Консультація генетика

Лікар генетик - це фахівець, який займається постановкою генетичної природи тієї чи іншої недуги. Даний фахівець займається виявленням та лікуванням не просто великого, а дійсно величезної кількості захворювань. Перерахувати їх всі неможливо, проте відзначимо хоча б деякі з них: синдром Дауна, синдром Елерса-Данлоса, муковісцидоз, синдром Вольфа-Хіршхорн, синдром котячого крику, міотонічна дистрофія, мутації і багато інших.

Генетик в найпершу чергу повинен точно поставити діагноз. Потім йому слід виявити тип успадкування в кожному конкретному випадку. В його обов'язки входить і розрахунок ймовірності ризику рецидиву того чи іншої недуги. Саме цей фахівець може визначити на всі сто відсотків, зможуть або не зможуть заходи профілактики допомогти запобігти розвитку спадкового захворювання. Він також повинен чітко пояснити всі свої роздуми хворому, а також членам його сім'ї, якщо такі є у нього на прийомі. Ну, і, звичайно ж, саме це фахівець повинен провести в разі потреби всі необхідні обстеження.

В яких випадках похід до лікаря генетику є обов'язковим? Якщо для сімейної пари має особливе значення стать дитини, тоді їм варто відвідати цього фахівця. Те ж саме варто зробити і всім тим сім'ям, у яких в роду були або є спадкові захворювання або каліцтва. Наявність в сім'ї дитини з генетичними відхиленнями - це ще один привід записати на прийом до даного лікаря. Без допомоги даного фахівця не обійтися і в разі кровноспоріднених шлюбів, а також, якщо жінка завагітніла у віці старше тридцяти п'яти років.

Чоловік і жінка можуть прийти на консультацію генетика і без явних причин, просто, щоб переконатися, що все в порядку. Але є ряд випадків, в яких майбутні мама й тато повинні відвідати генетика при плануванні вагітності.

● Жінці менше 18 і більше 35 років, а чоловік старше 40 років.
● У майбутніх мами чи тата є хронічні захворювання, в тому числі і спадкові.
● В роду були захворювання центральної нервової системи, відхилення в розвитку.
● Жінка і чоловік складаються в кровній спорідненості.
● Вживання лікарських препаратів, алкоголю, наркотичних речовин, куріння.
● Робота майбутніх батьків на шкідливому виробництві.
● Раніше у жінки були викидні, завмерлі вагітності, в родині вже є дитина з відхиленнями.
● Пара не може зачати дитину, але причини безпліддя не ясні.

Після консультації генетик становить повну картину здоров'я та визначає, чи є ризик виникнення відхилень у майбутнього малюка. Якщо в ув'язненні ризик менше 10%, це означає, що у пари народиться здорове маля. 10-20% - дитина може народитися з порушеннями. У такому випадку жінці під час вагітності потрібно ретельніше стежити за розвитком плоду - частіше спостерігатися у лікаря, робити УЗД і так далі. При ризику більше 20% генетик може порадити відмовитися від вагітності.

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube