Гістероскопія

Гістероскопія це (буквально) огляд порожнини матки за допомогою спеціального тонкого ендоскопа, який ми називаємо гістероскоп. На сьогоднішній день це дуже важливий діагностичний та лікувальний метод в руках вмілого гінеколога. Різномаїття інструментів та можливість виконання як в амбулаторних, так і в стаціонарних умовах, в тому числі під контролем ультразвукового дослідження, значно підсилило можливості гістероскопії. Сьогодні ми навіть кажемо "внутрішньоматкова хірургія".

 

 

Так виглядає типовий гістероскоп:

 

 

Схематично гістероскоп, введений в порожнину матки можна побачити на картинці. 

 

 

 

Діагностичні можливості максимально потужні. Для порівняння, на малюнку нижче поліп ендометрія за допомогою УЗД, соногістерографії, МРТ та гістероскопії. Навіть не лікарю зрозуміло де краще видно і зрозуміліше.

 

 

До речі, сучасна гістероскопія - це не тільки про матку, а і про піхву (вагіну), шийку матки та цервікальний канал. Крім того, за потреби, можна легко зробити цистоскопію (обстеження сечового міхура). На фото нижче - шийка матки молодої жінки під час виконання офісної гістероскопії (вагіноскопічний підхід). Часто видно набагато краще, ніж при кольпоскопії, є можливість якісно оглянути піхву, шийку матки, цервікальний канал. Більш того, можна зробити біопсію.

 

 

На сьогоднішньому етапі розвитку гістероскопії, це вже більше не діагностичний метод. Точніше ми вже не робимо гістероскопію з метою просто подивитись всередину матки. Навіть тонкіші (офісні) гістероскопи дозволяють не просто зазирнути, а і виконати оперативне втручання: біопсію ендометрія, видалення поліпа, субмукозної лейоміоми, синехій в порожнині матки та інші маніпуляції. Саме тому у нас вже кілька років успішно функціонує Центр офісної гістероскопії

 

Ми постійно шукаємо нові можливості на користь наших пацієнток. Калька років тому ми розробили комбінований метод діагностики та лікування внутрішньоматкової патології за допомогою офісної гістероскопії разом з оцінкою прохідності маткових труб із залученнім УЗД (ультразвукового дослідження). Одночасно, за 20 хвилин, можна видалити поліп та перевірити маткові труби, без необхідності госпіталізації. Це дозволяє перевирити шийковий, матковий та трубний фактор одночасно! І це можна зробити без наркозу із використанням седації - сучасного методу амбулаторного знеболення. Немає потреби лягати в лікарню!

 

Інколи, для вирішення проблем жіночого здоров'я краще виконати гістерорезектоскопію в стаціонарі під наркозом. Це буває необхідним при субмукозній лейоміомі великих розмірів, масивній перетинці матки, а також коли гістероскопію необхідно зробити одночасно з лапароскопією. В цьому напрямку у нас також величезний досвід використання гістерорезектоскопів різних марок та розмірів. З 2013 року ми використовуємо виключно біполярний гістерорезектоскоп, який набагато безпечніший ніж монополярний. На фото нижче один із наших міні-гістерорезектоскопів за Губбіні.

 

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Послуги та вартість

 • Медведєв Михайло Володимирович

  Акушер-гінеколог вищої категорії, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, медичний директор

  • Закінчив Дніпропетровську державну медичну академію, магістратура за спеціальністю з відзнакою.
  • З 2006 року - кандидат медичних наук. Тема дисертації: «Прогнозування і профілактика плацентарної недостатності у вагітних з антифосфоліпідним синдромом, пов'язаним з урогенітальною інфекцією»
  • У 2013 році захистив докторську дисертацію на тему «Лейоміома матки: нові підходи до застосування органозберігаючих технологій в лікуванні».
  • У 2016 році отримав Європейський диплом "Minimally invasive surgeon"
  • У 2017 році отримав вчене звання "професор"
  • В 2021 році отримав звання "Заслужений лікар України"
  • Учасник численних конгресів і конференцій, майстер-класів в різних куточках планети. Навчався в клініках США, Західної та Східної Європи.
  • Регулярно проводить показові операції, майстер-класи, лекції та доповіді для лікарів на різні теми акушерства і гінекології.
  Детальніше
 • Покровенко Дар'я Анатоліївна

  Лікар-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, PhD (доктор філософії)

  • Закінчила лікувальний факультет Запорізького державного медичного університету в 2012 році.
  • Протягом 2012-2015 років пройшла інтернатуру за спеціальністю «акушерство і гінекологія», 2015-2018 працювала за державним розподілом лікарем акушером-гінекологом в Запорізькій області.
  • У 2018-2019 працювала в консультативно-діагностичному відділенні Дніпропетровської Обласної перинатального центру.
  • У 2018 році здала успішно міжнародний іспит з англійської мови рівень В2 - Pearson General Test of English і з цього ж періоду навчаюся в заочній аспірантурі в Дніпропетровської медичної академії для отримання рівня PhD під керівництвом професора М.В.Медведєва. Тема дисертаційної роботи «Диференційована терапія зовнішнього генітального ендометріозу з урахуванням особливостей клітинно-молекулярних маркерів».
  • З 2019 по 2020 р.- робота в репродуктологічній клініці Medicover.
  • З 2020 р і по цей час робота в Клініці доктора Медведева
  • 2022 захист дисертації та присвоєння вченого звання доктор філософії (PhD)
  Детальніше
 • Фомченко Ірина Вікторівна

  Акушер-гінеколог, лікар УЗД, дитячий гінеколог

  • Закінчила Дніпропетровську державну медичну академію за спеціальністю лікувальна справа в 2007 р
  • 2007-2010 інтернатура за фахом акушерство і гінекологія на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології Дніпропетровської державної медичної академії
  • 2010 р.- спеціалізація з ультразвукової діагностики, Запорізька медична академія післядипломної освіти
  • 2010 року - елективний курс «патологія шийки матки»
  • 2014 г. - тематичне удосконалення «Основи гістеро- і лапароскопії в гінекології», Національна медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупіка.
  • 2017 р. - спеціалізація з дитячої гінекології, Харківська медична академія післядипломної освіти.
  • Учасник численних конференцій по акушерству та гінекології
  Детальніше