Ворушіння плода

Відчуття перших ворушінь вашої дитини – неймовірно хвилюючий момент вагітності. Ці рухи є ознакою того, що ваш малюк здоровий і з ним усе добре. Спостереження за ворушіннями плода використовують для оцінки його внутрішньоутробного стану.  

Здебільшого жінки, які вагітні вперше, починають відчувати рухи плода у 18-20 тижнів, а ті, хто вже народжував, у 16-18 тижнів. Перші ворушіння можуть бути схожими на тріпотіння метеликів у животі або переміщення газів у кишківнику. Однак в подальшому рухи стають більш енергійними і чіткими. 

Як часто дитина повинна рухатися? 

Частота рухів буде змінюватися на різних термінах вагітності. З 20 до 26 тижнів ворушіння будуть епізодичними. У 26-28 тижнів ви вже помітите певні добові закономірності в рухах, вони стануть більш частими, досягнувши максимуму у 32 тижні і далі залишаться на цьому рівні. Ваше немовля може бути активнішим вранці і спокійнішим вдень і ввечері, або навпаки. У кожної дитини свій режим дня. Рухи плода зазвичай відсутні під час сну, який триває 20-40 хвилин, максимально до 90 хв. 

Існують два підходи в оцінці рухів плода: 

  • суб’єктивний підхід – заснований на сприйнятті вагітною рухливості малюка (звичайна активність, більше або менше, ніж зазвичай);
  • кількісний підхід – заснований на підрахунку ворушінь плода за певний проміжок часу.

 Немає певної кількості рухів, яка вважається нормою. Після 26-28 тижнів ви повинні знати індивідуальний режим ворушінь вашої дитини. Зменшення або зміна режиму рухів вашого малюка – це те, на що треба звертати увагу. Запропоновано кілька методів підрахунку ворушінь. Мінімальна кількість рухів, що відповідає нормальному самопочуттю плода: 

  1. Щонайменше 10 рухів плода протягом 2 годин, коли вагітна знаходиться в стані спокою і зосереджена на підрахунку.
  2. Не менше 10 ворушінь протягом 12 годин звичайної активності.

Підрахунок ворушінь рекомендується проводити з 28 тижнів. У разі вагітності високого ризику починають у 26 тижнів. Якщо ви стурбовані зменшенням рухів малюка, треба лягти на лівий бік і зосередитися на підрахунку протягом 2 годин. Якщо ви нарахували менше 10 ворушінь, терміново зв’яжіться зі своїм лікарем.

Будьте завжди здорові! Все буде Україна!

Лікар Клініки доктора Медведева, акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог Авксентьєва Юлія Володимирівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей