УЗД акушерське

Ультразвук або сонограмма плода (УЗД плода) - це метод за допомогою якого можна отримати зображення дитини в порожнині матки. Метод заснований на застосуванні високочастотних звукових хвиль, ще їх називають ультразвуковими. Даний метод дозволяє оцінити  розвиток дитини внутрішньоутробно, а також допомагає моніторити зміни під час вагітності. Іноді фетальний УЗД використовується, якщо виникають якісь проблеми для підтвердження діагнозу або його виключення.

Наш апарат УЗД:

Крім скринінгів, УЗД в акушерстві може виконуватися для оцінки стану малюка, уточнення розташування плаценти і плода, оцінки кількості навколоплідних вод, довжини шийки матки. Показань існує досить багато.

Показання до УЗД плода:

✅Підтвердження вагітності і її локалізації.
Іноді плід може розвиватися за межами матки, наприклад в фаллопієвих трубах або яєчнику (позаматкова вагітність).
Визначення гестаційного віку (терміну вагітності) і статі дитини. Це допоможе визначити дату пологів і відстежувати зміни.
Виявлення багатоплідної вагітності. Оцінка маси, зростання і розвитку плоду або плодів.
Ультразвук можна використовувати для контролю рухів дитини, дихання і серцевого ритму (біофізичний профіль плода).
Вивчення розташування і стану плаценти, а також визначення кількості амніотичної рідини. Плацента - дуже важливий орган, що надає дитині життєво важливі поживні речовини і багату на кисень кров.
✅Багатоводдя або маловоддя - визначення кількості навколоплідних вод, що може бути корисним для діагностики деяких захворювань.
✅Діагностика вроджених вад розвитку.
✅Дослідження причини різних ускладнень наприклад, кровотечі при вагітності.
✅Як метод комбінованої діагностики.
✅Під контролем УЗД виконується амніоцентез або біопсія хоріальної тканини.
✅На більш пізніх термінах, ближче до третього триместру, використовується для уточнення положення плода перед пологами.
✅ Крім того, акушерське УЗД може знадобитися для оцінки прогресування лейоміоматозних вузлів, при кістах яєчника
✅УЗД лобкового симфізу при підозрі на розходження лонного зчленування і так далі.

Діагностичне ультразвукове дослідження під час вагітності використовується вже багато років і зазвичай вважається безпечним при правильному використанні. Для точної оцінки рекомендується використовувати найменшу кількість ультразвукової енергії, особливо це стосується доплера (вивчення швидкості кровотоку в судинах матки, плаценти і плода).

✅Слід розуміти, що як будь-який метод дослідження УЗД має деякі обмеження так як це суб'єктивний метод дослідження. Наприклад, може не виявити всі вроджені аномалії або навпаки припустити дефект там, де його може не виявитися.

Підготовка до процедури:

● Вас можуть попросити випити певну кількість рідини, щоб сечовий міхур був наповнений і підвищив видимість малюка.
● В інших випадках слід навпаки спорожнити міхур, в залежності від типу ультразвуку і цілей дослідження.
● При плануванні УЗД Ваш доктор дасть конкретні інструкції.
● Плануючи похід на УЗД, підберіть одяг в якій буде не важко оголити живіт.

✅Також майте на увазі, що ультразвукове дослідження плоду може бути виконано через піхву (трансвагінально) або через передню черевну стінку (трансабдомінально), в залежності від терміну вагітності і цілей. Наприклад, довжина шийки матки вимірюється з 16 до 24 тижнів виключно вагінальним датчиком. При даній методиці датчик поміщається в піхву, він посилає звукові хвилі до тканин, ультразвук відбивається від тканин з різною щільністю і знову потрапляє на датчик. який зчитує цю інформацію. Далі зображення проектується на монітор.

Трансабдомінальне УЗД. При цьому типі датчик поміщається на живіт, механізм отримання картинки той же. Цей тип фетального ультразвуку зазвичай використовується на більш пізніх термінах вагітності.

Види трансабдоминального УЗД в акушерстві:

✅Скринінг для виключення вад розвитку у плода (проводиться в першому і другому триместрі).
Спеціалізоване УЗД в тих випадках, коли вже є підозра на ваду. Наприклад, експертна ехокардіографія плода при підозрі на вадусерця.
3D ультразвук. Тривимірне ультразвукове дослідження забезпечує зображення дитини, більше нагадує фотографію. Застосовується у випадках, коли необхідно діагностувати аномалії нервової трубки, лицьового черепа.
✅Допплер-ультразвук. Призначений для вимірювання струму крові в матці, плаценті і в судинній системі плода. Механізм полягає в тому, що ультразвукові хвилі відбиваються від рухомих клітин крові і при цьому змінюється частота відбитої хвилі (ефект Доплера).

Проведення процедури:

При проведенні трансабдоминального УЗД Вам запропонують лягти на кушетку і попросять оголити живіт, потім доктор нанесе на живіт спеціальний гель, він забезпечує краще ковзання датчика і служить провідником для ультразвукових хвиль. Далі зображення структур і органів виводиться на екран і лікар визначить анатомію, розміри, положення плода. У нашій клініці під час процедури Ви можете «бачити» дитину на спеціальному додатковому моніторі.

При трансвагінальному ультразвуковому дослідженні, Вас попросять роздягтися до пояса. Лікар помістить змащений датчик в презервативі в піхву. Після закінчення процедури Ви можете витерти залишкової гель. Якщо у Вас був повний сечовий міхур під час трансабдоминального УЗД, Вам запропонують сходити в туалет.

Результати

Як правило, фетальний ультразвук (УЗД плоду) дає впевненість в тому, що дитина росте і розвивається нормально. Якщо доктор хоче отримати більш детальну інформацію про здоров'я вашої дитини, він може рекомендувати додаткові тести.

Чому вказані різні ціни? Це пов'язано з тим одноплідна вагітність або багатоплідна, а також з тим, який обсяг досліджень все ж таки потрібно провести.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи дослідження, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube