацію порожнини матки і дозволяє більш точно оцінити особливості її будови. 

Якщо маткові труби прохідні - контраст майже в повному обсязі потрапляє в черевну порожнину, при частковій їх прохідності - кількість може бути незначною. Якщо одна або обидві маткові труби в кінцевих відділах закриті спайками - введений розчин буде розтягувати їх у вигляді "колби" - гідросальпінкс.

Знеболення

Деякі жінки побоюються проведення цього дослідження через можливі хворобливі відчуття. Однак, відсоток пацієнток, які відчувають серйозний дискомфорт при Ехо-ГСС невеликий, зазвичай ці відчуття можна порівняти з болями, що турбують в менструальні дні. Тому, для комфортного проведення процедури зазвичай досить ін'єкції НПЗЗ і використання місцевих анестетиків. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.

Отже, процедура Ехо-ГСС займає 30-40 хв, не становить загрози для здоров'я, не дає рентген-навантаження на яєчники і при необхідності її можна проводити повторно. Діагностична цінність її значна: лікар підтверджує або виключає одні з найчастіших причин жіночого безпліддя - порушення прохідності маткових труб, внутрішньоматкову патологію.

Наших пацієнток, які очікують проведення Ехо-ГСС, хвилює питання підготовки до процедури.

✅ По-перше, необхідно пройти гінекологічний огляд, УЗД органів малого тазу, здати онкоцитологию.
По-друге, для виключення загальних інфекційних захворювань досліджувати аналізи крові (загальний, RW, ВІЛ, гепатити В, С). Це можна зробити безпосередньо під час проведення процедури. 

Зверніть увагу! Після останньої менструації і до дня проведення дослідження рекомендується захищений секс (презерватив) !!!

Протипоказання.Загальні інфекційні процеси в організмі (грип, ангіна, риніт, пієлонефрит, флебіт і ін.), Гострі і підгострі запальні захворювання статевої сфери (вагініт, цервіцит, ендометрит, сальпінгоофорит), маткові кровотечі є протипоказаннями до проведення гістеросальпінгоскопіі.

✅ Самий результативний час для Ехо-ГСС це 6-12 дні менструального циклу.

Період після ГСС може супроводжуватися незначними болями внизу живота, мажучими кров'яними виділеннями з піхви, що є нормальним явищем. З метою профілактики будь-яких ускладнень протягом кількох днів після процедури не рекомендується приймати ванни, спринцювати піхву, використовувати тампони і мати статеві контакти.

ЕХО-гістеросальпінгоскопія при правильному проведенні дає об'єктивне уявлення про стан репродуктивних органів жінки, дозволяє розпізнавати процеси, що мають безсимптомний перебіг. У поєднанні з іншими діагностичними методами Ехо-ГСС дозволяє лікарю швидко і ефективно ставити діагноз.

Чому соногістерографію вигідно зробити в клініці доктора Медведева?

✅ Кваліфіковані фахівці
✅ Сучасне обладнання
✅ Одноразові матеріали
✅ Можливість відразу, при необхідності, зробити офісну гістероскопію без необхідності лягати в стаціонар

 

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube