Резекція малих статевих губ (лабіопластика)

Лабіопластикою, резекцією, пластикою малих статевих губ називають хірургічну процедуру корекції форми, розмірів складок шкіри, що закривають вхід у піхву. Відома також пластика великих статевих губ - це окрема процедура. 
 
 
Мал. 1. Жіночі зовнішні статеві органи. Нормальна будова
 
Актуальність і статистика. Збільшення популярності лабіопластики продиктовано як модними течіями, прагненням до привабливості, так і необхідністю усунути недосконалості. Соціологічні дані свідчать, що лабіопластика виконується на 20% частіше щороку. Причиною цього може бути культурне зростання суспільства - пацієнтки стали більше дбати про своє здоров'я, менше соромитися проблем, доступність інформації в інтернеті, а також багато інших чинників.

Мета даної процедури - поліпшити зовнішній вигляд ваших статевих органів і прибрати функціональний недолік, пов'язаний з дефектом.

Наприклад, значна гіпертрофія малих статевих губ може викликати біль, роздратування, дискомфорт при носінні одягу і незадоволеність під час статевого акту. За інформацією журналу Sexual Medicine 32% жінок зважилися на операцію через функціональний дефект, 37% - щоб виправити зовнішній вигляд і естетику статевих органів і ще 31% - зробили операцію через поєднання цих двох чинників.
 
Чому виникає патологія малих статевих губ?
 
Вона буває вродженою - наприклад, як аномалія розвитку, або у жінок з псевдо-гермафродитизмом (частіше гормон-залежна патологія) або придбаної (зміни виникають після вагітності і пологів через природні пологові шляхи, після тривалої і активної їзди верхи або на велосипеді, після сильних тракцій в інтимній області також може сприяти зміні форми та розмірів статевих губ).
 
 
Показання до оперативного лікування:

✅Розмір малих статевих губ більше 4 см
✅Асиметрія малих статевих губ
✅Естетичні побажання
✅Дискомфорт при носінні одягу, при різних видах активного спорту або під час статевого акту
 
Методик пластики малих статевих губ існує безліч, детально пропонуємо обговорити найпопулярніші та найчастіше виконувані.
Лінійна резекція малих статевих губ (лабіопластика). Суть операції полягає в лінійному видаленні виступаючої частини губи. Операція підходить для пацієнток з асиметрією та збільшенням статевих губ різного розміру. Недоліків в операції мало та вони найчастіше не турбують пацієнток після операції (наприклад, зникнення природної складчастості краю малої статевої губи, якщо хірург початківець, може спостерігатися укорочення губи біля основи, вкрай рідко формується болісний рубець).
 
Переваг у операції набагато більше:
✅процедура виконується під місцевою анестезією,
✅перебування пацієнтки в клініці забирає не більше години,
✅ простота виконання та мінімальний ризик травмування нервових волокон,
✅післяопераційна рана добре загоюється.
 
 

Рис 2. Лінійна резекція малих статевих губ В цілому, в більшості випадків, резекцією малих статевих губ можна домогтися гарних і навіть відмінних результатів (рис. 3)
 

Мал. 3. Результати до і після лінійної лабіопластики.
 
Деепітелізація. При цій операції видаляється лише центральна ділянка шкіри (верхній шар) зі збереженням шарів, що підлягають, тобто наскрізного отвору не утворюється. Після цього краї шкіри зшиваються між собою і край статевої губи залишається непорушеним.
Недоліками операції може бути потовщення статевої губи, якщо вона спочатку була дуже велика, при вираженій асиметрії важко домогтися симетричності.
Переваги процедури: збереження природного вигляду малої статевої губи, виконання під місцевою анестезією, як і для попередньої добре загоєння, мінімальна травматизація нервових волокон.

Мал. 4. Схематичне зображення процедури деепітелізації.
 
Етапи операції деепітелізації можна побачити на малюнку 5.

Мал. 5. Відразу після деепітелізації (зліва). Через 2 місяці після операції (праворуч)

Резекція V-образних ділянок дозволяє видалити ділянку тканини, зберігши природну пігментацію і рельєф малої статевої губи. Також можлива резекція сектора тканини в нижній частині губи. Операцію потрібно підбирати індивідуально, проаналізувавши всі Ваші особливості. Потрібно розуміти, що як будь-яке хірургічне втручання, операція може спричинити кровотечу або інфекційний процес, але кваліфікація наших фахівців дозволяє легко контролювати кровотечу, а повна стерильність в операційній і необхідні післяопераційні заходи попереджають розвиток інфекції.


Мал. 6. Етапи секторальної резекції в нижній частині

 
Мал. 7. Результати секторальної резекції малих статевих губ в нижній частині

Крім цих, є ще безліч інших косметичних операцій на зовнішніх статевих органах. Можна виконати резекцію крайньої плоті клітора (ділянка шкіри, що прикриває його, часто називають капюшон клітора), звуження входу в піхву, виконати нитьовий ліфтинг піхви і збільшити її складчастість, а також можна виконати операцію по відновленню цілісності дівочої пліви (гіменопластіка).
 
Чого не треба робити.
 
Часто пацієнтки просять повністю видалити малі статеві губи, але цього робити не варто, це призводить до набряклості і затримки лимфооттока в даній анатомічної області, хворобливості і порушення чутливості, незадоволення при статевому акті.
 
Виконання операцій по зміні і поліпшенню зовнішнього вигляду статевих органів виправдано не тільки естетичними міркуваннями, а й поліпшенням якості сексуального життя, зникненням механічних дефектів які приносять дискомфорт, подоланням психологічних бар'єрів.
 
Передопераційна підготовка:

✅Перед виконанням процедури необхідно здати перелік аналізів, по-перше, це кров на RW, HCV, HbsAg (сифіліс та гепатит, для безпеки Вас і лікаря) і по-друге це цитологічне дослідження шийки матки (дійсне протягом 1-3 років в залежності від Вашої ситуації).
Період перебування в клініці - 1 година.
✅Процедура виконується під місцевим знеболенням.
 
Знеболення

Процедура проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.

Що є нормою після пластики малих статевих губ:
 
✅Помірний дискомфорт в зоні де проводилась операція
✅Помірне підвищення температури тіла до 37,5 градусів, інколи навіть вище, якщо температура тільки ввечері та "збивається" парацетамолом 500-1000 мг
✅Помірна слабкість, сонливість
✅Кров'яністі виділення ів ділянці вульви від кількох днів до 2-3 тижнів після операції
 
Якщо вибір стоїть між гінекологом та іншим лікарем, наприклад пластичним хірургом, то у гінеколога-хірурга є ряд переваг:

✅гінеколог має більш глибокі знання в даній анатомічній області, знає всі тонкощі іннервації і кровопостачання, розбирається в цьому не тільки в нормі, але і при патологічних процесах;
він завжди думає не тільки про естетичний вигляд, але і за функціональну складову (як зберегти або відновити сексуальну функцію, щоб не було хворобливих відчуттів в майбутньому);
під час операції, враховуючи патогенез і механізми появи патології, проводить профілактику рецидивів;
лікар повинен ретельно обстежити пацієнтку, що дозволить потім вибрати обсяг і метод виконання операції, виявити і провести лікування багатьох гінекологічних проблем;
✅може одночасно лікувати і супутню гінекологічну патологію (стресове нетримання сечі, міому матки, інтраопераційно провести лікування патології шийки матки);
✅запропонує той необхідний обсяг операції, який потрібен пацієнтці, яка планує вагітність, підбере контрацепцію і так далі.
На що звернути увагу, що б операція була успішною?
✅Кваліфікований фахівець завжди пропонує кілька методик. Завдання лікаря визначити оптимальні для Вас, але вибір за Вами.
✅Лікар повинен мати спеціальний мініатюрний інструментарій, що б мінімально травмувати ніжну інтимну зони жінки. Шовний матеріал повинен бути сучасний синтетичний, голки атравматичні.
✅Операція не повинна бути занадто швидкою, це копітка і ретельна робота, що вимагає накладення близько 50 швів, її оптимальна тривалість - 1-2 години.
✅Однозначно лікар повинен бути досвідченим, без цього важко досягти якісного та естетичного результату. Досвідченим можна назвати лікаря, який виконав понад 50 операцій на вульві. Більшість середньостатистичних гінекологів виконує близько 1-2 операцій на рік через нечасте звернення.
✅Здатність лікаря знайти підхід до пацієнтки, грамотно провести бесіду, дізнатися Ваші побажанняи, провести ретельну діагностику, розповісти про недоліки і переваги того чи іншого методу, підібрати індивідуальне лікування.
Післяопераційний період і прогноз
✅Зазвичай пацієнтка може залишати клініку самостійно через годину після операції.
Рекомендується обмежити важкі фізичні навантаження на 2 тижні і статеве життя на місяць.
✅На контрольний огляд бажано приходити не раніше ніж через 1,5-2 місяці, тоді можна побачити і оцінити результати операції. Контрольний огляд не є обов'язковим якщо Вас все влаштовує.
 
За даними журналу Sexual Medicine, загальна задоволеність операцією пацієнтками в межах 90-95 відсотків. За нашими особистими спостереженнями ця цифра вище - порядку 95-97%. 
 
На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті методи діагностики і лікування, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку.
Будьте щасливі і здорові!  
 
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами: