Резекція малих статевих губ (Лабіопластика)

Лабіопластика, резекцією, пластикою малих статевих губ називають хірургічну процедуру корекції форми, розмірів складок шкіри, що закривають вхід у піхву. Відома також пластика великих статевих губ. Невеликі коментарі професора на цю тему:

Мал. 1. Жіночі зовнішні статеві органи. нормальну будову

Актуальність і статистика Збільшення популярності Лабіопластика продиктовано як модними течіями, прагненням до привабливості, так і необхідністю усунути недосконалості. Соціологічні дані свідчать, що Лабіопластика стала виконуватися на 20% частіше щороку. Причиною цього могли служити, і культурне зростання суспільства - пацієнтки стали більше дбати про своє здоров'я, менше соромитися проблем, і доступність інформації в інтернеті, і багато інших чинників.

Мета даної процедури поліпшити зовнішній вигляд ваших статевих органів і прибрати функціональний недолік, пов'язаний з дефектом. Наприклад, значна гіпертрофія малих статевих губ може викликати біль, роздратування, дискомфорт при носінні одягу і незадоволеність під час статевого акту. За інформацією журналу Sexual Medicine 32% жінок зважився на операцію через функціонального дефекту, 37% - щоб виправити зовнішній вигляд і естетику статевих органів і ще 31% - зробили операцію через поєднання цих двох чинників.

Чому виникає патологія малих статевих губ?

Вона буває вродженою - наприклад, як аномалія розвитку, або у жінок з помилковим гермафродитизмом (частіше гормон-залежна патологія) або придбаної (зміни виникають після вагітності і пологів через природні родові шляхи, після тривалої і активної їзди верхи або на велосипеді, після сильних тракцій в інтимній області, занадто вузьке нижню білизну також може сприяти зміні статевих губ).

Показания к оперативному лечению

  • Размер малых половых губ больше 4 см
  • Асимметрия
  • Эстетические пожелания
  • Дискомфорт при ношении одежды, при разных видах активного спорта или во время полового акта

Методик пластики малых половых губ существует множество, подробно предлагаем обсудить наиболее популярные и часто выполняемые.

Резекция малых половых губ. Суть операции заключается в линейном удалении выступающей части губы. Операция подходит для пациенток с ассиметрией и увеличением половых губ различного размера. Недостатков в операции мало у они чаще всего не беспокоят пациенток после операции( например, исчезновение естественной складчатости края малой половой губы, если хирург начинающий, может наблюдаться укорочение губы у основания, крайне редко формируется болезненный рубец).

Преимуществ у операции гораздо больше: процедура выполняется под местной анестезией, нахождение пациентки в стационаре забирает не больше часа, простота исполнения и минимальный риск травматизации нервных волокон, послеоперационная рана хорошо заживает.

 

Рис 2. Лінійна резекція малих статевих губ В цілому, в більшості випадків, резекцією малих статевих губ можна домогтися гарних і навіть відмінних результатів (рис. 3)

Мал. 3. Результати до і після лінійної резекції малих статевих губ Деепітелізації. При цій операції видаляється лише центральну ділянку шкіри (верхній шар) зі збереженням підлягають шарів, тобто наскрізного отвору не утворюється. Після цього краю шкіри зшиваються між собою і край статевої губи залишається порушеним. Недоліками операції може бути потовщення статевої губи, якщо вона спочатку була дуже велика, при вираженій асиметрії важко домогтися її симетричності. Переваги процедури збереження природного вигляду малої статевої губи, виконання під місцевою анестезією, як і для попередньої хороше загоєння, мінімальна травматизація нервових волокон.

Мал. 4. Схематичне зображення процедури деепітелізації Етапи операції деепітелізації можна побачити на малюнку 5.

Мал. 5. Відразу після деепітелізації (зліва). Через 2 місяці після операції (праворуч) Резекція V-образних ділянок дозволяє видалити ділянку тканини зберігши природну пігментацію і рельєф малої статевої губи. Також можлива резекція сектора тканини в нижній частині губи. Операцію потрібно підбирати індивідуально, проаналізувавши всі Ваші особливості. Потрібно розуміти, що як будь-яке хірургічне втручання операція може спричинити кровотечу або інфекційний процес, але кваліфікація наших фахівців дозволяє легко контролювати кровотеча, а повна стерильність в операційній і необхідні післяопераційні заходи попереджають розвиток інфекції.

Мал. 6. Етапи секторальної резекції в нижній частині

Мал. 7. Результати секторальної резекції малих статевих губ в нижній частині

Крім цих є ще безліч інших косметичних операцій на зовнішніх статевих органах. Можна виконати резекцію крайньої плоті клітора (ділянка шкіри, що прикриває його, часто називають капюшон клітора), звуження входу в піхву, виконати нитьовий ліфтинг піхви і збільшити його складчастість, а також можна виконати операцію по відновленню цілісності дівочої пліви (гіменопластіка). Часто пацієнтки просять полностю видалити малі статеві губи, але цього робити не варто, це призводить до набряклості і затримки лимфооттока в даній анатомічної області, хворобливості і порушення чутливості, незадоволення при статевому акті.

Виконання операцій по зміні і поліпшенню зовнішнього вигляду статевих органів виправдано не тільки естетичними міркуваннями, а й поліпшенням якості сексуального життя, зникненням механічних дефектів приносять дискомфорт, подоланням психологічних бар'єрів. передопераційна підготовка

Перед виконанням процедури необхідно здати перелік аналізів, по-перше, це кров на RW, HCV, HbsAg (сифіліс та гепатит, для безпеки Вас і лікаря) і по-друге це вагінальний мазок, цитологічне дослідження шийки матки. Період перебування в клініці - 1 година. Процедура виконується під місцевим знеболенням. Обмеження фізичних навантажень 2-4 тижні. Обмеження статевого життя 3-4 тижні. До якого фахівця краще звернутися?

Якщо вибір стоїть між гінекологом та іншим лікарем, наприклад пластичним хірургом, то у гінеколога є ряд переваг:

  • гінеколог має більш глибокі знання в даній анатомічної області, знає всі тонкощі іннервації і кровопостачання, розбирається в цьому не тільки в нормі, але і при патологічних процесах;
  • він завжди думає не тільки за естетичний вигляд, але і за функціональну складову (як зберегти або відновити сексуальну функцію, що не надмірно звузити піхву, щоб не було хворобливих відчуттів в майбутньому);
  • під час операції, враховуючи патогенез і механізми появи патології, проводить профілактику рецидивів;
  • лікар повинен ретельно обстежити пацієнтку, що дозволить потім вибрати обсяг і метод виконання операції, виявити і провести лікування багато гінекологічні проблеми і інфекції;
  • може одночасно лікувати і супутню гінекологічну патологію (стресове нетримання сечі, міома матки, интраоперационно провести лікування патології шийки матки);
  • запропонує той необхідний обсяг операції, який потрібен пацієнтці, яка планує вагітність, підбере контрацепцію і так далі.

 

На що звернути увагу, що б операція була успішною?

Кваліфікований фахівець завжди пропонує кілька методик відповідних для пацієнтки. Завдання лікаря визначити оптимальні для Вас, але вибір за Вами.

Лікар повинен мати спеціальний мініатюрний інструментарій, що б мінімально травмувати ніжну інтимну зони жінки. Шовний матеріал повинен бути сучасний синтетичний, голки атравматичні, бажано мати лобовий освітлювач.

Операція не повинна бути занадто швидкою, це копітка і ретельна робота, що вимагає накладення близько 50 швів, її оптимальна тривалість - 1-2 години.

Однозначно лікар повинен бути досвідченим, без нього важко досягти якісного та естетичного результату. Досвідченим можна назвати лікаря, який виконав понад 50 операцій на вульві. Більшість середньостатистичних гінекологів виконує близько 1-2 операцій в рік через нечастого звернення. Здатність лікаря знайти підхід до пацієнта, грамотно провести бесіду, дізнатися Ваші переваги, провести ретельну діагностику, розповісти про недоліки і переваги того чи іншого методу, підібрати індивідуальне лікування.

Післяопераційний період і прогноз

Зазвичай пацієнтка може залишати клініку самостійно через годину після операції. Рекомендується обмежити важкі фізичні навантаження на 2 тижні і статеве життя на місяць. На контрольний огляд бажано приходити не раніше ніж через 1,5-2 місяці, тоді можна побачити і оцінити результати операції.

За даними журналу Sexual Medicine, загальна задоволеність операцією пацієнтками в межах 90-95 відсотків.

За нашими особистими спостереженнями ця цифра вище - порядку 95-97%. На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.

Будьте щасливі і здорові!  

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube