Соногістерографія (ультразвукова гістеросальпінгоскопія)

Соногістерографія (ультразвукова гістеросальпінгоскопія, ехогістеросальпінгографія) - сучасна технологія перевірки прохідності маткових труб, а також неінвазивного огляду порожнини матки при різної внутрішньоматкової патології (міома матки, поліп, синехії, аномалії розвитку). У нашій клініці в ході пошуку причин жіночого безпліддя застосовується діагностична процедура Ехо-гістеросальпінгоскопія.

Це ефективний ультразвуковий метод дослідження стану порожнини матки і маткових (фаллопієвих) труб шляхом їх контрастування в режимі реального часу.

В даний час даний метод є першим етапом в діагностиці трубного фактору безпліддя завдяки тому, що ультразвукова гістеросальпінгографія має практично однаковою інформативністю в порівнянні з рентгенівською ГСГ (від 80 до 91%). До того ж ультразвукова гістеросальпінгографія є менш інвазивної і менш болючою процедурою.

Фаллопієві труби - це парний орган репродуктивної системи жінки. Вони виконують роль так званих "коридорів", за якими запліднена яйцеклітина може потрапити з яєчника в порожнину матки. Якщо ж на цьому шляху є спайки, перетяжки, звивистості, процес зачаття не буде завершеним. Саме для з'ясування обставин, що перешкоджають настанню вагітності, лікар призначає і проводить це дослідження. Причини непрохідності маткових труб можуть бути різні: гострі та хронічні запальні захворювання органів сечостатевої системи, різні форми генітального ендометріозу, вроджені аномалії матки та маткових труб, раніше перенесені хірургічні операції на органах малого тазу та черевної порожнини.

Ехогістеросальпінгографія проводиться в амбулаторних умовах, в першій фазі менструального циклу (або день визначає лікар). У порожнину матки вводиться спеціальний катетер, по якому потім вливається контрастну речовину в обсязі від 10 до 20 мл. Введений контраст покращує візуалізацію порожнини матки і дозволяє більш точно оцінити особливості її будови. Діагностику проводять при заповненні порожнини матки і труб стерильним фізіологічним розчином, а за допомогою вагінального датчика апарату УЗД зображення транслюється на екран комп'ютера.

Якщо маткові труби прохідні - контраст майже в повному обсязі випливає в черевну порожнину, при частковій їх прохідності - відійшли буде незначітельним.Еслі одна або обидві маткові труби в кінцевих відділах закриті спайками - введений розчин буде розтягувати їх у вигляді "колби".

Деякі жінки побоюються проведення цього дослідження через можливі хворобливих відчуттів. Однак, відсоток пацієнток, які відчувають серйозний дискомфорт при Ехо-ГСС невеликий, зазвичай ці відчуття можна порівняти з болями, що тягнуть в менструальні дні. Тому, для комфортного проведення процедури зазвичай досить ін'єкції НПЗЗ і використання місцевих анестетиків.

Отже, процедура Ехо-ГСС займає 30-40 хв, не становить загрози для здоров'я, не дає рентген-навантаження на яєчники і при необхідності її можна проводити повторно. Діагностична цінність її значна: лікар підтверджує або виключає одні з найчастіших причин жіночого безпліддя - порушення прохідності маткових труб, внутрішньоматкову патологію.

Наших пацієнток, які очікують проведення Ехо-ГСС, хвилює питання підготовки до процедури. По-перше, необхідно пройти гінекологічний огляд, УЗД органів малого тазу, здати мазки на онкоцитологию і флору. По-друге, для виключення загальних інфекційних захворювань досліджувати аналізи крові (загальний, RW, ВІЛ, гепатити В, С). Це можна зробити безпосередньо під час проведення процедури. 

Зверніть увагу! Після останньої менструації і до дня проведення дослідження рекомендується захищений секс (презерватив) !!!

Загальні інфекційні процеси в організмі (грип, ангіна, риніт, пієлонефрит, флебіт і ін.), Гострі і підгострі запальні захворювання статевої сфери (вагініт, цервіцит, ендометрит, сальпінгоофорит), маткові кровотечі є протипоказаннями до проведення гістеросальпінгоскопіі.

Самий результативний час для Ехо-ГСС це 6-12 дні менструального циклу. За 2-3 дні до процедури пацієнтка може приймати будь-якої спазмолітик (но-шпа, баралгін).

Період після ГСС може супроводжуватися незначними болями внизу живота, мажучі кров'яними виділеннями з піхви, що є нормальним явищем.В метою профілактики будь-яких ускладнень протягом тижня після процедури не рекомендується приймати ванни, спринцювати піхву, використовувати тампони і мати статеві контакти.

ЕХОгістеросальпінгоскопія при правильному проведенні дає об'єктивне уявлення про стан репродуктивних органів жінки, дозволяє розпізнавати безсимптомно протікають процеси. У поєднанні з іншими діагностичними методами Ехо-ГСС дозволяє лікарю швидко і ефективно ставити діагноз.

Чому соногістерографію вигідно зробити в клініці доктора Медведева?

  • кваліфіковані фахівці
  • Сучасне обладнання
  • одноразові матеріали
  • Можливість відразу, при необхідності, зробити офісну гістероскопію без необхідності лягати в стаціонар

Знеболення

Процедура проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.

 

Подивитися і скачати пам'ятку про цю процедуру можна за посиланням.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube