Пункція яєчників в протоколі екстракорпорального запліднення

Приблизно через 35-36 годин після введення тригеру дозрівання ооцитів, жінці проводиться процедура аспірації фолікулів під контролем ультразвуку в умовах операційної. Метою процедури є отримання зрілих яйцеклітин для запліднення чи заморозки. Процедура триває приблизно від 15 до 30 хвилин, залежно від кількості наявних фолікулів, і виконується під внутрішньовеним наркозом, тобто жінка спить та не відчуває болю.

Кожен фолікул в яєчниках жінки в діаметрі більший за 14 мм може дати яйцеклітину, але буває так, що навіть при промивці фолікулів ми не знаходимо яйцеклітину чи яйцеклітина може бути не зрілою для запліднення. Під час аспірації фолікулів лікар отримує фолікулярну рідину, яка в спеціальних пробірках передається ембріологам. Вже ембріологи за допомогою мікросокопа знаходять яйцеклітини в цій рідині та залишають їх не на декілька годин до того моменту, як можна бути очищати клітини від ооцит-кумулюсного комплексу та готувати для запліднення сперматозоідом чи заморожувати.

 

Серйозні ускладнення при вилученні яйцеклітин зустрічаються рідко, можливе здуття живота та дискомфорт, тянучі болі внизу живота протягом самої стимуляції та після пункції особливо при введенні тригеру ХГЛ, який може викликати синдром гіперстимуляції яєчників. Серед загрозливих ускладнень – внутрішньобрюшна кровотеча та тяжкий синдром гіперстимуляції яєчників, але лікар робить все необхідне для профілактики цих ускладнень та вчасної діагностики та лікування.

Серйозні ускладнення при вилученні яйцеклітин зустрічаються рідко

Після пункції яєчників пацієнтка стандартно протягом 2-3х годин залишається в лікарні під наглядом лікарів та медичної сестри. Перед тим, як піти додому проводиться контрольне ультразвукове дослідження органів малого тазу та надаються загальні рекомендації. Якщо є підозрілі симптоми чи пацієнтка потребує більш тривалого нагляду – вона залишається на необхідний термін під наглядом в лікарні.

Використана література

[Recommendations for good practice in Ultrasound: oocyte pick-up. ESHRE 2019. Acharya U, Elkington N, Manning L, Thorp-Jones D, Tavener G. Recommendations for good practice for sedation in assisted conception. Hum Fertil (Camb) 2019: 1-9.

American Institute of Ultrasound in Medicine. AIUM Practice Parameter for Ultrasound Examinations in Reproductive Medicine and Infertility. 2017.

Maxwell KN, Cholst IN, Rosenwaks Z. The incidence of both serious and minor complications in young women undergoing oocyte donation. Fertil Steril 2008;90: 2165-2171.

Meyer L, Murphy LA, Gumer A, Reichman DE, Rosenwaks Z, Cholst IN. Risk factors for a suboptimal response to gonadotropin-releasing hormone agonist trigger during in vitro fertilization cycles. Fertil Steril 2015;104: 637-642]

 
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
 
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами: